Przedszkole

NIEBIESKIE IGRZYSKA

Dzień 2 – NA SPORTOWO! Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach w strefie sportu, relaksu i kreatywności

W kwietniu razem promujemy empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Nie pozwólmy na izolację, dyskryminację i łamanie praw osób z autyzmem

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dzień 1 – część edukacyjna

Nasze przedszkole po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Niebieskie Igrzyska” zapoczątkowanej przez Fundację – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.Akcja ta jest jedną z wielu form obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.Organizując Niebieskie Igrzyska pragniemy pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

DZIEŃ MARCHEWKI

4 kwietnia obchodzimy Dzień Marchewki. Wbrew pozorom jest to jednak bardzo istotna data, bowiem marchewka jest niezwykle bogata w wartości odżywcze, nie tylko surowa, ale i w formie soków i musów. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole, terapii ręki oraz usprawniania narządów artykulacyjnych

ELIMINACJE DO GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO – WARZYWA I OWOCE W WIERSZACH

INFORMACJA

WESOŁYCH ŚWIĄT

POSZUKIWANIE PACZEK OD ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO

Dzień pełen niespodzianek i wielkiej radości .

Pięknie dziękujemy Państwu Pobłockim za wspaniałą niespodziankę dla przedszkolaków

NASZA WIOSENNA RABATKA

Przedszkolaki wspaniałe i z zaangażowaniem przygotowały wiosenne i kwieciste ozdoby przed nasze przedszkole

Nieważne czy w ogródku, czy w doniczkach. Istotne jest to, że możemy się cieszyć własnymi kolorowymi bratkami i stokrotkami. I dlatego śmiało zaśpiewajcie piosenkę „Jestem sobie ogrodniczka.”

DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Celem Dnia Kolorowej Skarpetki jest kształtowanie umiejętności akceptacji i szacunku wobec osób z niepełnosprawnością. W naszym Przedszkolu dzieci już od najmłodszych lat uczą się zwiększania świadomości na temat Zespołu Downa, likwidowania barier i uprzedzeń.

LOGOPEDYCZNE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

Grupowe zabawy logopedyczne usprawniające narządy artykulacyjne naszych przedszkolaków. Co tydzień w grupie Tygrysków i Pand odbywają się grupowe zajęcia z logopedą pt. Gimnastyka buzi i języka.

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

Zajęcia profilaktyczne na temat pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa dzieci z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policji w Sulęczynie

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKA ŚRODOWISKOWĄ

Zajęcia edukacyjne na temat dbania o higienę osobistą oraz konieczności mycia ząbków z pedagogiem szkolnym oraz higienistką Panią Joanną Mielewczyk.

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH

Nasz tydzień profilaktyki był bardzo aktywny: owocowe szaszłyki , kolorowe warzywno owocowe prace plastyczne, Witaminkowy pokaz mody, teatr profilaktyczny i wiele zabaw ruchowych .

Występ profilaktyczny w wykonaniu teatru „Gargulec” z Gdyni pt. „Superbohaterowie kontra niewidzialni wrogowie”.

DZIEŃ PIZZY

,, Jest okrągła niczym koło. Z nią jest smacznie i wesoło. Pachnie warzyw całą gamą. Lubię ją zajadać z mamą”. Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pizzy .

WALENTYNKI 14 LUTY

W przedszkolu był to dzień pełen przyjaźni i życzliwości. Przedszkolaki wykonały przepiękne serduszka

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babciu, Dziadku, dla was tu tańczymy. Babciu, Dziadku, rączki kręcą się . Babciu, Dziadku, tańczyć dla was każdy chce. Jedna noga, druga noga, trzęsie się podłoga. Jedna ręka, druga ręka, tańczą tak wnuczęta. Pokręcimy bioderkami, a wy kręćcie z nami. Tańczą nawet ręce dwie

BAL KARNAWAŁOWY

SPOTKANIE WIGILIJNE Z GWIAZDOREM

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest czasem wyjątkowym. W naszym przedszkolu 21 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny posiłek. Oczywiście nie zabrakło odwiedzin Gwiazdora oraz prezentów pod lśniącą choinką.

JESEŁKA W WYKONANIU NAJMŁODSZYCH

Pt. Pachnie świętami, a my znów czekamy na to co nowe. Nie czas na spanie, szykujmy sanie Serca gotowe .

WIELKA FABRYKA ELFÓW – WYCIECZKA

W czwartek 7 grudnia dzieci wybrały się na wycieczkę do Gdańska do Wielkiej Fabryki Elfów. Podczas bajecznej podróży dzieci pomogły Elfom uratować święta, odwiedzając przy tym 10 punktów z atrakcjami. Na dzieci czekały aktywności ruchowe, zagadki logiczne i zadania edukacyjne. Zwieńczeniem naszej wizyty było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każde dziecko otrzymało dyplom Pomocnika Świętego Mikołaja i książeczkę z laboratorium Elfa Ważniaka. Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

MIKOŁAJKI I ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

Odwiedziny Misia I Pandusia . Serdecznie dziękujemy Państwu Krzysztofowi i Małgorzacie Pobłockim za wspaniałą niespodziankę dla przedszkolaków

Serdecznie dziękujemy Państwu Krzysztofowi i Małgorzacie Pobłockim za wspaniałą niespodziankę dla przedszkolaków

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

„Moc życzliwości bierze się z miłych słów, małych gestów i uśmiechu. Z tego wszystkiego mają szansę powstać dobre relacje. Ta moc nas uskrzydla, pobudza do działania, otwiera na świat. To energia, którą – jeśli dostaniemy od innych – możemy się dzielić.”

KOLOROWY TYDZIEŃ W PRZDSZKOLU – TYDZIEŃ PROFILAKTYCZNY

DZIEŃ KOLORU ZIELONEGO – Pod hasłem prawo do nauki i wiedzy

„Szczęście nie jest czymś co przychodzi gotowe. Ono pochodzi z Twoich własnych działań”. Na przykład nabywając nowe umiejętności, dzięki którym możemy się rozwijać przez całe życie. A rozwijając się, stajemy się szczęśliwsi.

Dzień koloru czerwonego

Ten dzieńupłynął nam pod hasłem siły, pomocy, bezpieczeństwa i miłości. O poranku zostały zorganizowane spotkania profilaktyczne z policjantami. Następnie uczniowie klas I-IV bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z teatrem Gargulec z Gdyni pt. „Zaczarowany koszyczek”. Spektakl teatralny opowiadał o losach babci i krasnala. Przeplatany był piosenkami łatwo wpadającymi w ucho. Dzieci z zaciekawieniem i z dużą dawką śmiechu obserwowali ucieczkę myszki przed kotem. Spektakl powolił rozkochać się dzieciom w prawdziwym teatr

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI KPP w Kartuzach

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach , dzisiejszego poranka odwiedzili najmłodszych z Przedszkola w Węsiorach. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez policjantki pytania.

Największą niespodzianką dla dzieci były odwiedziny psa policyjnego Bruna.

DZIEŃ RADOŚCI i PRZYJAŹNI – dzień koloru pomarańczowego

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu jedno z najprzyjemniejszych świąt, w ramach którego możemy podziękować swoim bliskim, przyjaciołom za to, że są przy nas, wspierają nas i pomagają nam. Celem dzisiejszego świętowania było poznanie wartości przyjaźni, rozwijanie relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń, radość i zaufanie. Były zagadki, pląsy i śpiewy oraz rozmowy o tym, jaki powinien być prawdziwy przyjaciel.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – Dzień koloru niebieskiego

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. W ten sposób uczciliśmy powstanie najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym dniu dominował kolor niebieski, jako znak solidarności z dziećmi na całym świecie.

DZIEŃ TOLERANCJI

Jeteśmy różni, ale tacy sami – zajęcia edukacyjne z pedagogiem. Tolerancja i życzliwość to niezwykle cenne wartości zarówno w relacjach dzieci, jak i w życiu każdego człowieka. Aby podkreślić ich znaczenie dzieciaczki z grupy „0” wzięły udział w różnych działaniach – oglądały film edukacyjny, rozmawiały czym jest według nich tolerancja, a także przygotowali grupowy plakat. Głównym celem tych działań było uzmysłowienie dzieciom, że wzajemna życzliwość i tolerancja to początek oraz podstawa w budowaniu zaufania, a także pozytywnych relacji międzyludzkich.

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

Dnia 17 listopada odbyło się uroczyste rozdanie nagród Gminnego Konkursu plastyczno-technicznego „Leśne zwierzęta w oczach przedszkolaków”. Ogromnie gratulujemy i dziękujemy wszystkim 36 uczestnikom konkursu z przedszkoli w Gminie Sulęczyno za zaangażowanie i pomysłowość. Ponadto serdecznie dziękujemy sponsorom nagród w konkursie: Nadleśnictwo Lipusz, Bank Spółdzielczy w Sulęczynie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wyniki eliminacji wewnętrznych Gminnego konkursu plastyczno-technicznego „Leśne zwierzęta w oczach przedszkolaków”.

Dnia 15 listopada 2023r. odbyły się wewnętrzne eliminacje do Gminnego konkursu plastyczno-technicznego . Spośród 20 dostarczonych prac do drugiego etapu zakwalifikowali się:

Kategoria 5,6-latki:Jan Bronk, Mikołaj Cichosz, Zofia Karcz

Kategoria 3,4-latki:Zofia Marczyk, Hubert Wolski, Tymoteusz Gołąbek

Bardzo serdecznie gratulujemy i finalistów zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród w dniu 17 listopada 2023r. na godz.14.00 do Przedszkola Samorządowego w Węsiorach. Wręczenie nagród z wewnętrznych eliminacji odbędzie się w piątek w godzinach przedszkolnych. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i pięknie wykonane prace.

ŚWIĘTO NIEPODLEGOŚCI 11 LISTOPADA

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „Dziś w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. 9 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola i szkoły zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszej i młodszej grupy przedszkolnej.

– UROCZYTY APEL W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

Uroczysty apel z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Dzisiaj nasze przedszkolaki jak zawsze wystąpiły przepięknie podczas obchodów Święta Niepodległości.

Wystrojeni w barwy Polski śpiewały patriotyczne piosenki oraz recytowały wierszyki o swojej ukochanej ojczyźnie.

Występ był tak cudowny, że nauczycielom zakręciła się łezka w oku a widownia przez długi czas biła brawa.

WYNIKI GMINNEGO RODZINNEGO KONKURSU PT. JESIENNY WIANEK

Jury w składzie:

– Marzena Gliszczyńska – nauczyciel języka polskiego oraz bibliotekarz,

– Magdalena Wika Czarnowska – nauczyciel języka kaszubskiego,

– Lucyna Głowacka – nauczyciel przyrody, plastyki oraz techniki wyłoniło zwycięzców .

Laureatów którzy zajęli I, II, III miejsce oraz otrzymali wyróżnienie zapraszamy w najbliższy poniedziałek na godz.14:30 do sali przedszkolnej w Gminnym Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach na uroczyste rozdanie nagród.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim 51 uczestnikom z Gminy Sulęczyno, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 7 LISTOPADA 2022

Dzisiaj do naszego przedszkola przybyła niezwykła postać z bajki – Król Lew.

Przyniósł ze sobą magiczną walizkę z rekwizytami z przeróżnych bajek.

Poopowiadał nam o znanych postaciach, zadawał pytania na które przedszkolaki odpowiedziały znakomicie. Dużo frajdy sprawił naszym podopiecznym teatrzyk cieni

Na zakończenie wszyscy otrzymali od naszego gościa bilet na seans filmowy z popcornem.

DZIEŃ DYNI

WYJAZD NA TEATRZYK DO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SULĘCZYNIE O TAEATYCE ZDROWOTNEJ PT. CHAMBURGERY ATAKUJĄ

Nasze przedszkolaki udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulęczynie na przedstawienia teatralne pt. Hamburgery atakują. Nasze przedszkolaki zachowały się na medal , aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, tym samym poznały zasady zdrowego stylu życia wiedzą, że ruch to zdrowie, a warzywa i owoce dodają siły i energii.

KONKURS RODZINNY PT. JESIENNY WIANEK

DLA PRZEDSZKOLI Z GMINY SULĘCZYNO

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RODZINNYM KONKURSIE „JESIENNY WIANEK”

Regulamin konkursu plastyczno-technicznego

„Jesienny wianek”

Organizator konkursu

Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach ma przyjemność zaprosić rodziców i ich dzieci w wieku 3 do 6 lat do wzięcia udziału w gminnym konkursie, na podstawie niniejszego Regulaminu.

Cel konkursu

Celem konkursu jest :

– dostrzeganie piękna przyrody i otaczającego świata poprzez wykorzystanie jej elementów w pracy plastycznej;

– pobudzenie twórczej wyobraźni dziecka;

– rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;

– możliwość zaprezentowanie uzdolnionych dzieci na szerszym forum;

– współpraca dzieci i rodziców;

– promowanie edukacji plastycznej w placówkach przedszkolnych.

Zasady ogólne

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli na terenie Gminy Sulęczyno. Dzieci mogą wziąć udział w konkursie w następujących kategoriach wiekowych:

– 2,5-4-latki

– 5,6 -latki

Wymogi techniczne

Technika wykonania pracy – praca przestrzenna, z wykorzystaniem elementów przyrody (gałązki, kora, liście, szyszki, mech, wrzos, orzechy, jarzębina, suszone owoce, kwiaty itp.) .

Wymiary wianka : minimalne średnica 25 cm, maksymalne średnica 50cm.

Wymogi formalne

Prace muszą być wykonanie przez dzieci we współpracy z ich rodzicami (opiekunami). Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą zgłosić jedna pracę. Dozwolone są wyłącznie zgłoszenia indywidualne – zgłoszenia grupowe nie będą rozpatrywane. Prace przyjmowane będą do dnia 7 listopada 2022r. Prace zgłoszone po terminie nie będą brane pod uwagę.

Każda praca musi być opisana w następujący sposób:

– Imię i nazwisko dziecka;

– Wiek dziecka;

– Nazwa i adres placówki;

– Imię, nazwisko i numer kontaktowy do rodzica (opiekuna).

Prace nieopisane w powyższy sposób nie będą brane pod uwagę.

Prace należy dostarczyć na adres:

Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach

Węsiory ul. Kartuska 1

83-320 Sulęczyno

Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.

W sprawach nie objętych regulaminem decyduje Organizator konkursu.

Kryteria oceny prac

Prace będą oceniane pod względem:

– zgodności z tematem;

– interpretacji własnej tematu;

– walorów artystycznych;

– pomysłowości;

– oryginalności prac;

– kompozycji;

– wykorzystania elementów przyrody.

Jury – wyłonienie zwycięzców.

Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatorów. Jej decyzje są ostateczne i nieodwołalne.

Wszyscy autorzy dostarczonych prac otrzymają dyplomy uczestnictwa i upominek.

Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody.

Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie, bądź osobiście, zgodnie z danymi kontaktowymi podanymi na metryczce.

Dokładna lista laureatów zostanie zawieszona na tablicy informacyjnej Przedszkola Samorządowego w Węsiorach oraz na stronie internetowej:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 8 listopada 2022 roku, a rozdanie nagród nastąpi 14 listopada 2022 roku w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach.

Termin konkursu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora, o czym zobowiązuje się powiadomić uczestników konkursu.

Przetwarzanie danych osobowych

Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób oraz ich opiekunów. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie prac przez organizatora konkursu. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne ze szczegółowym zapoznaniem się z Regulaminem Konkursu i zaakceptowaniem jego warunków.

Koordynatorzy: Izabela Konieczna, Monika Wolska, Dominika Gostkowska

PASOWANIE NA MŁODSZEGO I STARSZEGO PRZEDSZKOLAKA

Dnia 25 października w naszej placówce odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

Nasze dzieciaczki spisały się na medal , pięknie recytowały wierszyki, głośno zaśpiewały piosenki oraz przecudnie zatańczyły. Po występie z uniesionymi paluszkami przyrzekały, że będą grzecznymi przedszkolakami, chętnie zdobywającymi wiedzę oraz wspólnie bawiącymi się zabawkami. Następnie pani dyrektor każdego przedszkolaka pasowała magiczną kredką

Po uroczystości odbył się poczęstunek dla dzieci i ich rodziców

To był cudowny dzień pełen wrażeń i uśmiechu na twarzy.

DZIEŃ ZIEMNIAKA

Dzisiaj nasze przedszkolaki otrzymały obiecaną niespodziankę od Pani Jesieni – koszyk z ziemniakami oraz list. Z otrzymanych ziemniaków wykonaliśmy piękne pieczątki w kolorach jesieni.

DZIEŃ DZIEWCZYNKI 11 PAŹDZIERNIKA

DZIEŃ CHŁOPAKA 30 WRZEŚNIA 2022

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej

DZIEŃ JABŁKA

JABŁUSZKOWA FOTORAMKA

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Dzisiaj w przedszkolu odwiedziła Nas Pani Jesień

Przybyła do naszego przedszkola aby razem z nami świętować pierwszy dzień jesieni. Przy okazji opowiedziała nam o barwach jesieni oraz przyniosła kosz z darami.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Przelatuje nad krajami czarodziejski dywan snów, dziecięcymi paluszkami tkało go magików stu. Leć w obłokach bujaj z nami, z dziecięcymi marzeniami”

Z okazji Dnia Przedszkolaka składamy Naszym Milusińskim najszczersze życzenia

Spełnienia najskrytszych marzeń tak aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach.

