CODE WEEK 2023 -„Laboratorium Przyszłości”

Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów. W tym roku nasi uczniowie klas 1-7 rozwiązywali zadania programistyczne z wykorzystaniem klocków Lego Education zakupionych w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. Podczas dwóch tygodni działo się naprawdę wiele począwszy od taksówek, które podjeżdżały pod domy klientów w nowo powstałym miasteczku po wyścigi skoczków i wiele innych ciekawych scenerii.

Code Week 2023 w naszej szkole to 8 lekcje informatyki, w której wzięło ok 50 uczniów. Emocje były ogromne, podczas wykonywania zadań.