„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”-Warsztaty na lekcjach informatyki.

Od początku roku 2023 rozpoczęliśmy w naszej szkole zajęcia (praktyczne warsztaty), na których wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach Rządowego Projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Program ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia były angażujące i ciekawe dla uczniów. Laboratoria Przyszłości mają pomóc w odkrywaniu talentów oraz w kształceniu kompetencji przyszłości STEAM.

Na warsztatach zaznajomiliśmy się z „Mikrokontrolerami” i poznaliśmy podstawy obsługi układów wejścia/wyjścia oraz w jaki sposób możemy je programować.

Poznaliśmy drukarkę 3D, klocki Lego Spike Essential i Prime, oraz aparat Cannon, mikrofon, gimbal i statyw.