KONKURS RECYTATORSKI – Prozy i Poezji Polskiej

We wtorek 5 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Podjazach odbyły się eliminacje gminne XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. W eliminacjach gminnych udział wzięli także uczniowie naszej Szkoły. Wyniki konkursu recytatorskiego w poszczególnych kategoriach :

Kategoria klas: I – III Szkół Podstawowych:

I miejsce – Trzebiatowska Anna (Sulęczyno)

II miejsce – Bielawa Szymon (Węsiory)

III miejsce – Kostuch Maja (Borek)

W tej kategorii udział wzięli także: Bronk Nikola (Węsiory), Gruchała Weronika (Podjazy), Jereczek Julian (Podjazy), Szuta Wiktor (Mściszewice), Trzebiatowski Maciej (Sulęczyno) i Zaworski Kacper (Mściszewice).

Kategoria klas: IV – VI Szkół Podstawowych:

I miejsce – Zarach Weronika (Węsiory)

II miejsce – Jereczek Zuzanna (Podjazy)

III miejsce – Sawicki Aleksander (Sulęczyno)

W tej kategorii udział wzięli także: Borchardt Zofia (Mściszewice), Hinca Kinga (Borek), Malotka – Trzebiatowski Maciej (Podjazy), Stencel Zuzanna (Mściszewice), Trzebiatowski Franciszek (Sulęczyno), Wolska Amelia (Borek) i Zarach Aleksandra (Węsiory).

Kategoria klas: VII – VIII Szkół Podstawowych i klasa III Gimnazjum:

I miejsce – Treder Dominika (Mściszewice)

II miejsce – Malek Zuzanna (Borek)

III miejsce – Stefańska Agata (Węsiory)

W tej kategorii udział wzięli także: Bielawa Małgorzata (Sulęczyno), Cyman Aleksandra (Mściszewice), Jereczek Michał (Sulęczyno), Kulaszewicz Robert (Podjazy), Smentoch Maciej (Borek), Zwara Joanna (Węsiory).

Laureaci dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych w/w konkursu, które odbędą się dnia 21 marca 2019 roku (czwartek) w Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach.

Fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/CvV1fHHJ95W6QDtP9