Przedszkole

PROJEKT „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Dnia 7 listopada 2019r. w  przedszkolu odbyła się inauguracja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury –  wychowanie przez czytanie”
Czytamy bajki i opowiadania z naszym przyjacielem – Misiem Pysiem.
Przedszkolaki wzorowo spisały się przynosząc i prezentując ulubioną książkę z domu. Już niedługo zaprosimy rodziców i gości specjalnych do wspólnego czytania  

AKADEMIA AQUAFRESH – 10 PAŹDZIERNIK

Zajecia dodatkowe w ramach ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej Akademii Aquafresh👍🥇
Dzieki wspaniałym Pastusiom Billy i Lilly przedszkolaki zapoznały się z profilaktyka prawidłowego mycia ząbków, konieczności dbania o higienę jamy ustnej i całego ciała a także zasadami zdrowego odżywiania się. W zdrowym ciele zdrowy duch – taki ze mnie zuch!   Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – PAŹDZIERNIK 2019

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” i dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich przedszkolaków i rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek. Uroczystość przygotowały Panie Izabela Konieczna z grupy Maluszków oraz Pani Monika Wolska z grupy „O”. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

DZIEŃ ZIEMNIAKA- 1 PAŹDZIERNIK 2019

 Dzień ziemniaka 🥔🥔🥔
Na początku dzieci wykonały wspaniałą pracę techniczna
pt. Kolczasty Jeżyk z ziemniaka. Następnie wraz z dziećmi z grupy „0”
wykonaliśmy pieczątki z ziemniaków. A na zakończenie to co wszystkie dzieci lubią najbardziej – frytki. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 👑👍🤗
20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków.
Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej.

VII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ-09.05.2019 r.

Dnia 9 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne VII Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej. W konkursie udział wzięło 18 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: 3, 4 – latki i 5, 6 – latki z placówek oświatowych z terenu Gminy Sulęczyno. Przedszkolaki zaprezentowały swoje utwory przed komisją w składzie: Teresa Kozieniec – emerytowana Dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie, Anna Kulas – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulęczynie i Zbigniew Zarzycki – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

Przedszkolaki uplasowały się na następujących miejscach :

Kategoria wiekowa 3, 4 – latki:

I miejsce – Gawin Faustyna (Sulęczyno) 

II miejsce – Stankowska Nadia (Węsiory) 

III miejsce – Makurat Alicja (Sulęczyno) 

Wyróżnienie – Wolska Paulina (Sulęczyno) 

W tej kategorii wzięli udział także: Czystowski Kajetan (Wesiory), Gruchała Martyna (Podjazy), Jereczek Marta (Podjazy) i Lendowska Agata (Węsiory).

Kategoria wiekowa 5, 6 – latki:

I miejsce – Malek Klaudia (Borek Kamienny) 

II miejsce – Zblewska Maja (Sulęczyno) 

III miejsce – Sawicki Marcel (Sulęczyno)

Wyróżnienie – Zarach Fabian (Węsiory) i Kożyczkowska Lilianna (Sulęczyno). 

W tej kategorii wzięli udział także: Czystowska Antonina (Węsiory), Kosiorek Nikodem (Wesiory), Krefft Wiktoria (Borek Kamienny), Stefan Lena (Podjazy) i Wenta Amelia (Borek Kamienny).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu, życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorami konkursu była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz nauczycielki Monika Wolska i Izabela Konieczna. Konkurs nie mógłby się odbyć bez  licznych sponsorów którymi byli Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, Bank Spółdzielczy w Sierakowicach oddział Sulęczyno i Sklep Wielobranżowy Makurat z Sulęczyna.

Fotorelacja: KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Laureatów pierwszych trzech miejsc, a także wyróżnień będzie można posłuchać na Festynie Rodzinnym, który odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 roku na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

JASEŁKA -20.12.2018 R.

Dnia 20.12.2108 roku odbyły się w Przedszkolu i klasie „O” Jasełka. Dzieci zaprezentowały się w przepięknym występie artystycznym. Nie zabrakło oczywiście Mikołaja, który przybył  z wielkim workiem  upominków.  Więcej zdjęć tutaj.

PRZEDSZKOLAKI PIEKĄ CHRUŚCIKI ???

WARSZTATY PLASTYCZNE – 03.12.2018 R.3 grudnia 2018r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne z udziałem Rodziców dzieci młodszych i zerówkowiczów. W świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolędy dzieci razem z Rodzicami wykonały przepiękne ozdoby choinkowe oraz ubrały choinkę w sali maluszków.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Więcej zdjęć tutaj.

 

ANDRZEJKI-29.11.2018 R.
„Hokus-pokus, czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary.”
29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło wędrującej kuli pytań, słodkich rywalizacji konkursowych, lania wosku, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach. Więcej zdjęć tutaj.

PASOWANIE

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam.

30 października odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z zerówki oraz najmłodsze przedszkolaki wystąpiły przed publicznością , recytując wierszyki, tańcząc i śpiewając piosenki. Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę.
Kulminacyjnym punktem programu było pasowanie zaczarowaną kredką przez panią dyrektor. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz prezencik. Uroczystość uwieńczono poczęstunkiem i smacznym torcikiem:)

Więcej zdjęć z uroczystości tutaj.

 

 

PRACA PRZEDSZKOLA W DNIU

3 WRZEŚNIA 2018 ROKU.
Od 3 września 2018 roku przedszkole pracuje w nowym budynku (przy Szkole Podstawowej) 
od godziny 8.00 do godziny 13.00

 

WYCIECZKA DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO

(18.06.2018r.)

Dzieci z Przedszkola oraz klasy „O” we wtorek pojechały do Akwarium Gdyńskiego, gdzie mogły zapoznać się ze światem morza oraz jego mieszkańcami. Przedszkolaki  poprzez zmysł dotyku, słuchu , wzroku i praktyczne doświadczenia dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat fauny i flory Morza Bałtyckiego. Najpierw uczestniczyły w ciekawej prelekcji na temat polskiego morza, która wzbogacona była prezentacją multimedialną, a po zajęciach edukacyjnych był czas na zwiedzanie wystaw i okazów zwierząt zgromadzonych w akwarium w Gdyni. Więcej zdjęć TUTAJ.  

