NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11 LISTOPADA

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które co roku obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Data ta jest datą umowną. Nawiązuje ona do terminu zakończenia I wojny światowej w 1918 roku i odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. To właśnie 11 listopada podpisano rozejm w Compiègne.

W naszej szkole również uczciliśmy tak ważny dla wszystkich Polaków dzień. Tego dnia w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbył się uroczysty apel, poprzez który uczniowie w sposób szczególny złożyli hołd wdzięczności Wszystkim, którzy w przeszłości oddali życie za naszą Ojczyznę, a także pokazali swoją miłość i przywiązanie do Polski. Uczniowie całej szkoły wraz z gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy, a następnie przedszkolaki zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Dzieci ubrane w barwy narodowe recytowały wiersze o swojej ojczyźnie oraz śpiewały piosenki patriotyczne.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.