PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY- 21.03.2019 R.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. 21 marca to dzień radosnej zabawy. Kultywowanie staropolskich zwyczajów, przekazywanych z pokolenia na pokolenie jest potrzebne każdemu z nas. To dzięki nim wpisujemy się w kulturę swojego otoczenia, kształtuje się nasza tożsamość. Jednym z nich to pożegnanie zimy, polegające na rytualnym spaleniu bądź utopieniu kukły symbolizującej Marzannę – boginię zimy. Uczniowie przygotowali Marzannę, którą z radością spalili, wierząc, że zima przez kilka najbliższych miesięcy do nas nie wróci. Starsi uczniowie, jak co roku zajęli miejsce nauczycieli i poprowadzili lekcje ze swoimi koleżankami i kolegami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.