Rezerwat Archeologiczny w oczach uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach- 30.09.2019 r.

W związku z projektem mPotęga „Cyfry, znaki i równania są dziś warte zapoznania”, który rozpoczął się w naszej szkole 02.09.2019 roku, powstała grupa badawcza, która połączyła matematykę z naukami przyrodniczymi i informatyką. Grupa uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach klas V-VIII przygotowała informator o ” Rezerwacie archeologicznym”, który znajduje się w naszej wsi. Dzieci poznały badania i historię miejsca znajdującego się blisko ich miejsca zamieszkania. Przygotowały tabelki, wykresy, pracowały z rocznikiem statystycznym, samodzielnie wykonały pomiary, zmierzyły odległości, zrobiły zdjęcia, zaprojektowały szatę graficzną do informatora „Rezerwat archeologiczny w oczach uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach”. Następnie wydrukowany informator został wręczony przybyłym gościom dnia 11.10.2019 roku w dniu Pierwszej Rocznicy Nadania Szkole Podstawowej im. Jana Tryby na którą przybył min. syn Patrona i byłej minister Edukacji Narodowej Pani Katarzyny Hall- Pan Jacek Tryba, dr. matematyki.

http://www.szkolawesiory.pl/wp-content/uploads/2019/10/broszura-inform..pdf

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.