Żebyście zawsze byli tacy cudowni i wspaniali jak jesteście

DZIEN KROPKI

„Międzynarodowy Dzień Kropki”.

Dzisiaj 15 września obchodziliśmy święto odwagi, zabawy i kreatywności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnię. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashanti. Wspólnie bawiliśmy się z kropką, skakaliśmy po kropkach, przeszliśmy kropkowym tor po salach przedszkolnych, z kropek wyczarowaliśmy kropkowe prace. Kosztowaliśmy pyszne kropkowa babeczki z okazji urodzin Pani Moniki, a na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały zakropkowane, kolorowe balony.

WITAMY W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIA ADAPTACYJNE 2022

W dniach 24 i 26 sierpnia 2022r. w Przedszkolu Samorządowym przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach odbyły się dni adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Zajęcia miały podstawowy cel przede wszystkim ułatwienie dzieciom spokojnego i łatwego rozpoczęcia edukacji przedszkolnej we wrześniu z zachowaniem zasad najważniejszej dla maluchów potrzeby bezpieczeństwa.

Organizacja dni adaptacyjnych sprawia, że znane już dzieciom miejsce, znane osoby, kojarzące się z miłymi, atrakcyjnymi zabawami nie będą budziły lęku przed nieznanym, ale wręcz przeciwnie zachęcą dzieci, aby z łatwością i uśmiechem wróciły do przedszkola. Dni adaptacyjne odbywały się w salach przedszkolnych z wykorzystaniem zabawek, sprzętów i pomocy dydaktycznych. Dzieci tworzyły prace plastyczne, korzystały z piasku kinestetycznego, bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej i poznawały zasady przedszkolnego życia

  • BĘDĘ PRZDSZKOLAKIEM
  • WITAMY W PRZEDSZKOLU

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA ADAPTACYJNE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

wszystkich przyszłych przedszkolaków i ich rodziców do wspólnej zabawy oraz uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych w Przedszkolu Samorządowym przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach.

Spotkania odbędą się w dniach :

24 sierpnia 2022r. ( środa ) o godz. 10.00

26 sierpnia 2022r. (piątek) o godz. 10.00

NA SPOTKANIE PRZYCHODZI PRZEDSZKOLAK Z JEDNYM RODZICEM . DO SALI PRZEDSZKOLNEJ WCHODZIMY W KAPCIACH NA ZMIANĘ LUB SKARPETKACH. RODZICE (OPIEKUNOWIE) PODCZAS CAŁEGO SPOTKANIA NIE POZOSTAWIAJĄ DZIECKA BEZ OPIEKI (BAWIMY SIĘ WSPÓLNIE). ZAPRASZAJĄDYREKCJA i NAUCZYCIELE

WITAJCIE WAKACJE

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Na dalszą drogę życia,Weźcie trzy czarodziejskie słowa,

Proszę, przepraszam, dziękuję,

I w sercu je zachowajcie.

Dzień dobry, do widzenia,

Niech obce Wam nie będzie,

Dni spędzane w przedszkolu

Wspominajcie mile wszędzie.

Do widzenia przedszkole

ZDROWO JEM , WIĘCEJ WIEM

Podziękowania dla naszego Przedszkola za udział w Ogólnopolskim projekcie edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Udało nam się zdobyć 41 miejsce na 425 uczestników z przedszkoli i klas 1-3. Brawo Przedszkolak

DZIEŃ DZIECKA

Dzisiaj w naszej placówce odbył się Dzień Dziecka, jeden z najważniejszych dni w roku dla przedszkolaków

Nie brakowało znakomitej zabawy z Meridą, wspólnych tańców, śpiewu, czarów…jak i słodkości

Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy powtarzały, że to wymarzony najfajniejszy Dzień Dziecka

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

DZIEŃ MATKI

Jesteś mamo skarbem mym, Kocham Ciebie z całych sił.

Jesteś wszystkim tym co mam, Wszystko Tobie jednej dam.

🌹

Dzisiaj nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne podczas uroczystości Dnia Matki

WIZYTA STRAŻAKÓW Z OSP SULĘCZYNO Z NIESPODZIANKĄ DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Roda Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie za przybliżenie dzieciom zawodu strażaka, prezentację wozu strażackiego oraz wspaniałe upominki dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka

FINAŁ KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ 2022

„Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury. Ze swej natury może sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie. Podnosi intensywne i głębokie emocje, a swoim czarem wywiera ogromny wpływ.” Jan Paweł II

FINAŁ X MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

W Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach odbył się już po raz X Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Wspaniale prezentowali się uczestnicy ze wszystkich przedszkoli Gminy Sulęczyno – Mściszewic, Podjaz, Węsior, Sulęczyna i Borku Kamiennego.

Przedszkolaki zaprezentowały bardzo wysoki poziom, w ogóle nie miały tremy, wystąpiły znakomicie i zebrały mnóstwo oklasków. Jury miało nie łatwe zadanie, wyłonienia zwycięzców spośród najbardziej utalentowanych muzycznie dzieci przedszkolnych. Po burzliwych obradach, jury w składzie: Pani Teresa Kozienice – emerytowana Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie, Pani Maria Łukowicz – Sołtys Sołectwa Węsiory, Pani Marzena Olszewska – nauczycielka muzyki oraz Pani pedagog Aneta Wrońska.

WYNIKI KONKURSU!!!

Kategoria 3,4 – latki

1. ZUZANNA OSTROWSKA – Przedszkole w Węsiorach

2. NIKOLA OSTROWSKA – Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie

3. NADIA TRZEBIATOWSKA – Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie

WYRÓŻNIENIE

AGATA CHOSZCZ – Przedszkole w Borku Kamiennym

Kategoria 5-6 latki

1. NIKOLA GROT – Przedszkole w Mściszewicach

2. MARTA JERECZEK – Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Podjazach

2. ZUZANNA CHOROBA – BUCKA – Przedszkole w Mściszewicach

3. AGATA BIELICKA – Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie

3. EWA GOJTOWSKA – Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie

Organizatorzy konkursu – nauczycielki Przedszkola Samorządowego przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach Pani Izabela Konieczna oraz Monika Wolska Bardzo serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym dzieci otrzymały wspaniałe nagrody i zorganizowano poczęstunek dla uczestników i zaproszonych gości. Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Zarzyckiemu Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie, Panu Andrzejowi Potrac przewodniczącemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Panu Dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Sulęczynie, Pani Justynie Wolskiej Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Węsiorach oraz Pani Marii Łukowicz – Sołtys Sołectwa Węsiory.

Jeszcze raz ogromnie Gratulujemy wszystkim wspaniałym wykonawcom, a rodzicom i opiekunom artystycznym dziękujemy za wspaniałe przygotowanie dzieci

Dzisiaj swoje święto obchodziła grupa „Pszczółek”

KONKURS Piosenki Przedszkolnej – eliminacje

Do etapu finałowego zakwalifikowali się :

Kategoria 3,4 latki

Zuzanna Ostrowska

Karolina Cichosz

Kategoria 5-6 latki

Dawid Bielawa

Eliza Kropidłowska

Gratulujemy wszystkim przedszkolakom wspaniałych występów.

FINAŁ KONKURSU już w piątek 20 Maja o godz. 14.30!

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Dbamy o swoje zdrowie poprzez aktywność fizyczną, biegamy, skaczemy, czołgamy się

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!!!

