DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA Z GANGIEM SŁODZIAKÓW- 07.11.2019 R.

Dnia 07.11.2019 roku w Szkoła Podstawowej im. Jana Tryby zorganizowano Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 0-3 oraz zaproszeni goście: leśniczy, rodzice, a także wychowawcy klas. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania Pana leśnika, który przybliżył dzieciom zagadnienia przyrodnicze oraz liczne leśne ciekawostki które sprawiły, że spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci słuchały, jak chronić przyrodę i jak o nią dbać oraz jak należy zachowywać się w lesie. Uczniowie mogli obejrzeć również eksponaty leśne. Wspólnie z leśnikiem dzieci posadziły także żołędzia. W dalszej części spotkania uczniowie, rodzice i nauczyciele czytali fragment książki „Przyjaciele mogą wiele czyli magia z leśnej polany – Gang Słodziaków” pt. ”Królestwo” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których wraz z rodzicami rysowali królestwa leśne, rozwiązywali krzyżówki segregowali śmieci.  Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem i radością wykonywali powierzone im zadania.  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.