TURNIEJ GIER EDUKACYJNYCH

img_20161025_160954Dnia 25 października 2016 roku w naszej szkole odbył się Turniej Gier Edukacyjnych. Uczniowie mieli możliwość  zagrania w liczne gry planszowe, od tych tradycyjnych do tych bardziej współczesnych, strategicznych. Udział w turnieju gier w dzisiejszych czasach to nie tylko trywialna rozgrywka w wolnym czasie. Młodzi gracze rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Pozwalają także kształtować analizę oraz syntezę wzrokową i słuchową. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe, rozwijają myślenie. Wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych i logicznych u dzieci. Rozbudzają zainteresowania, jak i integrują środowisko uczniów. Po dwugodzinnych zmaganiach uczniowi mieli możliwość zobaczenia, jak i samemu wziąć udział w eksperymentach fizycznych. Na zakończenie turnieju dzieci otrzymały niespodzianki, jak i pyszne gofry.