Biblioteka

Czytelnikami biblioteki są uczniowie klas I-VII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Nasza biblioteka składa się z wypożyczalni i kącika czytelniczego, z którego czytelnicy mogą korzystać w czasie przerwy.

Obecnie księgozbiór liczy 1925 woluminów. Wśród niego znajdują się: encyklopedie, słowniki, literatura regionalna i religijna, pozycje popularnonaukowe oraz oczywiście szeroki wybór obowiązujących lektur szkolnych, a także literatura dla dzieci i młodzieży oraz baśnie i bajeczki. Ponadto biblioteka prenumeruje czasopisma z myślą o najmłodszych czytelnikach – ,,Świerszczyk”, ,,Kumpel”, nieco starszych – ,,Victor Junior” oraz o nauczycielach – ,,Głos Nauczycielski”, ,,Pomerania” i ,,Biblioteka w szkole”.

W ciągu całego roku szkolnego w bibliotece organizuje się lekcje biblioteczne dla poszczególnych klas, pasowanie pierwszoklasistów na czytelników, przeprowadza konkursy czytelnicze. W tym roku szkolnym konkurs dotyczył życia i twórczości Juliana Tuwima, w związku z Rokiem 2013 poświęconym twórczości tego autora. Ponadto w bibliotece przygotowuje się gazetki propagujące czytelnictwo.

Opiekunem biblioteki jest p. Marzena Gliszczyńska

Godziny otwarcia: