„Pacan – historia o miłości” w iTeatrze TVP

z12899732Q,Proba-prasowa-spektaklu--Pacan---historia-o-milosc24 lutego o godz. 10:00 nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo spektakl „Pacan – historia o miłości” z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Sztuka Pacan – historia o miłości Marii Wojtyszko to napisana z dużą wrażliwością i poczuciem humoru opowieść o zwierzętach, które straciły dom. „Mam na imię Pacan i miałem być jamnikiem” – mówił główny bohater, neurotyczny kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk.

Pewnego dnia właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia go odszukać, nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska. Spotyka tam grono doświadczonych przez los zwierząt o dość ekscentrycznych osobowościach. Jednym z nich jest Księżniczka – piękna i dumna charcica, która, jak sama twierdzi, „nie zadaje się z pospólstwem”.

Dzieciom  spektakl przypadł do gustu i z niecierpliwością czekają na następny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.