„ENERGIA ODNAWIALNA-NAUKA PRZEZ ZABAWĘ”- WARSZTATY 28.05.2024 R.

Wtorek 28 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby odbyły się zajęcia edukacyjne: „Energia odnawialna – edukacja poprzez zabawę.” Podczas warsztatów dzieci zapoznały się ze źródłami energii odnawialnej. W trakcie zajęć odbyła się prezentacja modeli elektrowni wiatrowej i słonecznej. Dzieci pod okiem prowadzącej wykonały różne eksperymenty, dzięki którym poznały zasady działania turbin wiatrowych, samochodzików fotowoltaicznych oraz paneli fotowoltaicznych z wiatraczkami. Ponadto dowiedzieli się, jakie są sposoby oszczędzania energii. Warsztaty bardzo zainteresowały naszych najmłodszych uczniów, którzy uważnie słuchali informacji oraz z wielkim zaangażowaniem wykonywali eksperymenty. Po ciekawych zajęciach wszystkim uczestnikom zrobiono zdjęcia w świątecznej scenerii, które niebawem osoby chętne będą mogły zakupić.

Serdecznie dziękujemy Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS za niezwykle interesujące zajęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.