Grupowe plakaty pt. „Dlatego warto czytać etykiety”.

~~~PODZIĘKOWANIA~~~

W imieniu całej społeczności Przedszkola Samorządowego przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach składamy serdeczne podziękowania pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach- w szczególności Panu Kazimierzowi Glinieckiemu za umożliwienie naszym przedszkolakom poznania zawodu strażaka z bliska, za miłe przyjęcie, ciekawe opowieści oraz za zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich.

WYCIECZKA DO POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 9 mają 2022r. dzieci przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach . Przedszkolaki brały udział w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej oraz zwiedzały cały budynek straży pożarnej. Dzieci były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Obejrzały krótkie bajki edukacyjne i dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, poznały ubiór strażaka oraz sprzęt i pojazdy ratownicze. Maluchy miały również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają strażacy na miejscu zdarzenia. Po zajęciach edukacyjnych dzieci miały możliwości zwiedzenia całego budynku Straży Pożarnej, od sal ćwiczeń, przebieralni, biura łączności, po garaże z wozami bojowymi. Bardzo dziękujemy Panom strażakom – w szczególności Panu Kazimierzowi Glinieckiemu, który przeprowadził zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Przedszkolaki zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!

ZDROWO JEM, WIECEJ WIEM!!!

ETAP WIOSENNNO-LETNI

Nasze przedszkolaki poznały tajemniczego przybysza z kosmosu Ferro. Przyleciał na planetę Ziemię swoją sondą kosmiczną z Turkusowej planety. W czasie podróży bardzo zgłodniał i poprosił przedszkolaki o zdrowe pożywienie. Dzieci znakomicie odnalazły etykiety na produktach spożywczych i i wskazały przybyszowi co może zjeść. Dzięki sprawdzeniu co znajduje się w różnych produktach w naszej kuchni, już wszystkie dzieci wiedzą co jest zdrowe, a co nie. Wszyscy poprawnie wykonali zadanie pt. Wiem, co jem

Dnia 02.05.2022 r rozstrzygnięto V Gminny Konkurs Plastyczno -Techniczny pt. „WIOSNA NA ŁĄCE „.

Do konkursu wpłynęło 9 prac z przedszkoli na terenie gminy Sulęczyno.

Komisja w składzie : Pani Grażyna Bulczak, Katarzyna Mańska oraz Wioletta Gostkowska, przyznały następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria 3 i 4 latki:

1. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe w Borku Kamiennym .

2. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe w Węsiorach.

3. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe w Mściszewicach – ( grupa 3 latki).

WYRÓŻNIENIE: Gminne Przedszkole Samorządowe w Mściszewicach –

( grupa 4 latki ).

Kategoria 5 i 6 latki:

1. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe w Mściszewicach- ( grupa 6 latki).

2. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe w Borku Kamiennym.

3. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe w Mściszewicach – ( grupa 5 latki).

WYRÓŻNIENIE: Gminne Przedszkole Samorządowe w Węsiorach.

WYRÓŻNIENIE: Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie

Gratulacje dla wszystkich przedszkoli za cudowne prace konkursowe.

Nasze Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej akcji

„GIGA Laurka dla Strażników Lasów”

W ten sposób chcemy podziękować im za to, że chronią nasze lasy.

FINAŁ Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Przedszkolak w świecie poezji – twórczość Ewy Szelburg – Zarembiny

Ogromne gratulacje dla naszych finalistów

1 MIEJSCEDAWID BIELAWA

WYRÓŻNIENIA

Szymon Stefański oraz Jan Bronk

Gratulujemy również za wspaniałe występy :Helenie Dera

Lenie Hinc

Krzysztofowi Marczyk

Gratulujemy

„WIOSNA NA ŁĄCE” praca na Gminny Konkurs Plastyczny – Zerówka

„WIOSNA NA ŁĄCE” praca na Gminny Konkurs Plastyczny – grupa „Pszczółki”

DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. Obchodzony jest on co roku na wiosnę w 192 krajach. Jego główny cel to promowanie proekologicznych postaw i akcji na rzecz klimatu. Odgrywa on ważną rolę w edukacji już od najmłodszych lat.

ELIMINACJE DO GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO TWÓRCZOŚĆ EWY SZELBURG – ZAREMBINY.DO FINAŁU ZAKWALIFIKOWALI SIĘ:GRUPA 3/4- LATKI

HELENA DERA

JAN BRONK

SZYMON STEFAŃSKIGRUPA 5/6 – LATKI

DAWID BIELAWA

KRZYSZTOF MARCZYK

LENA HINC

GRATULUJEMY WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM ZA WSPANIAŁE WYSTĘPY, GRATULUJEMY ODWAGI I ZAPAŁU.

FINAŁ KONKURSU ODBĘDZIE SIĘ W REMIZIE OSP W SULĘCZYNIE DNIA 29 KWIETNIA O GODZ. 14.00.

NA FINAŁ KONKURSU ZWYCIĘZCY ELIMINACJI UDAJĄ SIĘ POD OPIEKĄ RODZICA.

JESZCZE RAZ GRATULUJEMY

NIESPODZIANKA!!!

Składamy ogromne podziękowania dla anonimowego sponsora za Zajączkowie niespodzianki dla naszych przedszkolaków, tym niespodziewanym prezentem udało się przyczynić do nieustającego uśmiechu na twarzach 25 najmłodszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy

PACZKI OD ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO

Do naszego przedszkola zawitał zając

przygotował wspaniałe niespodzianki dla wszystkich przedszkolaków. Paczuszki pochował między krzaczkami w pobliżu przedszkola. Dzieci z wielką radość poszukiwały niespodzianek

OGRÓDEK POMIDORKOWY

Powiększamy nasz przedszkolny ogródek. Serdecznie dziękujemy Pani Teresie Rekowskiej-Dera za piękna skrzyneczkę, a Pani Magdalenie Hinc za sadzonki pomidorków. Teraz będziemy podlewać i cierpliwie czekać, aż pojawią się pierwsze pomidorki ,

DZIEŃ CZEKOLADY

Czekolada jest ulubionym przysmakiem dzieci. Dlatego w Dzień Czekolady warto zorganizować im zajęcia które pozwolą im najeść się tego przysmaku i dobrze się przy tym bawić. Na początku zajęć dzieci zapoznały się Jak powstaje czekolada. Następnie grupa „Sówek” przygotowała pyszne babeczki czekoladowe, a grupa „Pszczółek” degustowała się bananami w czekoladzie i wykonała smakowite, czekoladowe zadanie logopedyczne. Na zakończenie wszystkie dzieci zatańczyły taniec Czekolada

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ PRZEDSZKOLE WE MŚCISZEWICACH! GRATULACJE DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW!!!

Z przyjemnością informujemy, że Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny „Zajączek Wielkanocny” został rozstrzygnięty!

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – napłynęło aż 88 bardzo kreatywnych i oryginalnych prac! Dnia 31 marca 2022 r. w naszym przedszkolu zebrała się Komisja Konkursowa w składzie:- Pani Dyrektor Renata Węsierska,- Pani Agnieszka Zaworska,- Pani Anna Wica,- Pani Małgorzata Łukaszczyk. Zadaniem Komisji było wyłonienie spośród wszystkich prac konkursowych miejsca I, II i III oraz wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki. Komisja dokonała oceny prac zgodnie z założeniami Regulaminu, biorąc pod uwagę samodzielność wykonania, kreatywność, wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, oryginalność oraz estetykę wykonania. Po długich i emocjonujących naradach wyłoniono laureatów konkursu.

KATEGORIA WIEKOWA 3-4 LATKI

I miejsce: Klara Kleinszmidt – Mściszewice

II miejsce: Konrad Okuniewski – Węsiory

III miejsce (ex aequo): Alojzy Malek – Borek KamiennyIda Wenta – Sulęczyno

Wyróżnienie: Julia Bach – Mściszewice

Wyróżnienie: Zuzia Stromska – Węsiory

KATEGORIA WIEKOWA 5-6 LATKI

I miejsce: Aleksandra Szczypior – Podjazy

II miejsce (ex aequo):Karolina Stencel – Mściszewice Nikodem Konkel – Węsiory

III miejsce: Natalia Śliwka – Borek Kamienny

Wyróżnienie: Maksymilian Syldatk – Mściszewice

Wyróżnienie: Jan Bronk – Węsiory

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Gratulujemy dużej wyobraźni, kreatywności i talentu!

„PRZEDSZKOLNY OGRÓDEK WARZYWNY”

Posialiśmy w nim sałatę, ogórki i rzodkiewkę. Dzieci są jak rośliny, które dla prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiednich warunków. Powinny poznawać świat przyrody, mieć kontakt z naturalnymi elementami, uprawiać rośliny. Ogródek warzywny w przedszkolu ma mnóstwo zalet. Może pełnić rolę edukacyjną, pomagając uczyć dzieci podstaw biologii i ekologii. Będziemy dbać o nasz ogródek i poszerzać go o nowe roślinki i warzywa.

DZIEŃ MARCHEWKI

W trosce o zdrowie naszych przedszkolaków 4 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Celem tego dnia było promowanie zdrowego stylu życia, uświadamianie dzieciom znaczenia spożywania warzyw dla zdrowia, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie. Ten dzień był bardzo radosny, a przede wszystkim zdrowy i smaczny!

Rozdanie nagród za udział w Gminnym Konkursie plastyczno-technicznym „Pani Wiosna”

Bardzo serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie wspaniałym przedszkolakom: 34 uczestników z Przedszkola Samorządowego we Mściszewicach, 23 uczestników z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie, 24 uczestników z Przedszkola w Węsiorach, 15 uczestników z Przedszkola w Borku Kamiennym, 8 uczestników z „0” przy Szkole Podstawowej w Sulęczynie i 6 uczestników z Przedszkola w Podjazach.

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W WĘSIORACH

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU

Pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie, jakiego udzielili Państwo na rzecz uczestników Gminnego Konkursu Plastycznego „Pani wiosna”. Dzięki Państwa pomocy możliwy był zakup nagród rzeczowych dla wszystkich 110 uczestników Gminnego konkursu plastycznego. Życzymy wielu sukcesów!

OGŁASZAMY X Konkurs Piosenki Przedszkolnej

REGULAMIN X MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

ORGANIZATOR: Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach

Osoby odpowiedzialne : Izabela Konieczna, Monika Wolska, Dominika Gostkowska .CELE:

1. Wspieranie i rozwój zainteresowań wokalnych u dzieci;

2. Prezentowanie umiejętności wokalnych u dzieci;

3. Stworzenie okazji do promowania przedszkola w środowisku lokalnym.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Do konkursu zostaną zaproszone dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, klas „0” w Gminie Sulęczyno.

2. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-6lat.

3. Konkurs przebiega w dwóch etapach: Eliminacyjny – wewnątrz poszczególnych placówek w terminie do 16 maja 2022r.Ogólny (finałowy) – na Sali widowiskowej Szkoły Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach 20 maja 2022r.

4. Repertuar – piosenki przedszkolne, dziecięce , śpiewane z nagraniem lub bez. Występ solo.

5. Na pierwszym etapie konkursu – zwycięzców kwalifikują komisje wybrane spośród rodziców lub nauczycieli z rodzimej placówki; w drugim etapie, w skład komisji wchodzą: osoby zaproszone z lokalnego środowiska.

6. Każde przedszkole do etapu finałowego może zgłaszać maksymalnie 2 uczestników z każdej kategorii wiekowej. Konkurs odbędzie się z podziałem na dwie grupy wiekowe:– dzieci w wieku 3-4 lata,– dzieci w wieku 5-6 lat.

7. Potwierdzenie przystąpienia placówki do konkursu i zgłoszenia uczestników – prosimy zgłaszać do 16 maja 2022r. do osób odpowiedzialnych za organizację konkursu (Izabela Konieczna Tel. 661615643, Monika Wolska 886774226).

8. Rodzice/opiekunowie wraz z finalistami przybywają w dzień finału do Szkoły Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach na godz. 14.30.

9. Organizator nie zapewnia uczestnikom konkursu transportu.

KRYTERIA OCENY

1. Atrakcyjność repertuaru;

2. Ciekawe interpretacje utworu;

3. Poprawność wykonania – opanowanie pamięciowe;

4. Ogólne wrażenie artystyczne ( przebranie, rekwizyty związane z piosenką

NAGRODY

1. W konkursie przyznane będą miejsca I, II i III oraz wyróżnienia;

2. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki;

3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po przerwie, po zaprezentowaniu wszystkich uczestników;

4. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej: przedszkola, Kartuzy info, GOK w Sulęczynie, Gminy Sulęczyno; a także tablicach informacyjnych dla rodziców.

????MALI OGRODNICY ?????
Zakładamy hodowlę owsu, rzeżuchy i wiosennych kwiatków.
Aby cieszyć się zielonymi źdźbłami owsa na wielkanocnym stole, nasiona musimy wysiać około dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi. Po 8–10 dniach owies powinien wzejść. Czekamy na pierwsze kiełki☀️?☀️?☀️?☀️?☀️

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU „PANI WIOSNA”

Pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie, jakiego udzielili Państwo na rzecz uczestników Gminnego Konkursu Plastycznego „Pani wiosna”.

 Dzięki Państwa pomocy możliwy był zakup nagród rzeczowych dla wszystkich 110 uczestników Gminnego konkursu plastycznego. Życzymy wielu sukcesów!

Serdecznie dziękujemy:

ANNIE I KAZIMIERZOWI KAMIŃSKIM „WILLA TRADYCJA”

ARKADIUSZOWI I PRZEMYSŁAWOI WICZKOWSKIM FIRMA BUDOWLANA „EWAR”

ZENONOWI I ADAMOWI CICHOSZ FIRMA BUDOWLANA „ZENAD”

MARI ŁUKOWICZ – PANI SOŁTYS WSI WĘSIORY

KAZIMIERZOWI SIKORSKIEMU FIRMA „DANPOL”

WYNIKI KONKURSU „PANI WIOSNA ”??

WYNIKI KONKURSU

Miło nam poinformować, że Gminny Konkurs Plastyczno-techniczny

„Pani Wiosna ” został rozstrzygnięty!

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do organizatorek konkursu wpłynęło 110 prac z przedszkoli z Gminy Sulęczyno .

Jury w składzie Pani Lucyna Głowacka – nauczycielka przyrody, plastyki i techniki, Pani Marzena Gliszczynska – nauczycielka biblioteki szkolnej oraz Pani Krystyna Sylka – nauczycielka geografi miały bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców, gdyż dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Ostatecznie wyłoniono trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia.

Kategoria 3,4-latki

I miejsce
Ida Wenta – Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie
Zofia Karcz – Przedszkole w Węsiorach

II miejsce
Aleksandra Suto – Przedszkole w Sulęczynie
Mikolaj Cichosz – Przedszkole w Węsiorach

III miejsce
Helena Dera – Przedszkole w Węsiorach
Lena Gawin – Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie
Paulina Stefańska – Przedszkole w Węsiorach

Wyróżnienia:
Alojzy Malek – Przedszkole w Borku Kamiennym
Antonina Gołąbek – Przedszkole w Węsiorach
Jan Bronk – Przedszkole w Węsiorach
Anna Markowska – Przedszkole w Węsiorach

Kategoria 5-6 – latki

I miejsce
Marta Jereczek – Przedszkole w Podjazach

II miejsce
Konstancja Denisewicz – Przedszkole w Borku Kamiennym

III miejsce
Kinga Okuniewska – Przedszkole w Borku Kamiennym
Zuzanna Lehman – Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie
Martyna Gruchała – Przedszkole w Podjazach

Wyróżnienia :
Urszula Wyszecka – Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie
Wojciech Domaszk – Przedszkole w Borku Kamiennym
Nikodem Konkel – Przedszkole w Węsiorach

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy talentu!
Dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów!
Nagrody zostaną przekazane do grup przedszkolnych w dniu 25 marca 2022r.

Organizatorki: Dominika Gostkowska, Izabela Konieczna, Monika Wolska

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY???️????
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla naszych przedszkolaków.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W GMINNYM KONKURSIE

PLASTYCZNO-TECHNICZNYM ” PANI WIOSNA”

???DZIEŃ KOBIET ???
8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych.
W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet.
Przedszkolaki także świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni.

TYDZIEŃ W KRAINIE DINOZAURÓW

Wielki dinozaur to ja, wielką paszczę mam, wielkie łapy, wielkie nogi, no i ogon do podłogi.
????????????????

KOLOROWY BAL KARNAWAŁOWY!

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, przystrojone sale i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 11 lutego podczas przedszkolnego balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje oraz z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 11.02.2022r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  syrenka, motylka, pszczółkę, Myszkę Miki, piratów, strażaków, policjantów, pieski Psi Patrol, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciaczkom. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci oraz słodkiego poczęstunku. 

DZIEŃ PIZZY 9 luty 2022r. 

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku nasze przedszkole włączy się w obchody Światowego Dnia Pizzy. 9 lutego 2022r. Podczas zajęć dzieci poznają krótką historię pizzy, dowiedzą się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej sala zamieni się we włoską pizzerię.

DBAMY O PTASZKI I RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU ZIMĄ!

Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

KOCHAM BABCIE I DZIADKA!

TYDZIEŃ ZDROWIA POD HASŁEM „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim projekcie zdrowotnym

„Zdrowo jem, więcej wiem”.

Honorowym patronatem projektu jest Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda oraz Fundacja BOŚ. Projekt jest skierowany do klas 1-3 oraz szkolnych zerówek, jednak spodobał nam się tak bardzo, że zainspirował całe przedszkole do aktywnego działania.

W TYGODNIU ZDROWIA 10-17 stycznia 2022r. Przedszkole zrealizowało zadania :

1.6 Dzielimy się wiedzą: Zasady zdrowego żywienia.

Rozstrzygniecie rodzinnego konkursu na plakat do hasła „Dbam o Zdrowie”

Miejsce I

Mikołaj Cichosz, Helena Dera oraz Jan Bronk

Wyróżnienia w konkursie : Paulina i Szymon Stefańscy, Mikołaj i Konrad Okuniewscy, Krzysztof i Bartosz Marczyk, Dawid Bielawa, Marcelina Biernat, Piotr Papała, Antonina Gołąbek.

Na dzień podsumowujący Tydzień Zdrowia odbyło się w przedszkolu przedstawienie z rekwizytami pt. „Na straganie” Jana Brzechwy. Dzieci znakomicie wgrały się w rolę i odegrały sceny z wiersza. Aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami przez widzów z przedszkola.

1.5 Jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?

