OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA-29.09.2022 R.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele, a jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który obchodziliśmy dzisiaj w naszej szkole. Była to wspaniała okazja do wprowadzenia najmłodszych w magiczny świat książek. W obchodach udział wzięli uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książki, które następnie czytały młodszym dzieciom oraz rówieśnikom. Obecnie trudno nakłonić dzieci do czytania, szczególnie starsze w związku z wyparciem książek prze media. Dlatego tak ważne jest, by już u najmłodszych wyrabiać nawyki czytelnicze, które niosą za sobą ogromne korzyści.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.