WYJAZD NA ŚWIĘTO 13 DYWIZJONU TRAŁOWCÓW im. admirała floty Andrzeja Karwety do Kompleksu Komendy Portu Wojennego Gdynia – 06.04.2018 R.

Dywizjon Trałowców 6 kwietnia, w dniu dzisiejszym obchodził swoje święto, które rozpoczęło się o godz. 8:00 udostępnieniem okrętów do zwiedzania oraz chrztem morskim dla chętnych.
13. Dywizjon Trałowców jest oddziałem taktycznym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeznaczonym do wykonywania zadań obrony przeciwminowej – trałowania, poszukiwania, wykrywania i niszczenia min, niszczenia zagród minowych oraz obrony przeciwminowej zespołów okrętów na przejściu morzem. Okręty dywizjonu stacjonują w Porcie Wojennym Gdynia. Dowódcą Dywizjonu jest kmdr por. Piotr SIKORA.

Święto odbywa się z okazji 88 rocznicy utworzenia 13 Dywizjonu Trałowców.
13 Dywizjon Trałowców to jedna z dwóch jednostek przeciwminowych Marynarki Wojennej. W jego skład wchodzą 3 niszczyciele min projektu 206FM (ORP „Flaming”, ORP „Mewa” i ORP „Czajka”, 4 trałowce projektu 207M (ORP „Mamry”, ORP „Wigry”, ORP „Śniardwy” oraz ORP „Wdzydze”), trałowiec projektu 207D (ORP „Gopło”) i Grupa Nurków Minerów.
Z okazji święta mieliśmy okazję wejść na statek wojenny, zobaczyć pokaz gaszenia pożaru na statku, udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć sprzęt nurków i inne akcesoria wojskowe oraz skosztować przysmaków bosmana. Więcej zdjęć  w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.