MOBILNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA DLA NASZEJ SZKOŁY

Konkurs na pracownie mobilne rozstrzygnięty. NASK Państwowy Instytut Badawczy wybrał 764 szkoły, do których trafiły mobilne pracownie komputerowe.

OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, to rządowy program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do bezpiecznego, szybkiego (100 Mb/s) i bezpłatnego Internetu. Program powstał dzięki Ministerstwu Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz NASK, który jest operatorem technicznym programu. W ramach tego programu poprzez zgłoszenie naszej szkoły do konkursu Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby otrzymała mobilną pracownię komputerową w skład, której wchodzi 16 laptopów z punktem dostępowym do Internetu.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać pracę plastyczną „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek, czyli propozycji rozwojowych Ministerstwa Cy-fryzacji dla szkół.
W sumie do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu.

Więcej na stronie ose.gov.pl

Celem OSE jest przede wszystkim umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego Internetu, podnoszenie poziomu kompetencji cyfrowych uczniów, wspomaganie procesu kształcenia w szkołach poprzez dostęp do zasobów dostępnych w Internecie, wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności tych, którzy mieszkają na terenach słabiej zaludnionych i uczących się w małych szkołach.