Wspólne oglądaliśmy film edukacyjny Co zrobić, by zmienić złe nawyki żywieniowe?, przygotowaliśmy gazetkę edukacyjną dla rodziców w szatni przedszkola, a także wspólnie przyglądaliśmy się przygotowanym przez dzieci z rodzicami plakatów w przedszkolnym konkursie rodzinnym „Dbam o zdrowie z moja rodziną”

1.4. Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy.

W grupie „0” powstała klasowa książka Zdrowych Słodyczy, natomiast dzieci młodsze „Pszczółki” przygotowały talerzyki „Zdrowe/niezdrowe”.

1.3. W białej krainie – ostrożnie z cukrem i solą!

Przedszkolaki odwiedziła Cukrowa Wróżka. Wróżka zapoznała nas z produktami , które maja w sobie bardzo dużo cukru lub bardzo duże ilości soli Uświadomiła dzieciom, jak sól i cukier wpływają niekorzystnie na nasz organizm, dzieci segregowały produkty na słone i słodkie. Czytaliśmy etykiety, aby sprawdzić zawartość różnych składników w pokarmach, jak wybierać te zdrowe.

Powstało grupowe motto „NIE SŁODZIMY, NIE SOLIMY , WYBIERAMY WITAMINY”

1.2 Gdzie się kryją witaminy? Prace w grupach „Wybieram zdrowie”

1.1 Co należy jeść aby być zdrowym?

Wysłuchaliśmy opowiadania o „Chorym kotku”, stworzyliśmy plansze pt. Chorujemy gdy….?, poznaliśmy zdrowe i niezdrowe produkty oraz stworzyliśmy ogromną piramidę zdrowia.

SPOTKANIE WIGILIJNE

 Wigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który  czekamy  i  przeżywamy  go  uroczyście  w   domach   jak  i  w  naszej  „przedszkolnej  rodzinie”.  W  naszym  przedszkolu  dzieci  każdego  roku  poznają  tradycje  i   zwyczaje  świąteczne  i  chętnie  aktywnie  uczestniczą  w  przygotowaniach:  wykonują  ozdoby  choinkowe, łańcuchy, które  potem  zawieszają  na  przedszkolnych  choinkach.   

                Przedszkolna Wigilii  odbyła się 22.12.2021r.  W  całym  przedszkolu  panowała  radosna, ożywiona  atmosfera.  Świąteczne  dekoracje  w  całej  placówce,  dzieci  w  galowych  strojach  wprowadzały  nastrój  oczekiwania  na  wyjątkowe, niecodzienne  wydarzenia. 

  O godzinie 10.30 odbył się świąteczny występ przedszkolaków i spotkanie z Gwiazdorem, który wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Po  występach  wszyscy  zasiedli  przy  odświętnie  nakrytych  stołów.  Panie z przedszkola  złożyły  dzieciom  i  pracownikom  przedszkola  najlepsze  bożonarodzeniowe  życzenia,  wszyscy podzielili  się  opłatkiem  a  następnie  wspólnie  zjedli  przygotowany przez rodziców poczęstunek. Podczas  posiłku  cicho  rozbrzmiewały  kolędy.

                Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani  i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi. 

PRZYGOTOWANIA DO SWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

PIECZEMY PIERNICZKI!!!

FINAŁ AKCJI PACZUSZKA DLA MALUSZKA

ZIMOWE SPACERY I ZABAWY NA ŚNIEGU

Przedszkolaki wyruszyły na zimowy spacer w poszukiwaniu tropów zwierząt, pamiętały także o karmniku dla ptaków i uzupełniły w nim ziarenka.

RAZEM NA ŚWIĘTA

Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby w Węsiorach i Przedszkole po raz czwarty bierze udział w akcji MEiN „Razem na Święta”.

Naszym celem jest przede wszystkim uwrażliwianie dzieci i młodzieży na problemy społeczne, kształtowanie od najmłodszych lat w uczniach naszej szkoły odpowiedzialności i troski o drugą osobę, poprzez niesienie pomoc potrzebującym.
W związku z przystąpieniem do akcji ogłaszamy zbiórkę darów, które w tym roku przeznaczymy dla osób samotnych, chorych i potrzebujących  z Gminy Sulęczyno. Zapraszamy wszystkich uczniów,  rodziców, opiekunów jak i lokalnych mieszkańców do przyłączenia się do akcji.
Zbiórka trwać będzie od 07.12.2020 r. do 21.12.2020 r. w Szkole Podstawowej w Węsiorach. Dary można będzie zostawić w Szkole wchodząc wejściem środkowym bądź wejściem od strony Przedszkola w kartonach do tego przeznaczonych. Zbieramy głównie produkty spożywcze suche, długoterminowe (np. mąka, makarony, ryż, kaszę, cukier, olej itp.), słodycze, oraz środki chemiczne.

MIKOŁAJKI

Dzień pełen mikołajkowych niespodzianek.

Pierwszą niespodzianka dla dzieci był list od świętego Mikołaja i ukryte paczuszki przy czyściutkich bucikach dzieci.


Druga niespodzianka to Wielka paczka pełna zabawek od anonimowego Mikołaja.

Trzecia niespodzianka to niezapowiedziany gość

MIKOŁAJ Z GMINNEJ BIBLIOTEKI W SULĘCZYNIE

Wizyta niespodziewanego Gościa z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulęczynie z workiem pełnym prezentów dla wszystkich dzieci.
W imieniu przedszkolaków BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE NIESPODZIANKI

KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH
Zapraszamy na kiermasz świątecznych kartek wykonanych własnoręcznie przez Panie z przedszkola. Pieniążki ze sprzedaży kartek zostaną w całości przekazane na zakup nowych zabawek dydaktycznych dla dzieci w przedszkolu.

PODZIĘKOWNIA GÓRA GROSZA

PACZUSZKA DLA MALUSZKA

Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby w Węsiorach oraz Przedszkole przy Szkole Podstawowej przyłączają się wraz z naszą parafią do ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla Maluszka” prowadzoną przez Fundacje Małych Stópek i zachęcają rodziców, uczniów oraz wszystkich chętnych do wspólnej akcji na rzecz najmniejszych dzieci.
W kościele parafialnym w Sulęczynie stoi już fundacyjna choinka na której są zawieszone okolicznościowe bombki. Każdy kto zabierze ze sobą taką bombkę zobowiązuje się do zakupienia materiałów higienicznych przeznaczonych dla niemowlaków: pampersy, odżywki, chusteczki nawilżane, oliwki, pudry, talki, szampony dla niemowlaków. Wszystkie zakupione produkty w dowolnej ilości można składać właśnie pod fundacyjną choinką. Akcja będzie trwała do IV niedzieli adwentu włącznie. Ofiarowane produkty będą przeznaczone dla Ambasadorów Małych Stópek w Starogardzie Gdańskim a oni przekażą je: samotnym matkom, ubogim rodziną posiadającymi niemowlaki, domom samotnej matki, przytułkom dla samotnych kobiet z dzieckiem i wszystkim innym instytucjom, gdzie udzielana jest pomoc matkom i ich małym dzieciom.
https://youtu.be/4l7TBUh3ZOs

W szatni przedszkolnej będziemy zbierali dary do wspólnej paczuszki.

BAL ANDRZEJKOWY 2021

Czary mary, czary mary! To są rzeczy nie do wiary! –Słońce świeci, deszczyk pada, Czarownica się pojawia! – Czary mary, Czary mary! Przyleciała tu na miotle, Będzie zaraz mieszać w kotle.

Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbył się magiczny Bal Andrzejkowy. W dniu 26 listopada  przedszkolaki przybyły do przedszkola w bardzo radosnym nastroju. Pięknie przebrani w swój strój balowy przygotowany specjalnie na tą okazję. Do pięknie udekorowanej sali przedszkolnej przyleciała do dzieci wróżka, które przygotowały na tą okazję wiele zabaw, wróżb i tańców.  Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci wielu przedszkolaków.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25.11.2021R.

Miękki, puchaty, brązowy, kolorowy czy z łatką.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

BRAWO!!! I i II MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE „EKO-MIŚ”

Przedszkole w Węsiorach zajęło I i II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym

„EKO-MIŚ” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe we Mściszewicach

Praca grupowa 3, 4-latki
Praca grupowa 5,6 -latki

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Postanowiliśmy więc w całym przedszkolu uczcić ten dzień. W czasie spotkania przyświecała nam myśl – „Chcesz być szczęśliwym, pozwól, by inni byli z Tobą szczęśliwi”.

Rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastyczno-technicznym

„EKO-LAS W OCZACH DZIECKA”

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe dla uczestników konkursu.

Bardzo serdecznie dziękujemy:

Nadleśnictwu Lipusz,

właścicielom Hotelu Leśny Dwór w Sulęczynie,

Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie oraz

Dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Sulęczynie.

„Jedynie prawdziwy człowiek

zauważy potrzeby innego człowieka.

jedynie człowiek wielkiego serca

wyciągnie doń pomocną dłoń…”

Naszym najmłodszym pociechom jeszcze raz Gratulujemy!

 

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO

PT. „EKO- LAS W OCZACH DZIECKA”

Do konkursu przystąpiło 42 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych , zaprezentowało wspaniałe, bardzo pomysłowe i kreatywne prace. Po długich naradach i nie łatwym zadaniu wyboru najbardziej eko i przyrodniczych prac Jury w składzie: Pani Krystyna Sylka – nauczyciel geografii, Pani Lucyna Głowacka – nauczyciel plastyki, techniki i przyrody oraz Pani Marzena Gliszczyńska – nauczyciel bibliotekarz wyłoniło zwycięzców konkursu.

KATEGORIA 3,4 – LATKI

1 MIEJSCE

ZOFIA WOLSKA – Przedszkole Samorządowe w Węsiorach

2 MIEJSCE

JAN BRONK – Przedszkole Samorządowe w Węsiorach

3 MIEJSCE

HELENA DERA – Przedszkole Samorządowe w Węsiorach

ZOFIA KARCZ – Przedszkole Samorządowe w Węsiorach

KATEGORIA 5,6 – LATKI

1 MIEJSCE

MIKOŁAJ OKUNIEWSKI – Przedszkole Samorządowe w Węsiorach

2 MIEJSCE

MATYLDA GOSTKOWSKA – Przedszkole Samorządowe w Węsiorach

3 MIEJSCE

LIDIA ZIAJA – Przedszkole w Borku Kamiennym

MICHAŁ CYBULA – Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie

WYRÓŻNIENIE

ANTONI MALEK – Przedszkole w Borku Kamiennym

Jeszcze raz Gratulujemy wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom zaangażowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu po odbiór nagród za udział w konkursie w piątek od godz. 12.00 do 15.00.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁÓŚCI

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Dnia 10 listopada 2021 r. o godz. 11:11 wszystkie przedszkolaki uroczyście odśpiewały hymn państwowy. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, które zaprosiło szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania w środę o symbolicznej godzinie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Jej celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci w ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznawały się z mapą Polski, historią, zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką, strojami regionalnymi, legendami itd. Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu po raz pierwszy został zorganizowany w naszym przedszkolu „Pokaz mody patriotycznej”. Wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się w akcje i wspaniale zaprezentowały stroje w barwach biało czerwonych, regionalnych Kaszubskich lub strojach polskiego kibica.

DZIEŃ JEŻA

Dzień Jeża w przedszkolu świetna okazja, by 10 listopada uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.

Dzień przed dzień 10 listopada – przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Nie zabrakło tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż” oraz wspólnego oglądania leśnych zagadek. Dzieci uczestniczyły w gimnastyce buzi i języka „Jeżyk chce spać”. Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci z grupy wykonały jeżykową pracę plastyczną, która ozdobiła ich salę.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 8 listopada 2021r. nasze przedszkole wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Postaci z bajek, tego dnia panie nauczycielki i chętne dzieci przebrały się za postacie ze znanych bajek. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione książki i rekwizyty nawiązujące do bohaterów lub tematów z bajki. Po prezentacji dzieci, czekały na nich tematyczne konkursy, zagadki, zabawa kalambury oraz wspólne tańce przy znanych piosenkach z bajek. Na koniec słuchaliśmy głośno czytanej bajki oraz obejrzeliśmy kilka krótkich bajek z dzieciństwa naszych rodziców min. Reksio, Bolek i Lolek, Miś uszatek.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA „PSZCZÓŁKI”

Dnia 5 listopada 2021r. w Przedszkolu Samorządowym przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach odbyła się wspaniała i ważna uroczystość najmłodszych dzieci uczęszczających do przedszkola – Pasowania na przedszkolaka w grupie „Pszczółek”.  

            Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej przygotowanej przez Panią Izabelę Konieczną i Monikę Myszk, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pięknie i dumnie zaprezentowały wierszyki, piosenki i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań z przedszkola i pomagać kolegom, a także być dzielnym przedszkolakiem. 

            Po złożonej obietnicy, pani dyrektor Klaudia Jereczek dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

            Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał medal i upominek „magiczny ołówek”. Po wspaniałym występie wszystkie dzieci udały się do sali na niespodziankę – pszczółkowy tort i mnóstwo smakołyków przygotowanych przez rodziców. Na pewno dla wielu dzieci ten dzień pozostanie na długo w pamięci.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ na stronę Facebook Gminnego Przedszkola Samorządowego w Węsiorach

NAGRANIE WYSTĘPU https://fb.watch/96fGkJemne/

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE „PSZCZÓŁEK”

DZIEŃ DYNI

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 29 października.

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakuje deser dyniowy – przygotowując dniowe babeczki.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: toczenie dyni, dźwiganie i przenoszenie dyni, wybieranie pestek z dyni, fotobudka dyniowa oraz dyniowa praca paluszkowa.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Corocznie w naszym przedszkolu jesienią odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka.

Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest… ziemniak.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W GMINNYM KONKURSIE „EKO-LAS W OCZACH DZIECKA”

NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁA W AKCJI EKOLOGICZNO-CHARYTATYWNEJ „KOLOROWE KREDKI”

Kilka słów, o Akcji:

„Mamy fioła na punkcie kolorów, pomagania i tworzenia…

Kilka lat temu planując działania związane z wolontariatem postanowiliśmy zorganizować akcję „Kolorowe Kredki”. Pracując z bardzo młodymi wolontariuszami od 6 lat do 16 uczymy ich przede wszystkim, że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy oraz, iż pracą swoich małych rąk mogą osiągnąć wiele. Staramy się też wpajać im, że do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik. Tym razem postanowiliśmy zbierać niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki. Na czym polega nasza akcja? Zbieramy kredki następnie pracujemy nad ich obróbką i segregacją. Pan Edward nasz najstarszy 80 letni wolontariusz i emerytowany krawiec w jednej osobie  zasiada do maszyny  i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła przeze mnie i mojego niesamowitego męża. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.

Jeśli potrzebujesz, aby nasze wytwory wsparły jakąś akcję skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nabyć jakieś nasze kolorowe dzieło, także zapraszamy do kontaktu.

Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.”

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

SPECJALNY POJEMNIK NA KREDKI ZNAJDUJE SIĘ W SZATNI PRZEDSZKOLNEJ PRZY SALI „PSZCZÓŁEK”

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14 PAŹDZIERNIKA

DZIEŃ DZIEWCZYNEK

W poniedziałek 11 października 2021 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień DZIEWCZYNEK!!!

„Jak to dobrze być dziewczynką”

Jak to dobrze być dziewczynką –

Być brunetką lub blondynką.

Można bawić się lalkami,

stać przed lustrem godzinami.

Serca podbić słodką minką…

Tylko trzeba być dziewczynką,

bo dziewczynką być, jak wiecie,

to najlepsza rzecz na świecie!

DZIEŃ CHŁOPAKA 30 WRZEŚNIA

Buzia Twoja uśmiechnięta,w dniu radosnym Twego świętaPrzyjmij proszę nasze życzenia,niech się spełnią Twe marzeniaWażna dzisiaj data taka,bo to przecież Dzień Chłopaka!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOSNEGO CZYTANIA

29 września – w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach tej akcji przedszkolaków odwiedziła Pani Magda Wika Czarnowska z klasą 7, która przygotowała dla dzieci sluchowisko. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje

TYDZIEŃ ZDROWIA – POZNAJEMY CIAŁO CZŁOWIEKA, ZDROWE OWOCE I WARZYWA.

Grupa „Sówek” 5,6-latki  przystąpiła w roku szkolnym 2021/2021 do XII edycji projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem!” .

„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!” to projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Projekt powstał w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym,a nawet przedszkolnym. W ciągu ostatnich 20 lat liczba dzieci dotkniętych otyłością lub nadwagą wzrosła trzykrotnie. Można jednak to zmienić dzięki uświadamianiu dzieci i rodziców, wskazywaniu przewagi warzyw i owoców nad słodyczami.

PROJEKT „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!” TO PRZEDE WSZYSTKIM:

  • wieloaspektowa i spójna formuła wpisująca się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej;
  • bogata oferta edukacyjna dla zerówek;
  • baza wiedzy i scenariuszy zajęć dla nauczycieli;
  • szansa dla nauczycieli na podniesienie swoich kwalifikacji w zakresie edukacji związanej ze zdrowym i ekologicznym stylem życia;
  • szansa dla dzieci na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.

Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Staramy się również kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

 Przedszkolnym Koordynatorem Projektu jest Pani Izabela Konieczna  we współpracy z Panią Moniką Wolską i Dominiką  Gostkowską.

DZIEŃ ZDROWEJ KANAPKI 27WRZESNIA 2021R.

Zdrowa, pożywna, smaczna, a przy tym prosta w przygotowaniu – taka właśnie jest kanapka!

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

„MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”

Dzisiaj nasze przedszkolaki przyłączyły się

do 28. Finału Akcji Sprzątanie świata – Polska!

