albert_mc2

NOC Z EINSTEINEM

Z cenną inicjatywą wyszli nauczyciele Zespołu Szkół w Mściszewicach.Po realizacji dwóch edycji projektu „Za rękę z Einsteinem” zdecydowali się dalej zaszczepiać u uczniów zainteresowanie przedmiotami ścisłymi. Przejawem tego była organizacja 30 stycznia „Nocy z Einsteinem”, na którą zaproszono też dzieci z naszej szkoły. Zajęcia zaplanowano na piątkowy wieczór i trwały one do późnych godzin nocnych. Mimo rozpoczętego już weekendu, do szkoły przybyło 41 uczniów.
Podczas „Nocy z Einsteinem” uczniowie brali udział w turnieju wiedzy „Eintein po lekcjach”, warsztatach z przedmiotów ścisłych, głównie z wspomnianych już matematyki, fizyki, przyrody i języka angielskiego, wykonywali plakat z wylosowanego przedmiotu, mając do dyspozycji jedynie brystol, klej, nożyczki i kolorowe gazety, przygotowywali pokaz mody mając do dyspozycji kolorowe worki na śmieci, odbył się również konkurs matematyczny „Rachmistrz” oraz rozwiązywali przyrodnicze rebusy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mściszewicach i Szkoły Podstawowej w Węsiorach świetnie się zintegrowali i wykazali wielką kreatywnością podczas wykonywania zadań.
Po wyczerpujących konkurencjach uczestnicy rozegrali mecz piłki ręcznej na nowej hali sportowej i grali w planszowe gry edukacyjne. Zajęcia zakończyły się Wieczorem filmowym. Na uczestników czekały nagrody oraz możliwość noclegu w szkolnych murach.
Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem, młodzież świetnie się bawiła, a humory dopisywały.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.