CZYTAJ CODZIENNIE-SZKOLNE PRZYGODY GANG-u SŁODZIAKÓW


We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. 
Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Od  września klasy: I-III biorą udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie.
Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica jest nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”.
Konkurs polega również na napisaniu lub narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawieniu jej w formie:
Klasa I – dzieci rysują swoje historie                                                                                             Klasa II – dzieci tworzą komiksy o Słodziakach (rysunki z elementami tekstów na formacie A 3 z wykorzystaniem różnych technik).
Klasa III – dzieci piszą krótkie historie o Gangu Słodziaków i je ilustrują ( uczniowie wykonują zadania indywidualnie w zależności od pomysłów).
Na prace uczniów czekamy do 22 października.
W konkursie nagrodzonych zostanie 15 prac, ich autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19.11.2018 r.

Więcej informacji u Wychowawców klas bądź na stronie  https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/o-akcji/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.