Dzieci zapoznały się z wiadomościami na temat konieczności dbania o środowisko, jak prawidłowo należy segregować smieci, a następnie wyruszyły aktywnie uczestniczyć w Akcji na teren boiska, placu zabaw i wokoło przedszkola.

W tym roku do Akcji zarejestrowało się ponad 2.500 grup sprzątających w całej Polsce, a to oznacza, że dzięki Wam, hasło „Myślę, więc nie śmiecę” wybrzmi w tym roku szczególnie głośno!

BRAWO!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

15 WRZEŚNIA OBCHODZILIŚMY W NASZYM PRZEDSZKOLU DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.

DZIEŃ KROPKI – THE DOT DAY!!!

„Mamo! Tato! Będę przedszkolakiem”

Spotkania adaptacyjne za nami

Dziękujemy za obecność, współpracę

i wspólnie spędzony czas

Do zobaczenia 1 września

SERDECZNE ZAPRASZAMY

wszystkich przyszłych przedszkolaków
i ich rodziców do wspólnej zabawy
i uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych
w Przedszkolu Samorzadowym przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach.

Spotkania odbędą się w dniach :

25 sierpnia 2021r ( środa ) w godz. 10.00-11.30
27 sierpnia 2021r (piątek) w godz. 10.00-11.30

NA SPOTKANIE PRZYCHODZI PRZEDSZKOLAK Z JEDNYM RODZICEM , PROSIMY O ZAOPATRZENIE SIĘ W MASECZKĘ I DEZYNFEKCJĘ RĄK PRZED WEJŚCIEM DO SALI PRZEDSZKOLA .

DO SALI PRZEDSZKOLNEJ WCHODZIMY W KAPCIACH NA ZMIANĘ LUB SKARPETKACH.

RODZICE (OPIEKUNOWIE) PODCZAS CAŁEGO SPOTKANIA NIE POZOSTAWIAJĄ DZIECKA BEZ OPIEKI (POZNAJEMY I BAWIMY SIĘ WSPÓLNIE).

ZAPRASZAJĄ

DYREKCJA i NAUCZYCIELE

Do zobaczenia!

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

WYRÓŻNIENIE DLA PRZEDSZKOLA W WĘSIORACH W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE

Liczy się każdy. Przedszkolak w Spisie jest ważny.”

Wyniki konkursu zamieszczone są na naszym portalu społecznościowym:

https://www.facebook.com/urzadstatystycznywgdansku/

Chcielibyśmy pogratulować wyróżnienia!!!

Dziękujemy dzieciom za wykonanie wyróżnionej pracy!!!, za promowanie idei samospisu w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz aktywny udział w zwiększaniu świadomości obywateli o obowiązku spisowym.

Dziękujemy Wszystkim Opiekunom grupy za pomoc, zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie.

PRZEDSZKOLNY KONKURS LOGOPEDYCZNY „WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI”

GRATULUJEMY WSZYSTKIM – PRZEDSZKOLAKOM ZA WSPANIAŁE WYSTĘPY

WYNIKI KONKURSU:

1 miejsce Lilianna Ostrowska

1 miejsce Kacper Cieszyński

Wyróżnienia:

Antonina Gołąbek

Dagmara Gawin

Piotr Papała

Kategoria 5,6 – latki

1 miejsce Kajetan Czystowski

1 miejsce Dawid Bielawa

Wyróżnienia:

Matylda Gostkowska

Mikołaj Jereczek

Celem konkursu było rozwijanie świadomości artykulacyjnej, utrwalanie artykulacji trudnych głosek,podniesienie samooceny, budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą,a także motywowanie do ćwiczeń logopedycznych.

Konkurs został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej „W krainie Pana Języczka. Zabawy logopedyczne wspierające rozwój mowy dzieci 2,5-6-letnich” w przedszkolu od września 2020r. w każdej grupie przedszkolnej Przedszkola Samorządowego przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach.

Jeszcze raz Gratulujemy wszystkim odważnym przedszkolakom

Przedszkole przy Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach

zaprasza do udziału

w I Przedszkolnym Konkursie Logopedyczno – Recytatorskim

„Wierszyki łamiące języki”

„Prawidłowe kształtowanie mowy jest fundamentem wychowania CZŁOWIEKA”  M. Sovak

Cele:

 rozwijanie świadomości artykulacyjnej,

 utrwalanie artykulacji trudnych głosek,

 podniesienie samooceny,

 budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą,

 nauczenie właściwego doboru literatury do własnej biblioteczki,

 motywowanie do ćwiczeń logopedycznych.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs logopedyczno – recytatorski „ Wierszyki łamiące języki”.

2. Konkurs organizowany jest przez Przedszkole przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest nauczyciel logopeda Izabela Konieczna.

3. Naczelnym celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o terapii

logopedycznej oraz troska o poprawność językową wśród dzieci.

4. Konkurs adresowany jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających do Przedszkola przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach.

5. Konkurs będzie rozstrzygany w 2 kategoriach wiekowych:

a) 3,4-LATKI

b) 5,6-LATKI

6. Zadanie:

Dzieci poprawnie recytują dowolny wierszyk „logopedyczny” wybrany do

zgłoszenia.

7. Do każdego zgłoszenia musi być dołączona zgoda rodziców lub prawnych

opiekunów dziecka na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby

konkursu – zgłoszenie/zgoda.

8. Nagrodzone zostaną wszystkie dzieci z każdej kategorii wiekowej. Przewidywany jest wybór miejsc od 1-3 oraz wyróżnień.

9. Wyłonienie zwycięzców i zakończenie konkursu nastąpi w dniu konkursu.

10. Termin zgłoszeń uczestników: 11 czerwca 2021r.

11. Termin konkursu – występu na żywo: 18 czerwca 2021r. w godzinach 10.30-12.00.

12. Miejsce: Przedszkole przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach

13. Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez organizatora i sponsorów,

pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody pocieszenia.

14. Przewiduje się upublicznienie zdjęć z konkursu w postaci drukowanej lub

cyfrowej.

Finał akcji Góra Grosza Dzięki Wam udało się nam zebrać 143,60 zł

W czwartek 27 mają 2021r. odwiedziła nasze przedszkole  Pani Policjant Karolina Jędrzejczak wraz z jej pomocnikiem Słoniem Policjantem.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję bezpieczeństwa oraz zaznajomienia dzieci z pracą policjanta. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w pogadance oraz zapoznały się wyposażeniem policjanta, oglądały radiowóz i przywitały Policjanta Słonia.

DZIEŃ MATKI

Dnia 26 mają przedszkolaki świętowały szczególny dla nich dzień

 – Dzień Matki.

 Z tej okazji przygotowały piękny występ dla swoich mam, do obejrzenia na Facebooku Przedszkola Samorządowego w Węsiorach 

https://fb.watch/5QTdHoaJf3/

Serdecznie życzymy wszystkim Mamom wszystkiego co najlepsze, a w szczególności zadowolenia ze swoich pociech. 

WYNIKI IX MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

WSPANIAŁE PRZEDSZKOLAKI, DRODZY RODZICE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁE WYSTĘPY, WASZE PRZYGOTOWANIE I ZAANGAŻOWANIE. 

JURY JEDNOMYŚLNIE POSTANOWIŁO NAGRODZIĆ WSZYSTKIE DZIECI – 35 UCZESTNIKÓW BIORACYCH UDZIAŁ W KONKURSIE I PRZYZNAĆ IM ZASZCZYTNE

 1 MIEJSCE.

SĄ JEDNAK DZIECI, KTÓRE WYRÓŻNIŁY SIĘ SZCZEGÓLNIE I OTRZYMUJĄ

1 MIEJSCE Z WYROŻNIENIEM

GRUPA 3,4-LATKI

KACPER CIESZYŃSKI z Przedszkola Samorządowego przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach

AGATA BIELICKA z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie

MILENA DUŁAK z Przedszkola Samorządowego przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach 

GRUPA 5,6-LATKI

ADELA DUŁAK z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie

KORNELIA LAS z Przedszkola przy Szkole w Mściszewicach

EWA GOJTOWSKA z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie 

PAULINA MAKURAT z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie

OGROMNIE GRATULUJEMY

ODBIOR NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK 4 CZERWCA 2021R OD GODZ. 9.00-15.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW 

Rozstrzygnięto IV Gminny Konkurs

Plastyczno -Techniczny „WIOSNA NA ŁĄCE”

Organizowany przez Przedszkole przy Szkole Podstawowej

w Borku Kamiennym.

Przyznano następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

3 i 4 latki

1. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe W Węsiorach. 

2. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe W Borku Kamiennym 

3. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe W Mściszewicach. 

5 i 6 latki

1.  Miejsce  Gminne Przedszkole Samorządowe W Borku Kamiennym .

2. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe W  Węsiorach.

3. Miejsce Gminne Przedszkole Samorządowe W Mściszewicach.

Wielkie Brawa dla naszych zdolnych przedszkolaków i ich nauczycielek. 

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „English Poems and Songs”

10 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach komisja konkursowa Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym „English Poems and Songs” wyłoniła 12 zwycięzców, którzy zostali zaproszeni wraz z opiekunami na uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. W konkursie wzięło udział 39. dzieci z 15. placówek dydaktycznych: przedszkoli publicznych, przedszkoli niepublicznych i oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych powiatu kartuskiego, m.in. z Kartuz, Kiełpina, Mirachowa, Reskowa, Somonina, Staniszewa, Węsior czy Żukowa.

Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych mieszkańców powiatu kartuskiego do nauki języka angielskiego, rozwijanie umiejętności językowych, a także promocja młodych talentów. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, konkurs polegał na nagraniu filmu z występem przedszkolaka w rodzimej placówce edukacyjnej i przesłaniu go do organizatora konkursu. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach konkursowych: recytowanie i piosenka w języku angielskim oraz w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 3 – 4 lata oraz 5 – 7 lat.

W czwartek, 13 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród zwycięzcom. W tym ważnym dla dzieci momencie towarzyszyli im rodzice, wychowawcy i dyrektorzy placówek, do których uczęszczają.

Zastępczyni burmistrza nadmieniła, iż wszystkie występy dzieci były przepiękne, a rekwizyty wykorzystane podczas nagrań dodały im uroku i atrakcyjności. Burmistrz doceniła również piękną dekorację sali gimnastycznej kartuskiej „dwójki”, na której odbyła się uroczystość. Dyrektor szkoły Piotr Kloczkowski podziękował również wszystkim uczestnikom konkursu i zaprosił do udziału w nim w kolejnym roku szkolnym. Swoje podziękowania skierował także do członków komisji konkursowej, do koordynatorek konkursu oraz do wicedyrektor szkołyMałgorzaty Jaworowskiej za czuwanie nad całością organizacji i przebiegu konkursu.

Spośród wszystkich uczestników konkursu nagrodzono 12 laureatów, zdobywców I, II i III miejsca w kategoriach:

kategoria: wiersz / grupa dzieci 3 – 4 letnich

1. – Magdalena Kolka z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’ Paulo w Kartuzach

2. – Leon Neubauer z Przedszkola Niepublicznego „Aniołek” w Kiełpinie

3. – Michalina Myszk z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

kategoria: wiersz / grupa dzieci 5 – 7 letnich

1. – Tomasz Domaros z Niepublicznego Przedszkola Miś Uszatek w Miechucinie

2. – Kornelia Lange z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

3.  – Lilianna Cyman z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Żukowie

kategoria: piosenka / grupa dzieci 3 – 4 letnich

1. – Olivia Przybyłka z Przedszkola Niepublicznego „Aniołek” w Kiełpinie

2.  – Oliwier Lejk z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Reskowie

3. – Lilianna Ostrowska z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Węsiorach

kategoria: piosenka / grupa dzieci 5 – 7 letnich

1.  – Zofia Gall z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’ Paulo w Kartuzach

2.  – Lena Okrój z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Miechucinie

3.  – Anna Szwaba z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez burmistrza Kartuz. Wszystkie pozostałe dzieci biorące udział w konkursie oraz ich opiekunowie również otrzymali pamiątkowe dyplomy.

PROJEKT „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Dnia 7 listopada 2019r. w  przedszkolu odbyła się inauguracja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury –  wychowanie przez czytanie”
Czytamy bajki i opowiadania z naszym przyjacielem – Misiem Pysiem.
Przedszkolaki wzorowo spisały się przynosząc i prezentując ulubioną książkę z domu. Już niedługo zaprosimy rodziców i gości specjalnych do wspólnego czytania  

AKADEMIA AQUAFRESH – 10 PAŹDZIERNIK

Zajecia dodatkowe w ramach ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej Akademii Aquafresh??
Dzieki wspaniałym Pastusiom Billy i Lilly przedszkolaki zapoznały się z profilaktyka prawidłowego mycia ząbków, konieczności dbania o higienę jamy ustnej i całego ciała a także zasadami zdrowego odżywiania się. W zdrowym ciele zdrowy duch – taki ze mnie zuch!   Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – PAŹDZIERNIK 2019

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” i dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich przedszkolaków i rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek. Uroczystość przygotowały Panie Izabela Konieczna z grupy Maluszków oraz Pani Monika Wolska z grupy „O”. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

DZIEŃ ZIEMNIAKA- 1 PAŹDZIERNIK 2019

 Dzień ziemniaka ???
Na początku dzieci wykonały wspaniałą pracę techniczna
pt. Kolczasty Jeżyk z ziemniaka. Następnie wraz z dziećmi z grupy „0”
wykonaliśmy pieczątki z ziemniaków. A na zakończenie to co wszystkie dzieci lubią najbardziej – frytki. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ???
20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków.
Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej.

VII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ-09.05.2019 r.

Dnia 9 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne VII Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej. W konkursie udział wzięło 18 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: 3, 4 – latki i 5, 6 – latki z placówek oświatowych z terenu Gminy Sulęczyno. Przedszkolaki zaprezentowały swoje utwory przed komisją w składzie: Teresa Kozieniec – emerytowana Dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie, Anna Kulas – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulęczynie i Zbigniew Zarzycki – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

Przedszkolaki uplasowały się na następujących miejscach :

Kategoria wiekowa 3, 4 – latki:

I miejsce – Gawin Faustyna (Sulęczyno) 

II miejsce – Stankowska Nadia (Węsiory) 

III miejsce – Makurat Alicja (Sulęczyno) 

Wyróżnienie – Wolska Paulina (Sulęczyno) 

W tej kategorii wzięli udział także: Czystowski Kajetan (Wesiory), Gruchała Martyna (Podjazy), Jereczek Marta (Podjazy) i Lendowska Agata (Węsiory).

Kategoria wiekowa 5, 6 – latki:

I miejsce – Malek Klaudia (Borek Kamienny) 

II miejsce – Zblewska Maja (Sulęczyno) 

III miejsce – Sawicki Marcel (Sulęczyno)

Wyróżnienie – Zarach Fabian (Węsiory) i Kożyczkowska Lilianna (Sulęczyno). 

W tej kategorii wzięli udział także: Czystowska Antonina (Węsiory), Kosiorek Nikodem (Wesiory), Krefft Wiktoria (Borek Kamienny), Stefan Lena (Podjazy) i Wenta Amelia (Borek Kamienny).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu, życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorami konkursu była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz nauczycielki Monika Wolska i Izabela Konieczna. Konkurs nie mógłby się odbyć bez  licznych sponsorów którymi byli Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, Bank Spółdzielczy w Sierakowicach oddział Sulęczyno i Sklep Wielobranżowy Makurat z Sulęczyna.

Fotorelacja: KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Laureatów pierwszych trzech miejsc, a także wyróżnień będzie można posłuchać na Festynie Rodzinnym, który odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 roku na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

JASEŁKA -20.12.2018 R.

Dnia 20.12.2108 roku odbyły się w Przedszkolu i klasie „O” Jasełka. Dzieci zaprezentowały się w przepięknym występie artystycznym. Nie zabrakło oczywiście Mikołaja, który przybył  z wielkim workiem  upominków.  Więcej zdjęć tutaj.

PRZEDSZKOLAKI PIEKĄ CHRUŚCIKI ???

WARSZTATY PLASTYCZNE – 03.12.2018 R.3 grudnia 2018r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne z udziałem Rodziców dzieci młodszych i zerówkowiczów. W świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolędy dzieci razem z Rodzicami wykonały przepiękne ozdoby choinkowe oraz ubrały choinkę w sali maluszków.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Więcej zdjęć tutaj.

 

ANDRZEJKI-29.11.2018 R.
„Hokus-pokus, czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary.”
29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło wędrującej kuli pytań, słodkich rywalizacji konkursowych, lania wosku, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach. Więcej zdjęć tutaj.

PASOWANIE

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam.

30 października odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z zerówki oraz najmłodsze przedszkolaki wystąpiły przed publicznością , recytując wierszyki, tańcząc i śpiewając piosenki. Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę.
Kulminacyjnym punktem programu było pasowanie zaczarowaną kredką przez panią dyrektor. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz prezencik. Uroczystość uwieńczono poczęstunkiem i smacznym torcikiem:)

Więcej zdjęć z uroczystości tutaj.

 

 

PRACA PRZEDSZKOLA W DNIU

3 WRZEŚNIA 2018 ROKU.
Od 3 września 2018 roku przedszkole pracuje w nowym budynku (przy Szkole Podstawowej) 
od godziny 8.00 do godziny 13.00

 

WYCIECZKA DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO

(18.06.2018r.)

Dzieci z Przedszkola oraz klasy „O” we wtorek pojechały do Akwarium Gdyńskiego, gdzie mogły zapoznać się ze światem morza oraz jego mieszkańcami. Przedszkolaki  poprzez zmysł dotyku, słuchu , wzroku i praktyczne doświadczenia dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat fauny i flory Morza Bałtyckiego. Najpierw uczestniczyły w ciekawej prelekcji na temat polskiego morza, która wzbogacona była prezentacją multimedialną, a po zajęciach edukacyjnych był czas na zwiedzanie wystaw i okazów zwierząt zgromadzonych w akwarium w Gdyni. Więcej zdjęć TUTAJ.  