DZIEŃ MATKI 

Dnia 28.05.2018 roku w Przedszkolu w Węsiorach jak co roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Przedszkolaczki pod okiem swoich Pań zaprezentowały wiersze, tańce, oraz piosenki dla swoich ukochanych mam. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.  My także pragniemy dołączyć się do tych życzeń. Wszystkim mamom życzymy wszystkiego najlepszego. Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć TUTAJ.

 

KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Dnia 23 maja 2018 roku w OSP w Sulęczynie odbył się VI Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Na otwarcie konkursu w barwnych strojach zaprezentowały się przedszkolaki z Węsior w piosence „Dziecięce marzenia”. Następnie do występów przystąpiły dzieci z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie, z Zespołu Szkół w Mściszewicach, ze Szkoły Podstawowej w Podjazach, Węsior oraz Borku Kamiennego, a także klasa „0” z Zespołu Szkół w Sulęczynie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4-latków i 5,6-latków. Przedszkolaki zaprezentowały bardzo wysoki poziom, w ogóle nie miały tremy i wystąpiły znakomicie, zebrały mnóstwo oklasków. Tym samym sprawiając jury trudność w wyborze finalistów konkursu.
Lista zwycięzców konkursu:
Kategoria wiekowa 3,4 latki:
I miejsca – Filip Bach (przedszkole w Mściszewicach) oraz Klaudia Malek (przedszkole w Borku Kamiennym)
II miejsce – Kamila Gruchała (przedszkole w Sulęczynie)
III miejsce – Nadia Stankowska (przedszkole w Węsiorach)
Kategoria wiekowa 5,6 latki:
I miejsca – Wiktoria Fafińska (przedszkole w Sulęczynie) oraz Karolina Szuta (przedszkole w Sulęczynie)
II miejsce – Kaja Hebel – (zerówka Podjazy)
III miejsce – Amelia Orłowska (zerówka przy Zespole Szkół w Sulęczynie).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu!
Organizatorzy – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz nauczycielki edukacji przedszkolnej w Węsiorach Monika Wolska, Paulina Denisewicz, Dominika Kreft bardzo serdecznie dziękują wszystkim tym, bez których nie odbyłby się konkurs. Dziękujemy sponsorom nagród, którymi byli:
– Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie,
– Bank Spółdzielczy w Sierakowicach oddział w Sulęczynie,
– Właściciele sklepu w Węsiorach Państwo Wolscy,
– Pani Maria Łukowicz – sołtys Sołectwa w Węsiorach.
Podziękowania składamy także zaproszonym gościom – dyrektorowi GOK-u w Sulęczynie panu Zbigniewowi Zarzyckiemu, dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie pani Ewie Kujawskiej, emerytowanej dyrektorce Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie pani Teresie Kozieniec, Radnemu Powiatu Kartuskiego i Przewodniczącemu GKRPA p. Andrzejowi Potrac, przedstawicielowi Biblioteki Publicznej w Sulęczynie p. Ani Kulas oraz rodzicom i nauczycielkom grup przedszkolnych za przygotowanie uczestników do występów, jak i małym artystom.
Laureaci pierwszych trzech miejsc wystąpią w najbliższą niedzielę na „Festynie Rodzinnym” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie ok. godz 15:45. Więcej zdjęć TUTAJ.

 

KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJELIMINACJE
27.04.2018 r. w budynku przedszkola odbyły się eliminacje do konkursu piosenki przedszkolnej. Dzieci, które wzięły udział w konkursie:
Przedszkole
I MIEJSCE Nadia Stankowska – kategoria wiekowa 3-4 latki

Kacper Szarmach – kategoria 5-6 latki
Maja Błonk – kategoria 5-6 latki
Fabia Zarach – kategoria 5-6 latki
Klasa „O”
I MIEJSCE Roksana Stankowska – kategoria 5-6 latki
II MIIEJSCE ex aequo
Szymon Bielawa – kategoria 5-6 latki/ Kinga Pobłocka – kategoria 5-6 latki
III MIEJSCE Antoni Pobłocki – kategorii 5-6 latki

Dawid Cyrzan – kategoria 5-6 latki
Fabian Mądry – kategoria 5-6 latki
Laura Pobłocka – kategoria 5-6 latki
Klaudia Hinc – kategoria 5-6 latki

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

 

 

ZABAWY BADAWCZE KLASA”O”-WYBUCHAJĄCY WULKAN

Więcej zdjęć Tutaj

WYJAZD DO CENTRUM INTERAKTYWNEJ EDUKACJI EduFun

W centrum EduFun dzieci wzięły udział w odpowiednio opracowanych zajęciach praktycznych chemiczno-biologicznych, oraz miały możliwości samodzielnego wykonywania eksperymentów. Mogły także zobaczyć rekiny i różnego rodzaju ryby pływające w akwarium. Więcej zdjęć TUTAJ

ZABAWA KARNAWAŁOWA

26.01.2018 r. 

Dnia 26.01.2018 r. w przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i często wyczekiwany przez dzieci, które  w pięknych strojach zaprezentowały swoje kostiumy, mówiąc za kogo się przebrały. Wszyscy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Wspólna zabawa, konkursy i tańce  przyniosły dzieciom ogromną radość. Był taniec z balonami, taniec na około krzesełek, przebijanie balonów i odpowiadanie na pytania oraz wiele innych ciekawych zabaw i tańców.  Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników.  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym naszym celem. Wszystkim mamom dziękujemy za przygotowanie tak pięknych strojów dla swoich pociech. Więcej zdjęć TUTAJ

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22.01.2018 r.

 

LEPIMY BAŁWANA

18.01.2018 r

DOKARMIAMY ZWIERZĘTA ZIMĄ- Klasa „O”

09.01.2018 r.

Dnia 09.01.2018 r. przedszkolaki przyniosły dostępne im smakołyki dla ptaków i leśnych zwierząt, a następnie pod okiem nauczyciela zaopatrzyli w pożywienie karmniki na terenie posesji szkoły. Potem udaliśmy się na spacer w okolicę lasu, gdzie wynieśliśmy słoninę i inne przysmaki dla ptaków oraz wyłożyliśmy siano i zboże dla leśnej zwierzyny.

