Spotkanie autorskie z p. Januszem Mamelskim

janusz

Dnia 19 października uczniowie klas I-III z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z pisarzem kaszubskim Januszem Mamelskim, spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulęczynie. Książki pisarza to: „Bursztynowy skarb”, „Legendy kaszubskie”, „Bajki kaszubskie”, „Życie dzieci”, „Mack”… Na spotkaniu autor opowiadał o swoich książkach, czytał fragmenty legend. Miał ze sobą miotłę, uczniowie sprawdzali czy na pewno w ich gronie nie ma czarownic. Wykonali ilustracje do legend kaszubskich pisarza. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie Janusz Mamelski odpowiadał na pytania dzieci.