NOCKA KASZUBSKO-ARTYSTYCZNA W SZKOLE

nocksW ramach zajęć z kółka kaszubskiego, artystycznego oraz teatralnego uczniowie klas IV-VI wzięli udział w noce szkolnej w dniach 28-29 kwietnia br., podczas której uczniowie mieli zapewnione wiele atrakcji.

W programie między innymi:

• próby teatralne
  • wspólne zabawy
  • wieczór filmowy
  • pokaz filmu o zwyczajach kaszubskich pt.” Na psa urok”, którego pomysłodawcą jest p. Piotr Zatoń z fundacji „ Aby chciało się chcieć w Sulęczynie”. Po projekcji dokumentu uczniowie mogli porozmawiać z p. Piotrem Zatoniem, który chętnie odpowiadał na pytania. Dzięki temu uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat zwyczajów i obrzędów panujących na Kaszubach.
  • wspólne przygotowywanie posiłków.

Atmosfera zabawy i życzliwości, która towarzyszyła podczas wspólnie spędzonego czasu  na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce. A przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach pomoże traktować szkołę jak drugi dom.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Opiekunowie: M. Wika Czarnowska, D. Jaśtak – Wirkus, M. Olszewska, A. Pobłocka.