OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA Z GANGIEM SŁODZIAKÓW

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są najmłodsi czytelnicy. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Dnia 19.10.2018 r.  w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby odbył się Dzień Ogólnopolskiego Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków.  Uczniowie klasy I i II oraz podopieczni świetlicy wraz z wychowawcami uczestniczyli w różnorodnych działaniach zorganizowanych w związku z obchodami Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie brali udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których poznali bliżej pracę Bibliotekarki Pani Marzeny Gliszczyńskiej oraz dowiedzieli się, jakie są zalety czytania. W tym dniu do szkoły zaproszeni zostali Rodzice dzieci, którzy chętnie, głośno czytali dzieciom opowiadania autorstwa  Renaty Piątkowskiej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadań Gang-u Słodziaków.

W ramach przypomnienia: Szkoła Podstawowa im Jana Tryby w Węsiorach bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Jest to konkurs dla klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania, rozwijanie wśród najmłodszych pasji do czytania oraz wsparcie szkoły i rodziców w motywowaniu i zachęcaniu dzieci do czytania. Organizatorem konkursu jest sieć sklepów Biedronka. Zadaniem konkursowym było nie tylko zorganizowanie Dnia Głośnego Czytania, ale również narysowanie lub opisanie kolejnych przygód Słodziaków.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w działaniach konkursowych. Więcej zdjęć tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.