policeman07 października w klasie O i I odbyło się spotkanie z Panią policjantką Teresą Rekowską z Komendy Miejskiej w Gdańsku pod hasłem: „Ludzie w mundurach”. Celem spotkania było przedstawienie wizerunku policji, przybliżenie pracy funkcjonariuszy, zapoznanie i przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez dzieci oraz wyrabianie w nich nawyku prawidłowego zachowania na ulicy. Spotkanie odbyło się w formie zabawy. Uczniowie mogli  obejrzeć strój służbowy policjantów i przedmioty służące do  obrony osobistej.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały policjantki, która uczulała na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez ulicę w  wyznaczonych do tego miejscach, poznały kilka znaków drogowych. Zapoznały się również z sygnalizacją świetlną i znaczeniem poszczególnych kolorów.  Pani policjantka  wyjaśniła również dzieciom  jak ważne jest noszenie odblasków oraz udzieliła wskazówek jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Na zakończenie  dzieci otrzymały  zawieszki odblaskowe, ulotki z nr tel alarmowych, długopisy,  a także mogły przymierzyć elementy stroju policjanta.

Serdecznie dziękujemy pani Teresie za przybycie i  czynny udział w zajęciach oraz za wszystkie upominki jakimi obdarowała dzieci.