WYSTĘP UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA TRYBY W WĘSIORACH W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „DO HYMNU”-11.10.2023 R.

Dnia 11.10.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyło się przesłuchanie konkursowe do VI edycji konkursu ogólnopolskiego dla szkół podstawowych „Do Hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, do którego zakwalifikowała się po raz kolejny nasza Szkoła. Uczniowie pod okiem pani Marzeny Olszewskiej, która przez ostatnie trzy tygodnie przygotowywała swoich podopiecznych, odśpiewali Hymn Państwowy oraz dwie wybrane pieśni hymniczne. W tym dniu również zaszczycili nas swoją obecnością szczególni goście: prof. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska i prof. zw. dr hab. Roman Grucza, którzy pełnili również funkcję jury. Pojawił się także, wójt Gminy Sulęczyno p. Bernard Grucza, przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki. Ponadto przybyli przedstawiciele służb mundurowych Nadleśnictwa, radnych gminy, jednostek kulturalnych, członkinie KGW w Węsiorach.

Ogłoszenie wyników konkursu – do 27 listopada 2023 r.

Regulamin konkursu.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.