DZIEŃ MATKI 

Dnia 28.05.2018 roku w Przedszkolu w Węsiorach jak co roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Przedszkolaczki pod okiem swoich Pań zaprezentowały wiersze, tańce, oraz piosenki dla swoich ukochanych mam. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.  My także pragniemy dołączyć się do tych życzeń. Wszystkim mamom życzymy wszystkiego najlepszego. Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć TUTAJ.

 

KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Dnia 23 maja 2018 roku w OSP w Sulęczynie odbył się VI Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Na otwarcie konkursu w barwnych strojach zaprezentowały się przedszkolaki z Węsior w piosence „Dziecięce marzenia”. Następnie do występów przystąpiły dzieci z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie, z Zespołu Szkół w Mściszewicach, ze Szkoły Podstawowej w Podjazach, Węsior oraz Borku Kamiennego, a także klasa „0” z Zespołu Szkół w Sulęczynie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4-latków i 5,6-latków. Przedszkolaki zaprezentowały bardzo wysoki poziom, w ogóle nie miały tremy i wystąpiły znakomicie, zebrały mnóstwo oklasków. Tym samym sprawiając jury trudność w wyborze finalistów konkursu.
Lista zwycięzców konkursu:
Kategoria wiekowa 3,4 latki:
I miejsca – Filip Bach (przedszkole w Mściszewicach) oraz Klaudia Malek (przedszkole w Borku Kamiennym)
II miejsce – Kamila Gruchała (przedszkole w Sulęczynie)
III miejsce – Nadia Stankowska (przedszkole w Węsiorach)
Kategoria wiekowa 5,6 latki:
I miejsca – Wiktoria Fafińska (przedszkole w Sulęczynie) oraz Karolina Szuta (przedszkole w Sulęczynie)
II miejsce – Kaja Hebel – (zerówka Podjazy)
III miejsce – Amelia Orłowska (zerówka przy Zespole Szkół w Sulęczynie).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu!
Organizatorzy – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz nauczycielki edukacji przedszkolnej w Węsiorach Monika Wolska, Paulina Denisewicz, Dominika Kreft bardzo serdecznie dziękują wszystkim tym, bez których nie odbyłby się konkurs. Dziękujemy sponsorom nagród, którymi byli:
– Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie,
– Bank Spółdzielczy w Sierakowicach oddział w Sulęczynie,
– Właściciele sklepu w Węsiorach Państwo Wolscy,
– Pani Maria Łukowicz – sołtys Sołectwa w Węsiorach.
Podziękowania składamy także zaproszonym gościom – dyrektorowi GOK-u w Sulęczynie panu Zbigniewowi Zarzyckiemu, dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie pani Ewie Kujawskiej, emerytowanej dyrektorce Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie pani Teresie Kozieniec, Radnemu Powiatu Kartuskiego i Przewodniczącemu GKRPA p. Andrzejowi Potrac, przedstawicielowi Biblioteki Publicznej w Sulęczynie p. Ani Kulas oraz rodzicom i nauczycielkom grup przedszkolnych za przygotowanie uczestników do występów, jak i małym artystom.
Laureaci pierwszych trzech miejsc wystąpią w najbliższą niedzielę na „Festynie Rodzinnym” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie ok. godz 15:45. Więcej zdjęć TUTAJ.

 

KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJELIMINACJE
27.04.2018 r. w budynku przedszkola odbyły się eliminacje do konkursu piosenki przedszkolnej. Dzieci, które wzięły udział w konkursie:
Przedszkole
I MIEJSCE Nadia Stankowska – kategoria wiekowa 3-4 latki

Kacper Szarmach – kategoria 5-6 latki
Maja Błonk – kategoria 5-6 latki
Fabia Zarach – kategoria 5-6 latki
Klasa „O”
I MIEJSCE Roksana Stankowska – kategoria 5-6 latki
II MIIEJSCE ex aequo
Szymon Bielawa – kategoria 5-6 latki/ Kinga Pobłocka – kategoria 5-6 latki
III MIEJSCE Antoni Pobłocki – kategorii 5-6 latki

Dawid Cyrzan – kategoria 5-6 latki
Fabian Mądry – kategoria 5-6 latki
Laura Pobłocka – kategoria 5-6 latki
Klaudia Hinc – kategoria 5-6 latki

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

 

 

ZABAWY BADAWCZE KLASA”O”-WYBUCHAJĄCY WULKAN

Więcej zdjęć Tutaj

WYJAZD DO CENTRUM INTERAKTYWNEJ EDUKACJI EduFun

W centrum EduFun dzieci wzięły udział w odpowiednio opracowanych zajęciach praktycznych chemiczno-biologicznych, oraz miały możliwości samodzielnego wykonywania eksperymentów. Mogły także zobaczyć rekiny i różnego rodzaju ryby pływające w akwarium. Więcej zdjęć TUTAJ

ZABAWA KARNAWAŁOWA

26.01.2018 r. 

Dnia 26.01.2018 r. w przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i często wyczekiwany przez dzieci, które  w pięknych strojach zaprezentowały swoje kostiumy, mówiąc za kogo się przebrały. Wszyscy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Wspólna zabawa, konkursy i tańce  przyniosły dzieciom ogromną radość. Był taniec z balonami, taniec na około krzesełek, przebijanie balonów i odpowiadanie na pytania oraz wiele innych ciekawych zabaw i tańców.  Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników.  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym naszym celem. Wszystkim mamom dziękujemy za przygotowanie tak pięknych strojów dla swoich pociech. Więcej zdjęć TUTAJ

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22.01.2018 r.

 

LEPIMY BAŁWANA

18.01.2018 r

DOKARMIAMY ZWIERZĘTA ZIMĄ- Klasa „O”

09.01.2018 r.

Dnia 09.01.2018 r. przedszkolaki przyniosły dostępne im smakołyki dla ptaków i leśnych zwierząt, a następnie pod okiem nauczyciela zaopatrzyli w pożywienie karmniki na terenie posesji szkoły. Potem udaliśmy się na spacer w okolicę lasu, gdzie wynieśliśmy słoninę i inne przysmaki dla ptaków oraz wyłożyliśmy siano i zboże dla leśnej zwierzyny.

Celem tej akcji było przede wszystkim dokarmianie zwierząt zimą, a także zrozumienie znaczenia i potrzeby dokarmiania zwierzyny w okresie zimowym przez dzieci, które jednocześnie poznają zwyczaje leśnych przyjaciół, uczą się, które zwierzęta zasypiają na zimę, a jakie oczekują naszej pomocy.Więcej zdjęć TUTAJ

JASEŁKA- Przedszkole

23.12.2017 r.

Dnia 23.12.2017 r. (piątek) w naszym przedszkolu odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. W związku z tym o godz. 10.00 nauczyciele przedszkola, rodzice i przedszkolaki zgromadzili się w przedszkolu aby podziwiać przedstawienie i występy  dzieci przebranych w piękne stroje. Po występach nieoczekiwanie  do przedszkolaków przybył Gwiazdor i obdarował ich wspaniałymi prezentami. Na zakończenie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia, po czym  rodzice zasiedli przy świątecznie przystrojonych stolikach na poczęstunek. Wspólnie przeżyty czas pogłębił więzi rodzinne oraz zintegrował społeczność przedszkolną. Więcej zdjęć TUTAJ.

 

ANDRZEJKI- Przedszkole 

24.11.2017 r.

Dnia 24.11.2017 roku (piątek) w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Panie przedszkolanki wprowadziły dzieci w świat wróżb. Dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta oraz pobawić się podczas zabawy w magicznym nastroju. Nasze „Andrzejki” były pełne radości i niespodzianek. Wszystkie dzieci były uśmiechnięte i zadowolone. Po zabawie i tańcach przyszedł czas na słodkości dla wszystkich dzieci. Więcej zdjęć TUTAJ

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

08.11.2017r.

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka oraz Pasowanie na Starszego Przedszkolaka. „Misiom” towarzyszyli Rodzice, a także Pani Dyrektor oraz Pani Sołtys

23334058_694662790730673_1692977300122253728_o

 

Spotkanie z Policjantem

19.10.2017r.

Utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze – wizyta pani i pana policjant w naszym przedszkolu

1

Konkurs plastyczno-techniczny „Makieta lasu”

Wyniki gminnego konkursu
27.10.2017r.

 

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:
KATEGORIA 3,4-latki

I miejsce
* Aleksandra Kujda ( Przedszkole w Borku Kamiennym)
* Nadia Stankowska (Przedszkole w Węsiorach)

II miejsce
* Alicja Makurat (Przedszkole w Sulęczynie)

III miejsce
* Maja Zblewska (Przedszkole w Sulęczynie)

Wyróżnienie:
* Filip Jendernal (Przedszkole w Sulęczynie)
* Leon Zblewski (Przedszkole w Sulęczynie)

KATEGORIA 5,6-latki

I miejsce
* Anita Karcz (Przedszkole w Borku Kamiennym)
* Mądry Fabian ( Przedszkole w Węsiorach)
* Roksana Stankowska (Przedszkole w Węsiorach)
* Dominik Makurat (Przedszkole w Sulęczynie)

II miejsce
* Szymon Bielawa (Przedszkole w Węsiorach)
* Lena Bronk (Przedszkole w Sulęczynie)

III miejsce
* Agata Sylka (Przedszkole w Sulęczynie)
* Maja Błonk (Przedszkole w Węsiorach)

Wyróżnienie:
* Fabian Zarach (Węsiory), Katarzyna Stenka (Sulęczyno), Laura Poblocka (Węsiory), Julia Jendernal (Sulęczyno), Klaudia Hinc (Węsiory), Antoni Połocki (Węsiory), Mateusz Cyrzan (Węsiory), Nikodem Kosiorek (Węsiory), Cezary Gawin (Sulęczyno)

GRATULUJEMY!!!

22852257_690809947782624_4756221714426574407_n

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ODBĘDZIE SIĘ 4 WRZEŚNIA 2017r.

Zapraszamy dzieci 3,4,5-letnie już na godzinę 7:45 do starego budynku przedszkola,

natomiast dzieci 6-letnie (zerówka) na godzinę 8:00 do budynku Szkoły Podstawowej – sala nr 2.

witajprzedszkole-2-720x300

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

 

ZAJʘCIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU!
W dniu 27.06.2017r. (wtorek) w godzinach 10.00-12.00

zapraszamy rodziców i dzieci, które po raz pierwszy
rozpoczną przygodę z przedszkolem do wspólnych zabaw adaptacyjnych.

Izabela Konieczna

 zaj_adapt

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

„Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają… nas.”

23 czerwca 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło,  nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Na początku wystąpiły dzieci młodsze. Zaśpiewały piosenki, wierszykiem pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole oraz popisały się tańcem. Następnie rozpoczął się występ 5-latków, które po wakacjach rozpoczną przygodę w „0” Szkoły Podstawowej. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody i niespodzianki.

Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

19399604_639825152881104_299577092374069174_n

 

PIKNIK INTEGRACYJNY

W dniu 14 czerwca br. w naszym przedszkolu po raz kolejny odbył‚ się przedszkolny piknik u Państwa Błonk – zorganizowany przez Radę Rodziców Przedszkola Samorządowego w Węsiorach. Dzieci wesoło bawiły się w ogrodzie, korzystały z huśtawek, zjeżdżalni, trampoliny, piaskownicy i wielu innych sprzętów do zabawy. Rada Rodziców zorganizowała również stoisko gastronomiczne (grill, gofry, owoce, niegazowane napoje, herbata). Energii do całodniowej zabawy dodała dzieciom pyszna kiełbaska z grilla. Ten dzień był pełen niezapomnianych wrażeń„ i wspomnień. Miejmy nadzieję, że miłe wrażenia i wspomnienia skrócą czas oczekiwania na przyszłoroczny piknik.

 

yyy

 

Wyjazd do Centrum Hewelianum w Gdańsku

– Laboratorium pana Kleksa

– W dżungli wyobraźni czyli kreatywny plac zabaw

Dnia 13 czerwca 2017r. dzieci z przedszkola wybraliśmy na wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Wzięliśmy udział‚ w zajęciach konstrukcyjnych z różnego rodzaju klocków, które układaliśmy wg instrukcji i rozwiązywaliśmy zagadki. Następnie zaprowadzono nas do krainy Pana Kleska, którego nie spotkaliśmy, ale robiliśmy doświadczenia chemiczna w Jego laboratorium. Na jakiś czas zamieniono nas w małych chemików – sprawdziliśmy jak powstaje kleks, co możemy  niego zrobić i zobaczyliśmy do czego służy światło ultrafioletowe. Było to doświadczenie niecodzienne i bardzo nam się podobało. Nikt nawet nie poczuł‚ jak szybko minęły tak dwie godziny. Zachęcamy wszystkich do wyjazdu w to niezwykłe miejsce!

Cały wyjazd został‚ sfinansowany dzięki udziale w programie dla przedszkoli Akademia Przedszkolaka.

100

 

Udział przedszkolaków na Festynie Rodzinnym w Sulęczynie!

Dnia 4 czerwca nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty wokalno-taneczne na Festynie Rodzinnym organizowanym przez Caritas i Gok w Suleczynie. Pomimo nie sprzyjającej pogody wystąpiły wspaniale wykonując piosenkę wraz z układem tanecznym pt. „Tęcza” oraz „Siabadaba”. Ponadto na scenie plenerowej wystąpili Laureaci Konkursu Piosenki Przedszkolnej (Fabian Zarach, Kinga Pobłocka oraz Nikola Bronk).

Dziękujemy rodzicom za obecność i przybycie ze swoimi pociechami.

DSC_1480

 

Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka ,dzień na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. W tym dniu dzieci wesoło bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w konkursach, zawodach sportowych, a także zajadały smakołyki, gofry, lody i pyszne kiełbaski z grilla lub ogniska- zerówka. Było wesoło i kolorowe, czas urozmaiciły zabawy z chustą Klanzy, a także wykonanie wspaniałych koron przez wszystkie dzieci z okazji ich święta. Ponadto dziękujemy Pani Sołtys Mari Łukowicz za ufundowanie wszystkim dzieciom smakołyków i napoi.

cfrf

Dzień Matki

Uroczystość z okazji Dnia Matki odbyła się dnia 30.05.2017r. (wtorek) o godz. 11.00

w Budynku Szkoły Podstawowej w Węsiorach.

Przedszkolaki oraz Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują wszystkim Mamom za obecność:)

więcej zdjęć w galerii Zapraszamy!!!

18582107_625799940950292_2115040984150599657_n

 

Tydzień Książki

W dniach 15-19 maja dzieci przedszkolne obchodziły Tydzień książki, w tych dnia codziennie przynosiły ulubione książki z bajkami, opowiadaniami, encyklopedie i wiele innych ciekawych lektur. Utworzyliśmy w przedszkolu miejsce do czytania i oglądania książek „Kącik małego czytelnika”, a także zrobiliśmy porządki w istniejącym Kąciku książki. Na koniec tygodnia odwiedziliśmy bibliotekę szkolną , gdzie sympatycznie przywitała nas Pani Marzena Gliszczyńska szkolna bibliotekarka i poprowadziła wspaniałe zajęcia dla przedszkolaków.

18555984_624395324424087_8509882557176553990_njjj

FINAŁ V KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

W Remizie OSP w Sulęczynie odbył się V Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Przedszkolnej zorganizowany przez nauczycielki Przedszkola Samorządowego w Węsiorach Izabelę Konieczną i Monikę Wolską wraz z Panią Dyrektor Klaudią Jereczek.

W konkursie wystąpili milusińscy ze wszystkich przedszkolnych placówek Gminy Sulęczyno: Gminnego Przedszkola Samrządowego w Sulęczynie, przedszkoli z Mściszewic, z Węsior, Borku kamiennego, klas „0” z Zespołu Szkół z Sulęczyna i Podjaz. Razem 23 dzieci.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4-latków i 5,6-latków. Przedszkolaki wystąpiły znakomicie i zebrały mnóstwo oklasków. Tym samym sprawiając jury trudność w wyborze finalistów konkursu.

LAUREACI KONKURSU:
dzieci 3,4 letnie
1. Lilianna Kożyczkowska -przedszkole w Sulęczynie
2. Michalina Trzebiatowska – przedszkole w Sulęczynie
3. Fabian Zarach – przedszkole w Węsiorach
Wyróżnienie: Kinga Pobłocka i Antonina Czystowska z przedszkola w Węsiorach
dzieci 5,6 letnie
1. Mateusz Choszcz – oddział 0 w Szkole Podstawowej w Podjazach
2. Nikola Bronk – przedszkole w Węsiorach
3. Olga Theus – przedszkole w Sulęczynie
Wyróżnienie: Wiktoria Fafińska – przedszkole w Sulęczynie

W konkursie wystąpili także: Zblewska Maja, Kujda Aleksandra, Lis Adam, Biernat Anna, Gawin Maja, Jasnoch Filip, Lis Paulina, Klamrowska Lidia, Makurat Dominik, Kropidłowski Mikołaj, Stencel Aleksandra, Stenka Julia, Trzebiatowski Maciej.

Zwycięzcy V Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej wystąpią także na Festynie Rodzinnym 4 czerwca (ok. godz. 16.30) na scenie plenerowej przy GOK w Sulęczynie.

Ponadto Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za obecność i pomoc w wyłonieniu zwycięzców:
-Panu Zbigniewowi Zarzyckiemu – dyrektorowi GOK w Sulęczynie,
– Panu Andrzejowi Potrac – organiście z Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie,
– emerytowanej dyrektor Przedszkola w Sulęczynie Pani Teresie Kozieniec,
– emerytowanej nauczycielce Szkoły Podstawowej w Sulęczynie Pani Marii Zwara oraz
– Pani Annie Kulas z Biblioteki Publicznej w Sulęczynie.

Wyróżnić trzeba także sponsorów konkursu dzięki którym dzieci otrzymały nagrody: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, Hotel Kiston, Sklep Spożywczo – Przemysłowy J. Pobłocka z Węsior oraz BS w Sierakowicach oddział w Sulęczynie.

więcej zdjęć www.gok.suleczyno.gda.pl

18527643_624022477794705_3036728041893086020_n

Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych

GRATULUJEMY zajęcia II miejsca w kategorii stroik

oraz wyróżnienia w kategorii palma wielkanocna

ferfretgt

więcej zdjęć w galerii oraz na  http://somoninogok.pl/

Poszukiwania zajączka Wielkanocnego

Dnia 12 kwietnia pomimo niesprzyjającej aury, udało się wyjść z przedszkola

w poszukiwaniu paczek od zajączka wielkanocnego. Dzieci od rana oczekiwały z niecierpliwością,

kolorowały zajączki i śpiewały wielkanocne piosenki. Przedszkolaki rozbiegły się we wszystkie strony i z wielką zapałem i uciechą szukały prezentów. Paczuszki były schowane w ogrodzie przedszkolnym.

Fotorelacja w galerii…

dddd

ZAPRASZAMY!!!

Dnia 11 kwietnia na zajęcia otwarte dla rodziców

pt. Słodkie przygotowania do świąt wielkanocnych.

14662183-szczesliwa-rodzina-300x247

 Fotorelacja w galerii…

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

REGULAMIN V MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
ORGANIZATOR:
Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach
Osoby odpowiedzialne : Izabela Konieczna, Monika Wolska.

CELE:
1. Wspieranie i rozwój zainteresowań wokalnych u dzieci;
2. Prezentowanie umiejętności wokalnych u dzieci;
3. Stworzenie okazji do promowania przedszkola w środowisku lokalnym.

ZASADY UCZESTNICTWA:
1. Do konkursu zostaną zaproszone dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, klas „0” w Gminie Sulęczyno.

2. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3 – 6 lat.

3. Konkurs przebiega w dwóch etapach:

Eliminacyjny – wewnątrz poszczególnych placówek w terminie do 30.04.2017r.
