DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA „JEMY ZDROWO I KOLOROWO”- 27.09.2022 R.

We wtorek 27 września uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach uczestniczyli w  Dniu Zdrowego Odżywiania pod hasłem „Jemy zdrowo i kolorowo”. Na  zajęciach dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Dowiedziały się, że dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony. Podczas zajęć utrwaliły również zasady zdrowego stylu życia zawarte w piramidzie żywienia oraz poznali odpowiedź na pytanie co to są witaminy i jaki wpływ mają na ich organizm. Samodzielnie wykonali też piękne, zdrowe i kolorowe kanapki, które  były podsumowaniem wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz pracę plastyczną. Wykleili kontury postaci obrazkami zdrowych produktów spożywczych. Zajęcia sprawiły dzieciom dużą przyjemność i nauczyły jakich produktów używać, by być zdrowym.