NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11LISTOPADA

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to święto, które co roku obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Data ta jest datą umowną. Nawiązuje ona do terminu zakończenia I wojny światowej w 1918 roku i odzyskania niepodległości przez Polskę.

W naszej szkole również uczciliśmy tak ważny dla wszystkich Polaków dzień. Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbył się uroczysty apel, poprzez który uczniowie w sposób szczególny złożyli hołd wdzięczności Wszystkim, którzy w przeszłości oddali życie za naszą Ojczyznę, a także pokazali swoją miłość i przywiązanie do Polski. Uczniowie całej szkoły wraz z gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Dzieci ubrane w barwy narodowe recytowały wiersze o swojej ojczyźnie oraz śpiewały piosenki patriotyczne.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.