Celem tej akcji było przede wszystkim dokarmianie zwierząt zimą, a także zrozumienie znaczenia i potrzeby dokarmiania zwierzyny w okresie zimowym przez dzieci, które jednocześnie poznają zwyczaje leśnych przyjaciół, uczą się, które zwierzęta zasypiają na zimę, a jakie oczekują naszej pomocy.Więcej zdjęć TUTAJ

JASEŁKA- Przedszkole

23.12.2017 r.

Dnia 23.12.2017 r. (piątek) w naszym przedszkolu odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. W związku z tym o godz. 10.00 nauczyciele przedszkola, rodzice i przedszkolaki zgromadzili się w przedszkolu aby podziwiać przedstawienie i występy  dzieci przebranych w piękne stroje. Po występach nieoczekiwanie  do przedszkolaków przybył Gwiazdor i obdarował ich wspaniałymi prezentami. Na zakończenie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia, po czym  rodzice zasiedli przy świątecznie przystrojonych stolikach na poczęstunek. Wspólnie przeżyty czas pogłębił więzi rodzinne oraz zintegrował społeczność przedszkolną. Więcej zdjęć TUTAJ.

 

ANDRZEJKI- Przedszkole 

24.11.2017 r.

Dnia 24.11.2017 roku (piątek) w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Panie przedszkolanki wprowadziły dzieci w świat wróżb. Dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta oraz pobawić się podczas zabawy w magicznym nastroju. Nasze „Andrzejki” były pełne radości i niespodzianek. Wszystkie dzieci były uśmiechnięte i zadowolone. Po zabawie i tańcach przyszedł czas na słodkości dla wszystkich dzieci. Więcej zdjęć TUTAJ

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

08.11.2017r.

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka oraz Pasowanie na Starszego Przedszkolaka. „Misiom” towarzyszyli Rodzice, a także Pani Dyrektor oraz Pani Sołtys

23334058_694662790730673_1692977300122253728_o

 

Spotkanie z Policjantem

19.10.2017r.

Utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze – wizyta pani i pana policjant w naszym przedszkolu

1

Konkurs plastyczno-techniczny „Makieta lasu”

Wyniki gminnego konkursu
27.10.2017r.

 

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:
KATEGORIA 3,4-latki

I miejsce
* Aleksandra Kujda ( Przedszkole w Borku Kamiennym)
* Nadia Stankowska (Przedszkole w Węsiorach)

II miejsce
* Alicja Makurat (Przedszkole w Sulęczynie)

III miejsce
* Maja Zblewska (Przedszkole w Sulęczynie)

Wyróżnienie:
* Filip Jendernal (Przedszkole w Sulęczynie)
* Leon Zblewski (Przedszkole w Sulęczynie)

KATEGORIA 5,6-latki

I miejsce
* Anita Karcz (Przedszkole w Borku Kamiennym)
* Mądry Fabian ( Przedszkole w Węsiorach)
* Roksana Stankowska (Przedszkole w Węsiorach)
* Dominik Makurat (Przedszkole w Sulęczynie)

II miejsce
* Szymon Bielawa (Przedszkole w Węsiorach)
* Lena Bronk (Przedszkole w Sulęczynie)

III miejsce
* Agata Sylka (Przedszkole w Sulęczynie)
* Maja Błonk (Przedszkole w Węsiorach)

Wyróżnienie:
* Fabian Zarach (Węsiory), Katarzyna Stenka (Sulęczyno), Laura Poblocka (Węsiory), Julia Jendernal (Sulęczyno), Klaudia Hinc (Węsiory), Antoni Połocki (Węsiory), Mateusz Cyrzan (Węsiory), Nikodem Kosiorek (Węsiory), Cezary Gawin (Sulęczyno)

GRATULUJEMY!!!

22852257_690809947782624_4756221714426574407_n

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ODBĘDZIE SIĘ 4 WRZEŚNIA 2017r.

Zapraszamy dzieci 3,4,5-letnie już na godzinę 7:45 do starego budynku przedszkola,

natomiast dzieci 6-letnie (zerówka) na godzinę 8:00 do budynku Szkoły Podstawowej – sala nr 2.

witajprzedszkole-2-720x300

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

 

ZAJʘCIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU!
W dniu 27.06.2017r. (wtorek) w godzinach 10.00-12.00

zapraszamy rodziców i dzieci, które po raz pierwszy
rozpoczną przygodę z przedszkolem do wspólnych zabaw adaptacyjnych.

Izabela Konieczna

 zaj_adapt

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

„Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają… nas.”

23 czerwca 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło,  nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Na początku wystąpiły dzieci młodsze. Zaśpiewały piosenki, wierszykiem pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole oraz popisały się tańcem. Następnie rozpoczął się występ 5-latków, które po wakacjach rozpoczną przygodę w „0” Szkoły Podstawowej. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody i niespodzianki.

Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

19399604_639825152881104_299577092374069174_n

 

PIKNIK INTEGRACYJNY

W dniu 14 czerwca br. w naszym przedszkolu po raz kolejny odbył‚ się przedszkolny piknik u Państwa Błonk – zorganizowany przez Radę Rodziców Przedszkola Samorządowego w Węsiorach. Dzieci wesoło bawiły się w ogrodzie, korzystały z huśtawek, zjeżdżalni, trampoliny, piaskownicy i wielu innych sprzętów do zabawy. Rada Rodziców zorganizowała również stoisko gastronomiczne (grill, gofry, owoce, niegazowane napoje, herbata). Energii do całodniowej zabawy dodała dzieciom pyszna kiełbaska z grilla. Ten dzień był pełen niezapomnianych wrażeń„ i wspomnień. Miejmy nadzieję, że miłe wrażenia i wspomnienia skrócą czas oczekiwania na przyszłoroczny piknik.

