WIZYTA GÓRNIKA- 21.11.2022 R.

W oczekiwaniu na mikołajkowe odwiedziny, swoje święto 4 grudnia obchodzą Górnicy. Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach mieliśmy specjalnego gościa – górnika pana Mariana Stefańskiego, który przez wiele lat pracował jako górnik w kopalni.Z okazji obchodzonej 4 grudnia „Barbórki”, zaproszony gość miał przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną, a zarazem niebezpieczną pracę górnika. Pan Marian przybył do szkoły w pełnym górniczym umundurowaniu, dzięki czemu dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnia prace w kopalni. Gość przybliżył uczniom wizerunek patronki górników św. Barbary opowiedział wiele ciekawostek i interesujących wiadomości na temat górnictwa i pracy w kopalni. Uczniowie mieli również okazje przyjrzeć się z bliska, dotknąć i powąchać przyniesione przez górnika surowce, takie jak miedź czy węgiel. Dzieci zadawały panu górnikowi wiele pytań, na które chętnie odpowiadał w barwny i ciekawy sposób. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli panu Górnikowi własnoręcznie wykonaną laurkę w ramach podziękowania za tak miłe spotkanie oraz cudowną lekcję.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.