„Méster Bëlnégò Czëtaniô” – 15.11.2019 r.

15 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyły się gminne eliminacje konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” w których wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy – łącznie 17 uczestników.
Osoby biorące udział w konkursie w tym roku oceniała komisja w składzie:
Teresa Kozieniec, Janina Krefta i Jan Gruchała.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria I – III Szkół Podstawowych:

I miejsce – Cichosz Dawid (SP Węsiory)

II miejsce – Bielawa Szymon (SP Węsiory)

Kategoria IV – VI Szkół Podstawowych:

I miejsce – Stefańska Otylia (SP Węsiory)

II miejsce – Brylowski Dawid (SP Mściszewice)

III miejsce – Patelczyk Zuzanna (SP Węsiory)

W tej kategorii udział wzięli również: Baske Pola (SP Sulęczyno), Birr Aleksandra (SP Mściszewice), Dalecka Wiktoria (SP Borek Kamienny), Gawin Paulina (SP Sulęczyno) i Szela Nikodem (SP Borek Kamienny).

Kategoria VII / VIII Szkół Podstawowych:

I miejsce – Stefańska Agata (SP Węsiory)

II miejsce – Lehmann Wiktoria (SP Sulęczyno)

Wyróżnienia – Jereczek Karolina (SP Węsiory)
i Lehmann Aleksandra (SP Sulęczyno).

W tej kategorii udział wzięli również: Hinca Kinga (SP Borek Kamienny), Mejna Marcin (SP Mściszewice) i Treder Szymon (SP Mściszewice).

Fotorelacja: KONKURS CZYTELNICZY

Konkurs podsumowała Dyrektor Szkoły Pani Klaudia Jereczek wspólnie z komisją.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kubek z logiem konkursu, a laureaci pierwszych trzech miejsc i wyróżnień dodatkowo nagrody książkowe.
Dwie pierwsze osoby w każdej kategorii wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 29 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu.

Konkurs zorganizowany został przez koordynatora gminnego Szkołę Podstawową im. Jana Tryby w Węsiorach przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.