 

yyy

 

Wyjazd do Centrum Hewelianum w Gdańsku

– Laboratorium pana Kleksa

– W dżungli wyobraźni czyli kreatywny plac zabaw

Dnia 13 czerwca 2017r. dzieci z przedszkola wybraliśmy na wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Wzięliśmy udział‚ w zajęciach konstrukcyjnych z różnego rodzaju klocków, które układaliśmy wg instrukcji i rozwiązywaliśmy zagadki. Następnie zaprowadzono nas do krainy Pana Kleska, którego nie spotkaliśmy, ale robiliśmy doświadczenia chemiczna w Jego laboratorium. Na jakiś czas zamieniono nas w małych chemików – sprawdziliśmy jak powstaje kleks, co możemy  niego zrobić i zobaczyliśmy do czego służy światło ultrafioletowe. Było to doświadczenie niecodzienne i bardzo nam się podobało. Nikt nawet nie poczuł‚ jak szybko minęły tak dwie godziny. Zachęcamy wszystkich do wyjazdu w to niezwykłe miejsce!

Cały wyjazd został‚ sfinansowany dzięki udziale w programie dla przedszkoli Akademia Przedszkolaka.

100

 

Udział przedszkolaków na Festynie Rodzinnym w Sulęczynie!

Dnia 4 czerwca nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty wokalno-taneczne na Festynie Rodzinnym organizowanym przez Caritas i Gok w Suleczynie. Pomimo nie sprzyjającej pogody wystąpiły wspaniale wykonując piosenkę wraz z układem tanecznym pt. „Tęcza” oraz „Siabadaba”. Ponadto na scenie plenerowej wystąpili Laureaci Konkursu Piosenki Przedszkolnej (Fabian Zarach, Kinga Pobłocka oraz Nikola Bronk).

Dziękujemy rodzicom za obecność i przybycie ze swoimi pociechami.

DSC_1480

 

Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka ,dzień na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. W tym dniu dzieci wesoło bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w konkursach, zawodach sportowych, a także zajadały smakołyki, gofry, lody i pyszne kiełbaski z grilla lub ogniska- zerówka. Było wesoło i kolorowe, czas urozmaiciły zabawy z chustą Klanzy, a także wykonanie wspaniałych koron przez wszystkie dzieci z okazji ich święta. Ponadto dziękujemy Pani Sołtys Mari Łukowicz za ufundowanie wszystkim dzieciom smakołyków i napoi.

cfrf

Dzień Matki

Uroczystość z okazji Dnia Matki odbyła się dnia 30.05.2017r. (wtorek) o godz. 11.00

w Budynku Szkoły Podstawowej w Węsiorach.

Przedszkolaki oraz Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują wszystkim Mamom za obecność:)

więcej zdjęć w galerii Zapraszamy!!!

18582107_625799940950292_2115040984150599657_n

 

Tydzień Książki

W dniach 15-19 maja dzieci przedszkolne obchodziły Tydzień książki, w tych dnia codziennie przynosiły ulubione książki z bajkami, opowiadaniami, encyklopedie i wiele innych ciekawych lektur. Utworzyliśmy w przedszkolu miejsce do czytania i oglądania książek „Kącik małego czytelnika”, a także zrobiliśmy porządki w istniejącym Kąciku książki. Na koniec tygodnia odwiedziliśmy bibliotekę szkolną , gdzie sympatycznie przywitała nas Pani Marzena Gliszczyńska szkolna bibliotekarka i poprowadziła wspaniałe zajęcia dla przedszkolaków.

18555984_624395324424087_8509882557176553990_njjj

FINAŁ V KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

W Remizie OSP w Sulęczynie odbył się V Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Przedszkolnej zorganizowany przez nauczycielki Przedszkola Samorządowego w Węsiorach Izabelę Konieczną i Monikę Wolską wraz z Panią Dyrektor Klaudią Jereczek.

W konkursie wystąpili milusińscy ze wszystkich przedszkolnych placówek Gminy Sulęczyno: Gminnego Przedszkola Samrządowego w Sulęczynie, przedszkoli z Mściszewic, z Węsior, Borku kamiennego, klas „0” z Zespołu Szkół z Sulęczyna i Podjaz. Razem 23 dzieci.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4-latków i 5,6-latków. Przedszkolaki wystąpiły znakomicie i zebrały mnóstwo oklasków. Tym samym sprawiając jury trudność w wyborze finalistów konkursu.

LAUREACI KONKURSU:
dzieci 3,4 letnie
1. Lilianna Kożyczkowska -przedszkole w Sulęczynie
2. Michalina Trzebiatowska – przedszkole w Sulęczynie
3. Fabian Zarach – przedszkole w Węsiorach
Wyróżnienie: Kinga Pobłocka i Antonina Czystowska z przedszkola w Węsiorach
dzieci 5,6 letnie
1. Mateusz Choszcz – oddział 0 w Szkole Podstawowej w Podjazach
2. Nikola Bronk – przedszkole w Węsiorach
3. Olga Theus – przedszkole w Sulęczynie
Wyróżnienie: Wiktoria Fafińska – przedszkole w Sulęczynie

W konkursie wystąpili także: Zblewska Maja, Kujda Aleksandra, Lis Adam, Biernat Anna, Gawin Maja, Jasnoch Filip, Lis Paulina, Klamrowska Lidia, Makurat Dominik, Kropidłowski Mikołaj, Stencel Aleksandra, Stenka Julia, Trzebiatowski Maciej.

Zwycięzcy V Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej wystąpią także na Festynie Rodzinnym 4 czerwca (ok. godz. 16.30) na scenie plenerowej przy GOK w Sulęczynie.

Ponadto Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za obecność i pomoc w wyłonieniu zwycięzców:
-Panu Zbigniewowi Zarzyckiemu – dyrektorowi GOK w Sulęczynie,
– Panu Andrzejowi Potrac – organiście z Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie,
– emerytowanej dyrektor Przedszkola w Sulęczynie Pani Teresie Kozieniec,
– emerytowanej nauczycielce Szkoły Podstawowej w Sulęczynie Pani Marii Zwara oraz
– Pani Annie Kulas z Biblioteki Publicznej w Sulęczynie.

Wyróżnić trzeba także sponsorów konkursu dzięki którym dzieci otrzymały nagrody: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, Hotel Kiston, Sklep Spożywczo – Przemysłowy J. Pobłocka z Węsior oraz BS w Sierakowicach oddział w Sulęczynie.

więcej zdjęć www.gok.suleczyno.gda.pl

18527643_624022477794705_3036728041893086020_n

Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych

GRATULUJEMY zajęcia II miejsca w kategorii stroik

oraz wyróżnienia w kategorii palma wielkanocna

ferfretgt

więcej zdjęć w galerii oraz na  http://somoninogok.pl/

Poszukiwania zajączka Wielkanocnego

Dnia 12 kwietnia pomimo niesprzyjającej aury, udało się wyjść z przedszkola

w poszukiwaniu paczek od zajączka wielkanocnego. Dzieci od rana oczekiwały z niecierpliwością,

kolorowały zajączki i śpiewały wielkanocne piosenki. Przedszkolaki rozbiegły się we wszystkie strony i z wielką zapałem i uciechą szukały prezentów. Paczuszki były schowane w ogrodzie przedszkolnym.

