Wycieczka klasy II i III do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.

20161122_135756W dniu 22 listopada br. w ramach zajęć z języka kaszubskiego uczniowie klas II i III wzięli udział w wycieczce do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Celem wizyty w muzeum było poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu kultury i historii regionu Kaszub naszej Małej Ojczyzny. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych – wykonali szopkę bożonarodzeniową. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy. Następnie każda grupa udała się do swojej pracowni, gdzie pod okiem pracownika muzeum wykonywali szopki, które później stały się własnością uczestnika warsztatów. Następnie przewodnik oprowadził wszystkich po salach wystawowych, w których uczniowie obejrzeli obiekty związane z zajęciami ludności kaszubskiej z XIX wieku oraz wytwory sztuki ludowej Kaszubów. Wszyscy odśpiewali abecadło kaszubskie i zadowoleni podziękowali pracownikom muzeum za ciekawe zajęcia i wyczerpujące informacje.