Przystępujemy do Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2021- Warsztaty kodowania w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Wisiorach.

Informujemy, iż w dniach 9-24 października br. odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania (Code Week 2021), w ramach którego europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw. Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby w Węsiorach włącz się do Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2021 poprzez organizację warsztatów związanych z programowaniem i zadaniami dotyczącymi myślenia obliczeniowego w swojej szkole. W warsztatach, które odbędą się dnia 3.10.2021 r. wezmą udział uczniowie klasy I-III. Uczniowie będą programować oraz tworzyć gry edukacyjne w języku Scratch.