Fotorelacja w galerii…

dddd

ZAPRASZAMY!!!

Dnia 11 kwietnia na zajęcia otwarte dla rodziców

pt. Słodkie przygotowania do świąt wielkanocnych.

14662183-szczesliwa-rodzina-300x247

 Fotorelacja w galerii…

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

REGULAMIN V MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
ORGANIZATOR:
Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach
Osoby odpowiedzialne : Izabela Konieczna, Monika Wolska.

CELE:
1. Wspieranie i rozwój zainteresowań wokalnych u dzieci;
2. Prezentowanie umiejętności wokalnych u dzieci;
3. Stworzenie okazji do promowania przedszkola w środowisku lokalnym.

ZASADY UCZESTNICTWA:
1. Do konkursu zostaną zaproszone dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, klas „0” w Gminie Sulęczyno.

2. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3 – 6 lat.

3. Konkurs przebiega w dwóch etapach:

Eliminacyjny – wewnątrz poszczególnych placówek w terminie do 30.04.2017r.
Ogólny (finałowy) – w Sali widowiskowej remizy OSP w Sulęczynie w II połowie maja 2017r. (termin zostanie ogłoszony na początku maja).

4. Repertuar – piosenki przedszkolne, dziecięce, śpiewane z nagraniem lub bez. Występ solo.

5. Na pierwszym etapie konkursu – zwycięzców kwalifikują komisje wybrane spośród rodziców lub nauczycieli z rodzimej placówki; w drugim etapie, w skład komisji wchodzą: osoby zaproszone z lokalnego środowiska.

6. Każda grupa przedszkolna do etapu finałowego może zgłaszać maksymalnie 3 uczestników z grupy. Konkurs odbędzie się z podziałem na dwie grupy wiekowe:
– dzieci w wieku 3-4 lata,
– dzieci w wieku 5-6 lat.

7. Potwierdzenie przystąpienia placówki do konkursu – prosimy zgłaszać do 30 kwietnia 2017 r. do osób odpowiedzialnych za organizację konkursu ( Tel. 661615643, 886774226).

8. Rodzice/opiekunowie wraz z finalistami przybywają w dzień finału do Remizy OSP w Sulęczynie na godz. 14.00.

9. Organizator nie zapewnia uczestnikom konkursu transportu.

KRYTERIA OCENY
1. Atrakcyjność repertuaru;
2. Ciekawe interpretacje utworu;
3. Poprawność wykonania, opanowanie pamięciowe;
4. Ogólne wrażenie artystyczne ( przebranie, rekwizyty związane z piosenką)
NAGRODY
1. W konkursie przyznane będą miejsca I, II i III oraz wyróżnienia;

2. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki;

3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po przerwie, po zaprezentowaniu wszystkich uczestników;

4. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej: przedszkola, Kartuzy info, GOK w Sulęczynie; gazecie Dziennik Bałtycki – dodatek Kartuski i tablicach informacyjnych dla rodziców.

dziecko-klawiatura-misiu-zabawa

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy to dzień wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 14 lutego 2017r.

Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki.
Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Księżniczki, towarzyszący im piraci, policjanci, strażak, batman , królewny, motylki, myszki,  smok oraz spiderman, a także  inne  postacie z kreskówek opanowały nasze przedszkole. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.

więcej zdjęć w galerii przedszkolnej

16708210_581113592085594_8750960651775455940_n

FERIE ZIMOWE

16-28.01.2017r.

1419.txt

Dzień Babci i Dziadka

odbył się dnia 12 stycznia 2017r. o godz. 10.30

w budynku Szkoły Podstawowej w Węsiorach.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, zawsze mają dla nich czas, umieją pocieszyć,  a przede wszystkim bardzo je kochają.  Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w styczniu odbywa się uroczyste spotkanie, które stało się tradycją w naszym przedszkolu. Dyrektor Klaudia Jereczek wraz z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce oraz inscenizację Jasełek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

więcej zdjęć w galerii przedszkolnej

16105938_566567066873580_6701522643029143880_n

Udział przedszkolaków w XXIV OGÓLNOPOLSKIM LOGOPEDYCZNYM
KONKURSIE PLASTYCZNYM
„PYSZNOŚCI Z KOSZYCZKA BABUNI”

W RAMACH KONKURSU NALEŻAŁO WYKONAĆ
PRACĘ PLASTYCZNĄ ILUSTRUJĄCĄ
ŁAKOCIE Z KOSZYCZKA BABUNI, ZAWIERAJĄCE W SWEJ
NAZWIE GŁOSKI SZEREGU SYCZĄCEGO (S, Z, C, DZ)
I/LUB SZEREGU SZUMIĄCEGO (SZ, Ż, CZ, DŻ).

15823016_563773920486228_8938112936635080014_n

Wigilia w przedszkolu

We wtorek 3 stycznia 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. W naszym przedszkolu również.  I już tradycyjnie w tym dniu przedszkolaki przedstawiły „Jasełka”. Ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Po wspaniałych występach odwiedził dzieci Gwiazdor z prezentami, załapały się także Panie nauczycielki na miłe podarunki.

Fotorelacja w galerii…

15590103_558003724396581_4347034090450734653_n

Wielka niespodzianka z Redakcja Dziennika Bałtyckiego

Dzieci z przedszkola w Węsiorach spotkała wielka niespodzianka – ich przedszkole odwiedził nie jeden św. Mikołaj – ale całe grono życzliwych ludzi. Przywieźli im wymarzone zabawki, o które dzieci prosiły w listach do redakcyjnego św. Mikołaja od 2015 roku.