Ogólny (finałowy) – w Sali widowiskowej remizy OSP w Sulęczynie w II połowie maja 2017r. (termin zostanie ogłoszony na początku maja).

4. Repertuar – piosenki przedszkolne, dziecięce, śpiewane z nagraniem lub bez. Występ solo.

5. Na pierwszym etapie konkursu – zwycięzców kwalifikują komisje wybrane spośród rodziców lub nauczycieli z rodzimej placówki; w drugim etapie, w skład komisji wchodzą: osoby zaproszone z lokalnego środowiska.

6. Każda grupa przedszkolna do etapu finałowego może zgłaszać maksymalnie 3 uczestników z grupy. Konkurs odbędzie się z podziałem na dwie grupy wiekowe:
– dzieci w wieku 3-4 lata,
– dzieci w wieku 5-6 lat.

7. Potwierdzenie przystąpienia placówki do konkursu – prosimy zgłaszać do 30 kwietnia 2017 r. do osób odpowiedzialnych za organizację konkursu ( Tel. 661615643, 886774226).

8. Rodzice/opiekunowie wraz z finalistami przybywają w dzień finału do Remizy OSP w Sulęczynie na godz. 14.00.

9. Organizator nie zapewnia uczestnikom konkursu transportu.

KRYTERIA OCENY
1. Atrakcyjność repertuaru;
2. Ciekawe interpretacje utworu;
3. Poprawność wykonania, opanowanie pamięciowe;
4. Ogólne wrażenie artystyczne ( przebranie, rekwizyty związane z piosenką)
NAGRODY
1. W konkursie przyznane będą miejsca I, II i III oraz wyróżnienia;

2. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki;

3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po przerwie, po zaprezentowaniu wszystkich uczestników;

4. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej: przedszkola, Kartuzy info, GOK w Sulęczynie; gazecie Dziennik Bałtycki – dodatek Kartuski i tablicach informacyjnych dla rodziców.

dziecko-klawiatura-misiu-zabawa

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy to dzień wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 14 lutego 2017r.

Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki.
Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Księżniczki, towarzyszący im piraci, policjanci, strażak, batman , królewny, motylki, myszki,  smok oraz spiderman, a także  inne  postacie z kreskówek opanowały nasze przedszkole. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.

więcej zdjęć w galerii przedszkolnej

16708210_581113592085594_8750960651775455940_n

FERIE ZIMOWE

16-28.01.2017r.

1419.txt

Dzień Babci i Dziadka

odbył się dnia 12 stycznia 2017r. o godz. 10.30

w budynku Szkoły Podstawowej w Węsiorach.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, zawsze mają dla nich czas, umieją pocieszyć,  a przede wszystkim bardzo je kochają.  Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w styczniu odbywa się uroczyste spotkanie, które stało się tradycją w naszym przedszkolu. Dyrektor Klaudia Jereczek wraz z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce oraz inscenizację Jasełek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

więcej zdjęć w galerii przedszkolnej

16105938_566567066873580_6701522643029143880_n

Udział przedszkolaków w XXIV OGÓLNOPOLSKIM LOGOPEDYCZNYM
KONKURSIE PLASTYCZNYM
„PYSZNOŚCI Z KOSZYCZKA BABUNI”

W RAMACH KONKURSU NALEŻAŁO WYKONAĆ
PRACĘ PLASTYCZNĄ ILUSTRUJĄCĄ
ŁAKOCIE Z KOSZYCZKA BABUNI, ZAWIERAJĄCE W SWEJ
NAZWIE GŁOSKI SZEREGU SYCZĄCEGO (S, Z, C, DZ)
I/LUB SZEREGU SZUMIĄCEGO (SZ, Ż, CZ, DŻ).

15823016_563773920486228_8938112936635080014_n

Wigilia w przedszkolu

We wtorek 3 stycznia 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. W naszym przedszkolu również.  I już tradycyjnie w tym dniu przedszkolaki przedstawiły „Jasełka”. Ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Po wspaniałych występach odwiedził dzieci Gwiazdor z prezentami, załapały się także Panie nauczycielki na miłe podarunki.

Fotorelacja w galerii…

15590103_558003724396581_4347034090450734653_n

Wielka niespodzianka z Redakcja Dziennika Bałtyckiego

Dzieci z przedszkola w Węsiorach spotkała wielka niespodzianka – ich przedszkole odwiedził nie jeden św. Mikołaj – ale całe grono życzliwych ludzi. Przywieźli im wymarzone zabawki, o które dzieci prosiły w listach do redakcyjnego św. Mikołaja od 2015 roku.

Bardzo serdecznie  Przedszkolaki i Grono Pedagogiczne Przedszkola w Węsiorach dziękują wspaniałym ludziom – fundatorom zabawek: Tomaszowi Zdanowicz, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Sierakowicach, Tomaszowi Piask, dyrektorowi sulęczyńskiego oddziału Banku Spółdzielczego w Sierakowicach, Janowi Sominka z firmy Trans-Jan oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i sołtysowi Węsior Marii Łukowicz , a także Magdalenie Hinc, przewodniczącej Rady Rodziców i Rady Sołeckiej.

Dzieci, nieco zdziesiątkowane przez chorobę, wprowadziły gości w świąteczne klimaty wesołymi piosenkami. Miały też dla gości zielone choineczki z papieru z niespodziankami. To była bardzo miła wizyta.

Zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć…

585e2e20d2646_osize933x0q70he58225

Mikołajki w przedszkolu

Dnia 6.12.2016r. do Przedszkola Samorządowego w Węsiorach zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Były piosenki, oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać.

15337483_550946588435628_536661053914590504_n

Przebierane Andrzejki w przedszkolu

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, wychowawczynie w przedszkolu zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową.

Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce oraz pojawienie się wspaniałych wróżek. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wróżki przeprowadzały wróżby i odczytywały ich znaczenie. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

Fotorelacja w galerii zakładka Przedszkole – Galeria…

15220175_545762948953992_2484539245232244968_n

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24.11.2013r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”. Wspólnie upiekliśmy „Misiowe ciasteczka” i wykonaliśmy pracę plastyczną/układankę – Misia XXL, którego pięknie dzieci pomalowały farbami.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

15178077_545208549009432_5416328648189707698_n

 

Dzień Postaci z Bajek

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.
Dlatego ten dzień w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Wspólnie wykonaliśmy postać Czerwonego Kapturka, a następnie upiekliśmy pyszne babeczki dla babci. Na zakończenie dzieci kolorowały obrazki z postaciami z ulubionych bajek i razem obejrzeliśmy bajkę „Kopciuszek”. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a przecież takie są podstawowe założenia pracy z dziećmi w przedszkolu.

14980823_539462899583997_7941267789741209996_n

 

Wyniki gminnego konkursu plastyczno – technicznego

pt. „Makieta lasu”
24.10.2016r.

(fotogaleria w zakładce przedszkole – galeria)

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Makieta lasu” został rozstrzygnięty.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Jury w składzie: p. Zbigniew Zarzycki – Dyrektor GOK w Sulęczynie, p. Leśniczy Nadleśnictwa Lipusz Mirosław Milkowski, p. Teresa Kozieniec – Emerytowana Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie oraz p. Lucyna Głowacka – nauczycielka plastyki, techniki i przyrody nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 27 października 2016r. (czwartek) godz. 15.00 w starym budynku Przedszkola w Węsiorach.

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:
KATEGORIA 3,4-latki
I miejsce
• Okuniewski Piotr ( Przedszkole w Borku Kamiennym)
II miejsce
• Błonk Maja (Przedszkole w Węsiorach)
• Stankowska Nadia (Przedszkole w Węsiorach)
III miejsce
• Kożyczkowska Liliana (Przedszkole w Sulęczynie)
• Makurat Oliwia (Przedszkole w Węsiorach)
Wyróżnienie:
• Czystowska Antonina (Przedszkole w Węsiorach)
• Mering Paweł (Przedszkole w Węsiorach)
• Zarach Fabian (Przedszkole w Węsiorach)
Nagrody pocieszenia:
• Bronk Lena(Sulęczyno), Pobłocka Kinga(Węsiory), Hinc Miłosz(Suleczyno), Cybula Filip (Sulęczyno), Kosiorek Nikodem (Węsiory),

KATEGORIA 5,6-latki
I miejsce
• Mądry Fabian ( Przedszkole w Węsiorach)
II miejsce
• Bronk Nikola ( „0” SzP w Węsiorach)
• Kropidłowski Mikołaj („0” SzP w Węsiorach)
III miejsce
• Makurat Dominik (Przedszkole w Sulęczynie)
• Pobłocki Karol („0” SzP w Węsiorach)
• Radomski Mateusz („0” SzP w Węsiorach)
Wyróżnienie:
• Hinc Klaudia (Przedszkole w Węsiorach)
• Bielawa Szymon (Przedszkole w Węsiorach)
• Stankowska Roksana (Przedszkole w Węsiorach)
Nagrody pocieszenia:
• Zaworski Kacper(Mściszewice), Cichosz Dawid(Węsiory), Błonk Aleks(Węsiory), Hinc Mikołaj(Sulęczyno), Jasnoch Filip(Węsiory)

GRATULUJEMY!!!

14805553_1122469971154482_405959186_n

 

Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie

plastyczno-technicznym pt. ” Makieta lasu „

zwierzatka

Regulamin konkursu plastyczno-technicznego
„Makieta lasu”

Organizator konkursu

Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach ma przyjemność zaprosić dzieci w wieku 3 do 6 lat do wzięcia udziału w gminnym konkursie, na podstawie niniejszego Regulaminu.

Cel konkursu

Celem konkursu jest :
– dostrzeganie piękna przyrody i otaczającego świata poprzez wykorzystanie jej elementów w pracy plastycznej;
– pobudzenie twórczej wyobraźni dziecka;
– rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;
– możliwość zaprezentowanie uzdolnionych dzieci na szerszym forum;
– promowanie edukacji plastycznej w placówkach przedszkolnych.

Zasady ogólne

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli na terenie Gminy Sulęczyno. Dzieci mogą wziąć udział w konkursie w następujących kategoriach wiekowych:
– 3,4-latki
– 5,6-latki

Wymogi techniczne

Technika wykonania pracy – dowolna, płaska lub przestrzenna, z wykorzystaniem elementów przyrody.

Wymogi formalne

Prace muszą być wykonanie samodzielnie przez dzieci, pod kierunkiem rodziców (opiekunów) lub z niewielką ich pomocą. Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą zgłosić jedna pracę. Dozwolone są wyłącznie zgłoszenia indywidualne – zgłoszenia grupowe nie będą rozpatrywane. Prace przyjmowane będą do dnia 21 października 2016r. Prace zgłoszone po terminie nie będą brane pod uwagę.
Każda praca musi być opisana w następujący sposób:
– Imię i nazwisko dziecka;
– Wiek dziecka;
– Nazwa i adres placówki;
– Imię, nazwisko i numer kontaktowy do rodzica (opiekuna).
Prace nieopisane w powyższy sposób nie będą brane pod uwagę.
Prace należy dostarczyć na adres:

Przedszkole Samorządowe w Węsiorach
Węsiory 48
83-320 Sulęczyno

Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.
W sprawach nie objętych regulaminem decyduje Organizator konkursu.

Kryteria oceny prac

Prace będą oceniane pod względem:
– zgodności z tematem;
– interpretacji własnej tematu;
– walorów artystycznych;
– pomysłowości;
– oryginalności prac;
– kompozycji;
– wykorzystania elementów przyrody
– samodzielność wykonania.

Jury – wyłonienie zwycięzców.

Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatorów. Jej decyzje są ostateczne i nieodwołalne.
Wszyscy autorzy dostarczonych prac otrzymają dyplomy uczestnictwa.
Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody.
Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie, bądź osobiście, zgodnie z danymi kontaktowymi podanymi na metryczce.
Dokładna lista laureatów zostanie zawieszona na tablicy informacyjnej Przedszkola Samorządowego w Węsiorach oraz na stronie internetowej:

Przedszkole

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 24 października 2016 roku, a rozdanie nagród nastąpi 27 października 2016 roku w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach.
Termin konkursu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora, o czym zobowiązuje się powiadomić uczestników konkursu.
Przetwarzanie danych osobowych
Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób oraz ich opiekunów. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie prac przez organizatora konkursu. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne ze szczegółowym zapoznaniem się z Regulaminem Konkursu i zaakceptowaniem jego warunków.

Koordynatorzy: mgr Izabela Konieczna, Monika Wolska

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI!

 

W budynku Szkoły Podstawowej w Węsiorach

dnia 16 września 2016r. o godz. 12.30

odbędzie się spotkanie  organizacyjne roku szkolnego 2016/2017.

Zapraszamy!!!

 

WITAMY PO WAKACJACH!!!

g1480d

 

Spotkania Adaptacyjne

Aby pomóc zarówno dzieciom jak i rodzicom w tych pierwszych krokach w nowym miejscu organizujemy „Spotkania adaptacyjne”

Wspólne poznawanie nowego miejsca, osób i innych dzieci znacznie łagodzi stres wywołany strachem i niepewnością. W trakcie trwania spotkań dziecko zapoznaje się z:
pomieszczeniami przedszkola (salą, łazienką, szatnią) oraz częścią ogrodu przedszkolnego przeznaczonego dla najmłodszych dzieci, personelem przedszkolnym (nauczycielem, pomocą nauczyciela i obsługą) w trakcie wspólnych zabaw i rozmów, rówieśnikami, przyszłymi kolegami z grupy.

Spotkania to również czas dla rodzica, który staje przed koniecznością zmierzenia się z nową nieznaną dla siebie sytuacją. Nauczyciel będąc do dyspozycji rodziców udziela odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, a także zapoznaje rodziców ze sposobami przygotowania dziecka do przedszkola.

ZAPRASZAMY!!!
22 czerwca 2016r. nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami do przedszkola
na godz. 12.30.

images9YE7MQ6L

 

Wycieczka do Parku Miniatur i Gigantów

7 czerwca 2016r. Pojechaliśmy odwiedzić Kaszubski Park Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie, 3 km od Mirachowa.
Na początku wycieczki wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Park Miniatur, wieża Eiffla, Statua Wolności, brama Brandenburska, zamek z Bytowa czy kościół Mariacki z Gdańska to tylko niektóre z wielu makiet, które mogliśmy zobaczyć. Następnie udaliśmy się do Zamku Strachu, który zrobił niemałe wrażenie na dzieciach. Ciemność, dziwne odgłosy, sztuczne pająki zrobiły prawdziwą atmosferę strachu i grozy. Dla rozładowania emocji udaliśmy się do gabinetu śmiechu, w którym znajdowały się magiczne lustra zniekształcające nasz wizerunek.

Po dobrej dawce śmiechu czekała nas wyprawa do Parku Gigantów, ku naszemu zdziwieniu droga prowadząca do parku, przyozdobiona była makietami zwierząt: krów, świń, gęsi, psów, bobra i jeszcze wielu innych, które z daleka wyglądały jak żywe zwierzęta. W Parku Gigantów mogliśmy zobaczyć samolot tupolew z którego dzieci wysiadały zjeżdżalnią, ogromne krzesło i stół, buty i kubek, a także wielkie okulary. Na zakończenie wybraliśmy się na spacer po lesie, w którym oglądaliśmy gigantyczne owady: biedronkę, muchę, pasikonika i wiele innych. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestników, dzieci pełne wrażeń i w dobrym humorze powróciły do przedszkola. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym mamom za opiekę nad dziećmi podczas wycieczki.

13330889_476328342564120_4248556682202465376_n

więcej zdjęć w galerii

Wizyta Strażaka

W dniu 6.06.2016r. przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowego gościa,
Pana Kazimierza Glinieckiego z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.
Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedza jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

13325599_475958595934428_7923640409856143862_n

więcej zdjęć w galerii

Dzień Matki

Uroczystość Dnia Mamy to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek.

Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po wspólnym tańcu dzieci wręczyły Rodzicom prezenty. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

13230350_471434203053534_6840182096813543927_nwięcej zdjęć w galerii

 

IV Miedzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Dnia 18 maja 2016 roku w OSP Sulęczyno odbył się IV Międzyprzedszkolny Konkursu Piosenki Przedszkolnej. Wszystkie dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom.

Oto lista laureatów konkursu:
Kategoria 3,4-latki
1. Wiktoria Fafińska ( przedszkole Sulęczyno)
2. Kinga Pobłocka ( przedszkole Węsiory)
3. Klaudia Hinc ( przedszkole Węsiory)

Kategoria 5,6-latki
1.Stencel Aleksandra (Msciszewice)
2.Maja Gawin (Sulęczyno)
3.Emilia Tarasiewicz (Sulęczyno)
Wyróżnienie
Mikołaj Kropidłowski (Węsiory)
Samanta Dułak ( Sz.P. Sulęczyno)

Zwycięzcy IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej wystąpią także na Festynie Rodzinnym dnia 29 maja 2016r. na scenie plenerowej przy Gok-u w Sulęczynie.

Ponadto Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za pomoc w wyłonieniu zwycięzców: Panu Zbigniewowi Zarzyckiemu Dyrektorowi GOK w Sulęczynie, emerytowanej dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie Pani Teresie Kozieniec oraz emerytowanej nauczycielce Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie pani Helenie Formela.
Dziękujemy również za przybycie pani Klaudii Jereczek dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz pani dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie Ewie Kujawskiej.

Wyróżnić trzeba także sponsorów konkursu dzięki którym dzieci otrzymały nagrody: hotel Kiston, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, sklep spożywczo- przemysłowy J. Pobłocka z Węsior,BS w Sierakowicach oddział w Sulęczynie, sklep spożywczo-przemysłowy państwa Stencel, sklep wielobranżowy M. Szustka, Sklep spożywczo-przemysłowy „Market u Kasi”.

Do zobaczenia za rok:-)
Organizatorzy
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz nauczycielki przedszkola Izabela Konieczna, Monika Wolska

DSC_0585

 

Wycieczka

do parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie

odbędzie się 7 czerwca 2016r.

Opłata 20 zł (zwiedzanie parków i przejazd lokomotywą)

Zapisy i więcej informacji u nauczycieli grup

Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 3,4 -letnich

odbędą się w dniach 5 i 6 maja 2016r.

Zapraszamy!!!

(fotorelacja w zakładce Galeria)

Wyniki Przedszkolnego Konkursu Piosenki

