Spotkanie z Leśnikiem – 7.06.2023 r.

Dnia 7 czerwca uczniowie spotkali się z pracownikami Nadleśnictwa Lipusz w ramach zajęć „Bezpieczne wakacje w lesie”. Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród uczniów na temat bezpiecznych zachowań w lesie, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać w środowisku przyrodniczym ze strony człowieka. Uczniowie zaznajomili się również z pracą leśnika oraz komendanta straży leśnej, ich obowiązkami i atrybutami związanymi z pracą w lesie. Dowiedziały się co należy założyć gdy wychodzimy do lasu, a także czy można w lesie biwakować i rozpalać ognisko.

Serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu Arkadiuszowi Bronk, Leśnemu Leśnictwa Sulęczyno Mirosławowi Milkowskiemu oraz Komendantowi Posterunku Straży Leśnej Wojciechowi Kulas za przeprowadzenie ciekawej prelekcji dla uczniów naszej szkoły.