Bardzo serdecznie  Przedszkolaki i Grono Pedagogiczne Przedszkola w Węsiorach dziękują wspaniałym ludziom – fundatorom zabawek: Tomaszowi Zdanowicz, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Sierakowicach, Tomaszowi Piask, dyrektorowi sulęczyńskiego oddziału Banku Spółdzielczego w Sierakowicach, Janowi Sominka z firmy Trans-Jan oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i sołtysowi Węsior Marii Łukowicz , a także Magdalenie Hinc, przewodniczącej Rady Rodziców i Rady Sołeckiej.

Dzieci, nieco zdziesiątkowane przez chorobę, wprowadziły gości w świąteczne klimaty wesołymi piosenkami. Miały też dla gości zielone choineczki z papieru z niespodziankami. To była bardzo miła wizyta.

Zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć…

585e2e20d2646_osize933x0q70he58225

Mikołajki w przedszkolu

Dnia 6.12.2016r. do Przedszkola Samorządowego w Węsiorach zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Były piosenki, oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać.

15337483_550946588435628_536661053914590504_n

Przebierane Andrzejki w przedszkolu

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, wychowawczynie w przedszkolu zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową.

Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce oraz pojawienie się wspaniałych wróżek. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wróżki przeprowadzały wróżby i odczytywały ich znaczenie. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

Fotorelacja w galerii zakładka Przedszkole – Galeria…

15220175_545762948953992_2484539245232244968_n

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24.11.2013r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”. Wspólnie upiekliśmy „Misiowe ciasteczka” i wykonaliśmy pracę plastyczną/układankę – Misia XXL, którego pięknie dzieci pomalowały farbami.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

15178077_545208549009432_5416328648189707698_n

 

Dzień Postaci z Bajek

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.
Dlatego ten dzień w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Wspólnie wykonaliśmy postać Czerwonego Kapturka, a następnie upiekliśmy pyszne babeczki dla babci. Na zakończenie dzieci kolorowały obrazki z postaciami z ulubionych bajek i razem obejrzeliśmy bajkę „Kopciuszek”. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a przecież takie są podstawowe założenia pracy z dziećmi w przedszkolu.

14980823_539462899583997_7941267789741209996_n

 

Wyniki gminnego konkursu plastyczno – technicznego

pt. „Makieta lasu”
24.10.2016r.

(fotogaleria w zakładce przedszkole – galeria)

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Makieta lasu” został rozstrzygnięty.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Jury w składzie: p. Zbigniew Zarzycki – Dyrektor GOK w Sulęczynie, p. Leśniczy Nadleśnictwa Lipusz Mirosław Milkowski, p. Teresa Kozieniec – Emerytowana Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie oraz p. Lucyna Głowacka – nauczycielka plastyki, techniki i przyrody nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 27 października 2016r. (czwartek) godz. 15.00 w starym budynku Przedszkola w Węsiorach.

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:
KATEGORIA 3,4-latki
I miejsce
• Okuniewski Piotr ( Przedszkole w Borku Kamiennym)
II miejsce
• Błonk Maja (Przedszkole w Węsiorach)
• Stankowska Nadia (Przedszkole w Węsiorach)
III miejsce
• Kożyczkowska Liliana (Przedszkole w Sulęczynie)
• Makurat Oliwia (Przedszkole w Węsiorach)
Wyróżnienie:
• Czystowska Antonina (Przedszkole w Węsiorach)
• Mering Paweł (Przedszkole w Węsiorach)
• Zarach Fabian (Przedszkole w Węsiorach)
Nagrody pocieszenia:
• Bronk Lena(Sulęczyno), Pobłocka Kinga(Węsiory), Hinc Miłosz(Suleczyno), Cybula Filip (Sulęczyno), Kosiorek Nikodem (Węsiory),

KATEGORIA 5,6-latki
I miejsce
• Mądry Fabian ( Przedszkole w Węsiorach)
II miejsce
• Bronk Nikola ( „0” SzP w Węsiorach)
• Kropidłowski Mikołaj („0” SzP w Węsiorach)
III miejsce
• Makurat Dominik (Przedszkole w Sulęczynie)
• Pobłocki Karol („0” SzP w Węsiorach)
• Radomski Mateusz („0” SzP w Węsiorach)
Wyróżnienie:
• Hinc Klaudia (Przedszkole w Węsiorach)
• Bielawa Szymon (Przedszkole w Węsiorach)
• Stankowska Roksana (Przedszkole w Węsiorach)
Nagrody pocieszenia:
• Zaworski Kacper(Mściszewice), Cichosz Dawid(Węsiory), Błonk Aleks(Węsiory), Hinc Mikołaj(Sulęczyno), Jasnoch Filip(Węsiory)

GRATULUJEMY!!!

14805553_1122469971154482_405959186_n

 

Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie

plastyczno-technicznym pt. ” Makieta lasu „

zwierzatka

Regulamin konkursu plastyczno-technicznego
„Makieta lasu”

Organizator konkursu

Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach ma przyjemność zaprosić dzieci w wieku 3 do 6 lat do wzięcia udziału w gminnym konkursie, na podstawie niniejszego Regulaminu.

Cel konkursu

Celem konkursu jest :
– dostrzeganie piękna przyrody i otaczającego świata poprzez wykorzystanie jej elementów w pracy plastycznej;
– pobudzenie twórczej wyobraźni dziecka;
– rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;
– możliwość zaprezentowanie uzdolnionych dzieci na szerszym forum;
– promowanie edukacji plastycznej w placówkach przedszkolnych.

Zasady ogólne

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli na terenie Gminy Sulęczyno. Dzieci mogą wziąć udział w konkursie w następujących kategoriach wiekowych:
– 3,4-latki
– 5,6-latki

Wymogi techniczne

Technika wykonania pracy – dowolna, płaska lub przestrzenna, z wykorzystaniem elementów przyrody.

Wymogi formalne

Prace muszą być wykonanie samodzielnie przez dzieci, pod kierunkiem rodziców (opiekunów) lub z niewielką ich pomocą. Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą zgłosić jedna pracę. Dozwolone są wyłącznie zgłoszenia indywidualne – zgłoszenia grupowe nie będą rozpatrywane. Prace przyjmowane będą do dnia 21 października 2016r. Prace zgłoszone po terminie nie będą brane pod uwagę.
Każda praca musi być opisana w następujący sposób:
– Imię i nazwisko dziecka;
– Wiek dziecka;
– Nazwa i adres placówki;
– Imię, nazwisko i numer kontaktowy do rodzica (opiekuna).
Prace nieopisane w powyższy sposób nie będą brane pod uwagę.
Prace należy dostarczyć na adres:

Przedszkole Samorządowe w Węsiorach
Węsiory 48
83-320 Sulęczyno

Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.
W sprawach nie objętych regulaminem decyduje Organizator konkursu.