(eliminacje do konkursu międzyprzedszkolego)

3,4 -latki

1. Klaudia Hinc

2. Kinga Pobłocka

3. Szymon Bielawa oraz Fabian Zarach

„0”

1. Nikola Bronk

2. Mikołaj Kropidłowski

3. Magdalena Hinc

GRATULUJEMY!!!

(więcej zdjęć w galerii)

13062218_458135421050079_692741942656901546_n

 

Konkurs Piosenki Przedszkolnej

REGULAMIN IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
ORGANIZATOR:
Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach
Osoby odpowiedzialne : Izabela Konieczna, Monika Wolska.

CELE:
1. Wspieranie i rozwój zainteresowań wokalnych u dzieci;
2. Prezentowanie umiejętności wokalnych u dzieci;
3. Stworzenie okazji do promowania przedszkola w środowisku lokalnym.

ZASADY UCZESTNICTWA:
1. Do konkursu zostaną zaproszone dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, klas „0” w Gminie Sulęczyno.

2. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-6lat.

3. Konkurs przebiega w dwóch etapach:

Eliminacyjny – wewnątrz poszczególnych placówek w terminie do 29.04.2016r.
Ogólny (finałowy) – w Sali widowiskowej remizy OSP w Sulęczynie II połowie maja 2016r. (termin zostanie ogłoszony na początku maja).

4. Repertuar – piosenki przedszkolne, dziecięce , śpiewane z nagraniem lub bez. Występ solo.

5. Na pierwszym etapie konkursu – zwycięzców kwalifikują komisje wybrane spośród rodziców lub nauczycieli z rodzimej placówki; w drugim etapie, w skład komisji wchodzą: osoby zaproszone z lokalnego środowiska.

6. Każda grupa przedszkolna do etapu finałowego może zgłaszać maksymalnie 3 uczestników z grupy. Konkurs odbędzie się z podziałem na dwie grupy wiekowe:
– dzieci w wieku 3-4 lata,
– dzieci w wieku 5-6 lat.

7. Potwierdzenie przystąpienia placówki do konkursu – prosimy zgłaszać do 29 kwietnia 2016r. do osób odpowiedzialnych za organizację konkursu ( Tel. 661615643, 886774226).

8. Rodzice/opiekunowie wraz z finalistami przybywają w dzień finału do Remizy OSP w Sulęczynie na godz. 14.00.

9. Organizator nie zapewnia uczestnikom konkursu transportu.

KRYTERIA OCENY
1. Atrakcyjność repertuaru;
2. Ciekawe interpretacje utworu;
3. Poprawność wykonania – opanowanie pamięciowe;
4. Ogólne wrażenie artystyczne ( przebranie, rekwizyty związane z piosenką
NAGRODY
1. W konkursie przyznane będą miejsca I, II i III oraz wyróżnienia;

2. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy;

3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po przerwie, po zaprezentowaniu wszystkich uczestników;

4. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej: przedszkola, Kartuzy info, GOK w Sulęczynie; gazecie Kartuskiej i tablicach informacyjnych dla rodziców.

PATRONAT MEDIALNY
– Gazeta Kartuska

foto1291

Poszukiwania paczek od Zajączka Wielkanocnego!!!

Szukanie prezentów wielkanocnego zajączka. Jest to już tradycja naszego przedszkola.

W środę poprzedzającą Wielki Czwartek dzieci – jeżeli tylko pozwala na to pogoda – szukają swojego prezentu od zajączka na pobliskiej łące. A warto go szukać, bo zawsze w koszyczku znajdują dzieci jajko niespodziankę i jakiś drobny upominek, który pozwala na rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Przedszkolaki rozbiegły się we wszystkie strony i z wielką zapałem i uciechą szukały prezentów. Koszyczki były schowane w wysokiej trawie, pomiędzy krzewami i młodymi drzewami.

12042639_446653655531589_2673540955280088118_n

Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych

Przedszkole zajęło II miejsce w Kategorii Stroik Wielkanocny.

Gratulujemy!!!

Fotorelacja z rozdania nagród i pracy przedszkolaków podczas przygotowywania stroika w Galerii

 12799398_446212218909066_4196088658221241446_n

 

Spotkanie z Leśniczymi 

Dnia 15 marca odwiedzili nas w przedszkolu Panowie Leśnicy z Nadleśnictwa Lipusz. Nasze przedszkolaki bardzo dużo nauczyły się od Panów Leśniczych, m. in. jakie zwierzęta zamieszkują lasy, jakie rośliny i drzewa występują w lasach, jak pomagać ptakom i zwierzętom, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca leśniczego oraz otrzymały wskazówki jak zachowywać się w lesie, jaki sposób jest właściwy i najbardziej prawidłowy.
Dzieci zadały Panom Leśniczym wiele zaskakujących często pytań i opowiadały o swych spotkaniach z przyrodą.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Bronk i Panu Mirosławowi Milkowskiemu, a jednocześnie Nadleśnictwu za owocną współpracę i ciekawą lekcję przyrody. My za tą cenną lekcję przyrody odwdzięczyliśmy się laurką oraz dyplomem z podziękowaniami.

10400890_443244639205824_6157136440034559070_n

Wyjazd do teatru w Bytowie

na Baśń Muzyczną pt. W zaczarowanej krainie krasnali.

odbył się 7 marca 2016r.

W wyjeździe uczestniczyły dzieci przedszkolne, „0” oraz klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Węsiorach. Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem.

Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych krasnali to niewątpliwe atuty spektaklu.

Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal.

Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów.

Więcej zdjęć z wyjazdu w Galerii. Zapraszamy!

12794323_440408012822820_2034882202758039947_n

 

REKRUTACJA

2016/2017 

Przedszkole Samorządowe w Węsiorach ogłasza rekrutację

dzieci w wieku 3-6 lat na rok szkolny 2016/2017.

Termin składania wypełnionych kart od 01.02.2016r do 31.03.2016r.

Karty do nabycia w budynku Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej.

MTAyNHg3Njg,11529456_11529452

Bal Karnawałowy

wspólny dla przedszkolaków i „0”

odbędzie się 3 lutego

w budynku przedszkola w Węsiorach.

Prosimy o przygotowanie dzieciom strojów/przebrań

beznazwy

 

Dzień Babci i Dziadka

odbędzie się 20  stycznia 2016r.

w budynku przedszkola o godz. 10.30

Zapraszamy babci i dziadków przedszkolaków i „0”

?????

Spotkanie Wigilijne przedszkolaków oraz „O”

odbędzie się 22 grudnia 2015r. w budynku Przedszkola w Węsiorach

 o godz. 10.30

Zapraszamy wszystkich rodziców!

święty-mikołaj-33501204

 

Zajęliśmy III Miejsce w Powiatowym Konkursie

pt. „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”

w kategorii: Przedszkola

 

ZAJĘCIA OTWARTE W PRZEDSZKOLU !!!

Bardzo ważnym aspektem w prawidłowym funkcjonowaniu przedszkola jest właściwa współpraca pomiędzy rodzicami, a placówką. Jedną z tych form są zajęcia otwarte, które kryją w sobie wiele wartości:
– umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy;
– pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp;
– są bardzo dobrym materiałem do dyskusji z rodzicem na temat sfer działalności dziecka, nad którymi należy popracować;
– dają nauczycielowi możliwość ukazania toku metodycznego opracowywania trudnych dla dzieci i rodziców zagadnień metodycznych;
– zajęcia interaktywne, w których czynny udział biorą rodzice integrują zespół.

ZAPRASZAMY

dnia 16.12.2015r zajęcia w Szkole Podstawowej dla zerówki

oraz w dniach 16 i 17.12.2015r. dla rodziców dzieci przedszkolnych 2,5 – 4 latków.

1387772846

 

KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

1. ORGANIZATOR KONKURSU

Szkoła Podstawowa w Węsiorach ma przyjemność zaprosić dzieci uczęszczające do Przedszkola w Węsiorach oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Węsiorach z klas I-III oraz IV- VI do wzięcia udziału w konkursie „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”, na podstawie niniejszego Regulaminu.

2. CELE KONKURSU:

1. Pogłębienie wiedzy dzieci o tradycji Bożonarodzeniowej.
2. Pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania kartek świątecznych.
3. Kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Bożonarodzeniowego.
4. Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych uczniów.
5. Promowanie twórczości dziecięcej.
6. Integracja dzieci przez sztukę.
7. Prezentacja kartek świątecznych, jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

3. ZASADY OGÓLNE

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat uczęszczających do Przedszkola w Węsiorach oraz uczniów klas I–III, IV-VI Szkoły Podstawowej w Węsiorach.
2. Prace muszą być wykonane samodzielnie przez dzieci, pod kierunkiem rodziców (opiekunów). Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą zgłosić jedną pracę. Prace przyjmowane będą do dnia 17 grudnia 2015 roku.
Prace zgłoszone po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
Każda Praca musi być opisana na rewersie w następujący sposób:
– Imię i nazwisko dziecka;
– Wiek dziecka;
– Nazwa konkursu.
Prace nieopisane w powyższy sposób nie będą brane pod uwagę.
Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.
W sprawach nieobjętych regulaminem decyduje Organizator Konkursu.
3. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną kartkę w dowolnie wybranej technice i dowolnej wielkości.
4. Komisja oceni prace według następujących kryteriów:
– ogólne wrażenie artystyczne
– oryginalność i pomysłowość prac
– opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów
– wkład pracy
– walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki)
– estetyka wykonania
Ocena zostanie dokonana w czterech kategoriach wiekowych:
– kategoria pierwsza i druga – przedszkole:
dzieci 3-4 letnie
dzieci 5-6 letnie
– kategoria trzecia – klasy I-III
– kategoria czwarta – klasy IV – VI
Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorów konkursu.

5. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.
6. Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody.
7. Rozstrzygnięcie konkursu – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas „SPOTKANIA WIGILIJNEGO” 22 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Węsiorach.

4. WYMOGI TECHNICZNE

Format prac: dowolny
Technika wykonanej pracy jest dowolna, jednak temat pracy powinien być zainspirowany Świętami Bożego Narodzenia

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

ORGANIZATORZY:
Dominika Kreft
Monika Wolska

 

Mikołajki

mikolaj-dd

Spotkanie z Mikołajem dla dzieci najmłodszych oraz „0” odbędzie się 4 grudnia 2015r. w budynku przedszkola w Węsiorach.

 

 

12283213_907640629304085_678571107_n

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli pt. ” ZRÓB TO SAM ” organizowanym przez serwis buliba.pl

pod patronatem Ministerstwa Środowiska.

Przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami Izą, Moniką, Małgosią i Agnieszką wykonały w całości ekologiczną pracę

( z odpadów) pt. Wesoły statek dla małych i dużych.

PROSIMY O GŁOSY

Zagłosuj na naszą przedszkolną pracę!!!
26 listopada 2015 r. o godzinie 12.00 zaczyna się głosowanie i będzie trwało do godziny 23.00 dnia 30 listopada 2015r.
Na prace konkursowe może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.
Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną! Do wygrania ponad 100 wspaniałych nagród dla głosujących!
Rejestracja dla głosujących możliwa jest na stronie Buliba.pl w zakładce „Logowanie”. Z każdego komputera mogą codziennie zagłosować 3 osoby.
Po zalogowaniu wpisz WESOŁY STATEK DLA MAŁYCH I DUŻYCH albo WĘSIORY i oddaj głos! Z góry dziękujemy w imieniu dzieci:):):)
http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2015/galeria.html

 

 

 

12250030_409229275940694_2620962510029984371_n

ANDRZEJKI w przedszkolu – 27.11.2015r.

Wspólna zabawa, tańce, konkursy i wróżby.

dzien_pluszowego_misia1

Ogólnopolski Dzień Pluszowego Misia

25.11.2015r.

– przynosimy ulubionego misia

WYNIKI

Gminnego konkursu plastyczno – technicznego pt. „Mieszkańcy lasu”

Dnia 16 listopada 2015 roku w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach odbyły się obrady komisji konkursowej w składzie: pani Maria Łukowicz – sołtys sołectwa Węsiory, pani Zosia Jereczek – radna Gminy Sulęczyno oraz Zbigniew Zarzycki – dyrektor GOK-u w Sulęczynie.

Szczególną uwagę komisja zwróciła na wykorzystanie przez uczestników elementów przyrody.
Spośród nadesłanych 21 prac komisja wyłoniła zwycięzców konkursu:

Kategoria wiekowa 3,4 – latki:

I miejsce ex aequo:
Paweł Mering – Przedszkole w Węsiorach
Fabian Mądry – Przedszkole w Węsiorach

II miejsce ex aequo:
Roksana Stankowska – Przedszkole w Węsiorach
Klaudia Hinc – Przedszkole w Węsiorach

III miejsce ex aequo:
Liwia Konieczna – Przedszkole w Sulęczynie
Mateusz Kotkowski – Przedszkole w Sulęczynie
Szymon Bielawa – Przedszkole w Węsiorach
Fabian Zarach – Przedszkole w Węsiorach
Dawid Cyrzan – Przedszkole w Węsiorach

Kategoria wiekowa 5 – latki

I miejsce ex aequo:
Nikola Bronk – Przedszkole w Węsiorach
Michał Burandt – Przedszkole w Sulęczynie

Mikołaj Kropidłowski – Przedszkole w Węsiorach

II miejsce ex aeguo:
Jakub Gospodarek – Przedszkole w Sulęczynie
Emilia Jelińska – Przedszkole w Sulęczynie

III miejsce ex aeguo:
Emilia Tarasiewicz – Przedszkole w Sulęczynie
Dawid Cichosz – Przedszkole w Węsiorach
Karol Pobłocki – Przedszkole w Węsiorach

Wyróżnienie:
Weronika Jelińska – klasa „O” SP w Sulęczynie
Izabela Niklas – klasa „O” SP w Sulęczynie
Paweł Wilkowski – klasa „O” SP w Sulęczynie
Dawid Kotłowski – klasa „O” SP w Sulęczynie

Gratulujemy!!!
Rozdanie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 19 listopada 2015 roku

o godz. 14:30 w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach.

Prosimy o przybycie dzieci wraz z rodzicami.

12219318_407623986101223_8056369653470607310_n

12243137_407624556101166_8831906711985388541_n

500_F_66222839_uLyj4J0Q20DsU0MIpX62PQQBM7jkwVVg

 

 

 

Regulamin konkursu poniżej:

Regulamin konkursu plastyczno-technicznego
„Mieszkańcy lasu”

1. Organizator konkursu

Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach ma przyjemność zaprosić dzieci w wieku 3 do 5 lat do wzięcia udziału w gminnym konkursie, na podstawie niniejszego Regulaminu.

2. Cel konkursu

Celem konkursu jest :
– dostrzeganie piękna przyrody i otaczającego świata poprzez wykorzystanie jej elementów w pracy plastycznej;
– pobudzenie twórczej wyobraźni dziecka;
– rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;
– możliwość zaprezentowanie uzdolnionych dzieci na szerszym forum;
– promowanie edukacji plastycznej w placówkach przedszkolnych.

3. Zasady ogólne

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli na terenie Gminy Sulęczyno. Dzieci mogą wziąć udział w konkursie w następujących kategoriach wiekowych:
– 3,4-latki
– 5 latki ( grupa „0”)

4. Wymogi techniczne

Technika wykonania pracy – dowolna, płaska lub przestrzenna, z wykorzystaniem elementów przyrody.

5. Wymogi formalne

Prace muszą być wykonanie samodzielnie przez dzieci, pod kierunkiem rodziców (opiekunów). Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą zgłosić jedna pracę. Dozwolone są wyłącznie zgłoszenia indywidualne – zgłoszenia grupowe nie będą rozpatrywane. Prace przyjmowane będą do dnia 16 listopada 2015r. Prace zgłoszone po terminie nie będą brane pod uwagę.
Każda praca musi być opisana w następujący sposób:
– Imię i nazwisko dziecka;
– Wiek dziecka;
– Nazwa i adres placówki;
– Imię, nazwisko i numer kontaktowy do rodzica (opiekuna).
Prace nieopisane w powyższy sposób nie będą brane pod uwagę.
Prace należy dostarczyć na adres:

Przedszkole Samorządowe w Węsiorach
Węsiory 48
83-320 Sulęczyno

Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.
W sprawach nie objętych regulaminem decyduje Organizator konkursu.

6. Kryteria oceny prac

Do udziału w konkursie, każda placówka może zgłosić maksymalnie 3 prace do każdej kategorii wiekowej.
Prace będą oceniane pod względem:
– zgodności z tematem;
– interpretacji własnej tematu;
– walorów artystycznych;
– pomysłowości;
– oryginalności prac;
– kompozycji;
– wykorzystania elementów przyrody.

7. Jury – wyłonienie zwycięzców.

Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatorów. Jej decyzje są ostateczne i nieodwołalne.
Wszyscy autorzy dostarczonych prac otrzymają dyplomy uczestnictwa.
Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody.
Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie, bądź osobiście, zgodnie z danymi kontaktowymi podanymi na metryczce.
Dokładna lista laureatów zostanie zawieszona na tablicy informacyjnej Przedszkola Samorządowego w Węsiorach oraz na stronie internetowej:

Przedszkole

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 17 listopada 2015 roku, a rozdanie nagród nastąpi 19 listopada 2015 roku w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach.
Termin konkursu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora, o czym zobowiązuje się powiadomić uczestników konkursu.
8. Przetwarzanie danych osobowych
Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób oraz ich opiekunów. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie prac przez organizatora konkursu. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne ze szczegółowym zapoznaniem się z Regulaminem Konkursu i zaakceptowaniem jego warunków.

Koordynator: mgr Izabela Konieczna
tel. kom.: 6616156431
e-mail: izabela.meczykowska@op.pl

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka odbędzie się 24 października 2015r.

w budynku Przedszkola w Węsiorach

o godz. 11.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

przedszkolaki

 

 

 

Nasza placówka pełni funkcję pierwszego szczebla edukacji , staramy się poprzez liczne zajęcia przygotować dzieci do lepszego startu w szkole podstawowej.

 

Ramowy rozkład dnia

7.45 – 8.40 – schodzenie się dzieci, zabawy dowolne,
zajęcia indywidualne i wyrównawcze;
8.40 – 8.50 – czynności porządkowe;
8.50 – 9.20 – gimnastyka poranna; słuchanie bajek
9.20 – 9.30 – czynności higieniczne;
9.30 – 9.50 – śniadanie;
9.50 – 10.00 – mycie ząbków;
10.00 – 10.30 – zajęcia dydaktyczne planowane;
10.30 – 10.40 – zabawa ruchowa;
10.40 – 11.00 – zajęcia dydaktyczne (dzieci starsze)
swobodne zabawy, czytanie bajek (dzieci młodsze);
11.00 – 12.20 – wyjście na świeże powietrze; stwarzanie sytuacji do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dzieci;
12.20 – 12.40 – gry i zabawy stolikowe,
12.40 – 13.00 – prace porządkowe w sali; rozchodzenie się do domu.