Konkurs Ogólnopolski „NIEBIESKIE IGRZYSKA” 2024

Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Niebieskie Igrzyska 2024”, który związany jest z obchodami Światowych Dni Świadomości Autyzmu 2024 i ma charakter edukacyjny oraz sportowo-integracyjny. Jest on skierowany do przedszkoli i szkół z całej Polski. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

W naszej szkole „Niebieskie Igrzyska” obchodzić będziemy w dniach 9-10.04.2024 r.

PROGRAM NIEBIESKICH IGRZYSK:

1. Wspólne odśpiewanie Hymnu Niebieskich Igrzysk.
  2. Część edukacyjna:
  • część I – WPROWADZENIE czyli zapoznanie dzieci z zagadnieniami dotyczącymi autyzmu.
  • część II – zajęcia warsztatowe „POZNAJĘ I ROZUMIEM RÓŻNORODNOŚĆ”.
  • część III – zajęcia warsztatowe „UCZĘ SIĘ POMAGAĆ”
  • część IV – Podsumowanie

3. Część sportowa:

• STREFA RELAKSU – zajęcia relaksacyjne, muzykoterapia, bajkoterapia.
  • STREFA SPORTOWA – konkurencje sportowe, zabawy ruchowe.
  • STREFA KREATYWNOŚĆI – zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, budowanie z klocków, lepienie czyli poznajemy świat zmysłami.