Kryteria oceny prac

Prace będą oceniane pod względem:
– zgodności z tematem;
– interpretacji własnej tematu;
– walorów artystycznych;
– pomysłowości;
– oryginalności prac;
– kompozycji;
– wykorzystania elementów przyrody
– samodzielność wykonania.

Jury – wyłonienie zwycięzców.

Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatorów. Jej decyzje są ostateczne i nieodwołalne.
Wszyscy autorzy dostarczonych prac otrzymają dyplomy uczestnictwa.
Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody.
Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie, bądź osobiście, zgodnie z danymi kontaktowymi podanymi na metryczce.
Dokładna lista laureatów zostanie zawieszona na tablicy informacyjnej Przedszkola Samorządowego w Węsiorach oraz na stronie internetowej:

Przedszkole

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 24 października 2016 roku, a rozdanie nagród nastąpi 27 października 2016 roku w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach.
Termin konkursu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora, o czym zobowiązuje się powiadomić uczestników konkursu.
Przetwarzanie danych osobowych
Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób oraz ich opiekunów. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie prac przez organizatora konkursu. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne ze szczegółowym zapoznaniem się z Regulaminem Konkursu i zaakceptowaniem jego warunków.

Koordynatorzy: mgr Izabela Konieczna, Monika Wolska

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI!

 

W budynku Szkoły Podstawowej w Węsiorach

dnia 16 września 2016r. o godz. 12.30

odbędzie się spotkanie  organizacyjne roku szkolnego 2016/2017.

Zapraszamy!!!

 

WITAMY PO WAKACJACH!!!

g1480d

 

Spotkania Adaptacyjne

Aby pomóc zarówno dzieciom jak i rodzicom w tych pierwszych krokach w nowym miejscu organizujemy „Spotkania adaptacyjne”

Wspólne poznawanie nowego miejsca, osób i innych dzieci znacznie łagodzi stres wywołany strachem i niepewnością. W trakcie trwania spotkań dziecko zapoznaje się z:
pomieszczeniami przedszkola (salą, łazienką, szatnią) oraz częścią ogrodu przedszkolnego przeznaczonego dla najmłodszych dzieci, personelem przedszkolnym (nauczycielem, pomocą nauczyciela i obsługą) w trakcie wspólnych zabaw i rozmów, rówieśnikami, przyszłymi kolegami z grupy.

Spotkania to również czas dla rodzica, który staje przed koniecznością zmierzenia się z nową nieznaną dla siebie sytuacją. Nauczyciel będąc do dyspozycji rodziców udziela odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, a także zapoznaje rodziców ze sposobami przygotowania dziecka do przedszkola.

ZAPRASZAMY!!!
22 czerwca 2016r. nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami do przedszkola
na godz. 12.30.

images9YE7MQ6L

 

Wycieczka do Parku Miniatur i Gigantów

7 czerwca 2016r. Pojechaliśmy odwiedzić Kaszubski Park Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie, 3 km od Mirachowa.
Na początku wycieczki wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Park Miniatur, wieża Eiffla, Statua Wolności, brama Brandenburska, zamek z Bytowa czy kościół Mariacki z Gdańska to tylko niektóre z wielu makiet, które mogliśmy zobaczyć. Następnie udaliśmy się do Zamku Strachu, który zrobił niemałe wrażenie na dzieciach. Ciemność, dziwne odgłosy, sztuczne pająki zrobiły prawdziwą atmosferę strachu i grozy. Dla rozładowania emocji udaliśmy się do gabinetu śmiechu, w którym znajdowały się magiczne lustra zniekształcające nasz wizerunek.

Po dobrej dawce śmiechu czekała nas wyprawa do Parku Gigantów, ku naszemu zdziwieniu droga prowadząca do parku, przyozdobiona była makietami zwierząt: krów, świń, gęsi, psów, bobra i jeszcze wielu innych, które z daleka wyglądały jak żywe zwierzęta. W Parku Gigantów mogliśmy zobaczyć samolot tupolew z którego dzieci wysiadały zjeżdżalnią, ogromne krzesło i stół, buty i kubek, a także wielkie okulary. Na zakończenie wybraliśmy się na spacer po lesie, w którym oglądaliśmy gigantyczne owady: biedronkę, muchę, pasikonika i wiele innych. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestników, dzieci pełne wrażeń i w dobrym humorze powróciły do przedszkola. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym mamom za opiekę nad dziećmi podczas wycieczki.

13330889_476328342564120_4248556682202465376_n

więcej zdjęć w galerii

Wizyta Strażaka

W dniu 6.06.2016r. przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowego gościa,
Pana Kazimierza Glinieckiego z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.
Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedza jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

13325599_475958595934428_7923640409856143862_n

więcej zdjęć w galerii

Dzień Matki

Uroczystość Dnia Mamy to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek.

Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po wspólnym tańcu dzieci wręczyły Rodzicom prezenty. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

13230350_471434203053534_6840182096813543927_nwięcej zdjęć w galerii

 

IV Miedzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Dnia 18 maja 2016 roku w OSP Sulęczyno odbył się IV Międzyprzedszkolny Konkursu Piosenki Przedszkolnej. Wszystkie dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom.

Oto lista laureatów konkursu:
Kategoria 3,4-latki
1. Wiktoria Fafińska ( przedszkole Sulęczyno)
2. Kinga Pobłocka ( przedszkole Węsiory)
3. Klaudia Hinc ( przedszkole Węsiory)

Kategoria 5,6-latki
1.Stencel Aleksandra (Msciszewice)
2.Maja Gawin (Sulęczyno)
3.Emilia Tarasiewicz (Sulęczyno)
Wyróżnienie
Mikołaj Kropidłowski (Węsiory)
Samanta Dułak ( Sz.P. Sulęczyno)

Zwycięzcy IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej wystąpią także na Festynie Rodzinnym dnia 29 maja 2016r. na scenie plenerowej przy Gok-u w Sulęczynie.

Ponadto Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za pomoc w wyłonieniu zwycięzców: Panu Zbigniewowi Zarzyckiemu Dyrektorowi GOK w Sulęczynie, emerytowanej dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie Pani Teresie Kozieniec oraz emerytowanej nauczycielce Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie pani Helenie Formela.
Dziękujemy również za przybycie pani Klaudii Jereczek dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz pani dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie Ewie Kujawskiej.

Wyróżnić trzeba także sponsorów konkursu dzięki którym dzieci otrzymały nagrody: hotel Kiston, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, sklep spożywczo- przemysłowy J. Pobłocka z Węsior,BS w Sierakowicach oddział w Sulęczynie, sklep spożywczo-przemysłowy państwa Stencel, sklep wielobranżowy M. Szustka, Sklep spożywczo-przemysłowy „Market u Kasi”.

Do zobaczenia za rok:-)
Organizatorzy
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz nauczycielki przedszkola Izabela Konieczna, Monika Wolska

DSC_0585

 

Wycieczka

do parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie

odbędzie się 7 czerwca 2016r.

Opłata 20 zł (zwiedzanie parków i przejazd lokomotywą)

Zapisy i więcej informacji u nauczycieli grup

Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 3,4 -letnich

odbędą się w dniach 5 i 6 maja 2016r.

Zapraszamy!!!

(fotorelacja w zakładce Galeria)

Wyniki Przedszkolnego Konkursu Piosenki

(eliminacje do konkursu międzyprzedszkolego)

3,4 -latki

1. Klaudia Hinc

2. Kinga Pobłocka

3. Szymon Bielawa oraz Fabian Zarach

„0”

1. Nikola Bronk

2. Mikołaj Kropidłowski

3. Magdalena Hinc

GRATULUJEMY!!!

(więcej zdjęć w galerii)

13062218_458135421050079_692741942656901546_n

 

Konkurs Piosenki Przedszkolnej

REGULAMIN IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
ORGANIZATOR:
Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach
Osoby odpowiedzialne : Izabela Konieczna, Monika Wolska.

CELE:
1. Wspieranie i rozwój zainteresowań wokalnych u dzieci;
2. Prezentowanie umiejętności wokalnych u dzieci;
3. Stworzenie okazji do promowania przedszkola w środowisku lokalnym.

ZASADY UCZESTNICTWA:
1. Do konkursu zostaną zaproszone dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, klas „0” w Gminie Sulęczyno.

2. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-6lat.

3. Konkurs przebiega w dwóch etapach:

Eliminacyjny – wewnątrz poszczególnych placówek w terminie do 29.04.2016r.
Ogólny (finałowy) – w Sali widowiskowej remizy OSP w Sulęczynie II połowie maja 2016r. (termin zostanie ogłoszony na początku maja).

4. Repertuar – piosenki przedszkolne, dziecięce , śpiewane z nagraniem lub bez. Występ solo.

5. Na pierwszym etapie konkursu – zwycięzców kwalifikują komisje wybrane spośród rodziców lub nauczycieli z rodzimej placówki; w drugim etapie, w skład komisji wchodzą: osoby zaproszone z lokalnego środowiska.

6. Każda grupa przedszkolna do etapu finałowego może zgłaszać maksymalnie 3 uczestników z grupy. Konkurs odbędzie się z podziałem na dwie grupy wiekowe:
– dzieci w wieku 3-4 lata,
– dzieci w wieku 5-6 lat.

7. Potwierdzenie przystąpienia placówki do konkursu – prosimy zgłaszać do 29 kwietnia 2016r. do osób odpowiedzialnych za organizację konkursu ( Tel. 661615643, 886774226).

8. Rodzice/opiekunowie wraz z finalistami przybywają w dzień finału do Remizy OSP w Sulęczynie na godz. 14.00.

9. Organizator nie zapewnia uczestnikom konkursu transportu.

KRYTERIA OCENY
1. Atrakcyjność repertuaru;
2. Ciekawe interpretacje utworu;
3. Poprawność wykonania – opanowanie pamięciowe;
4. Ogólne wrażenie artystyczne ( przebranie, rekwizyty związane z piosenką
NAGRODY
1. W konkursie przyznane będą miejsca I, II i III oraz wyróżnienia;

2. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy;

3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po przerwie, po zaprezentowaniu wszystkich uczestników;

4. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej: przedszkola, Kartuzy info, GOK w Sulęczynie; gazecie Kartuskiej i tablicach informacyjnych dla rodziców.

PATRONAT MEDIALNY
– Gazeta Kartuska

foto1291

Poszukiwania paczek od Zajączka Wielkanocnego!!!

Szukanie prezentów wielkanocnego zajączka. Jest to już tradycja naszego przedszkola.

W środę poprzedzającą Wielki Czwartek dzieci – jeżeli tylko pozwala na to pogoda – szukają swojego prezentu od zajączka na pobliskiej łące. A warto go szukać, bo zawsze w koszyczku znajdują dzieci jajko niespodziankę i jakiś drobny upominek, który pozwala na rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Przedszkolaki rozbiegły się we wszystkie strony i z wielką zapałem i uciechą szukały prezentów. Koszyczki były schowane w wysokiej trawie, pomiędzy krzewami i młodymi drzewami.

12042639_446653655531589_2673540955280088118_n

Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych

Przedszkole zajęło II miejsce w Kategorii Stroik Wielkanocny.

Gratulujemy!!!

Fotorelacja z rozdania nagród i pracy przedszkolaków podczas przygotowywania stroika w Galerii

 12799398_446212218909066_4196088658221241446_n

 

Spotkanie z Leśniczymi 

Dnia 15 marca odwiedzili nas w przedszkolu Panowie Leśnicy z Nadleśnictwa Lipusz. Nasze przedszkolaki bardzo dużo nauczyły się od Panów Leśniczych, m. in. jakie zwierzęta zamieszkują lasy, jakie rośliny i drzewa występują w lasach, jak pomagać ptakom i zwierzętom, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca leśniczego oraz otrzymały wskazówki jak zachowywać się w lesie, jaki sposób jest właściwy i najbardziej prawidłowy.
Dzieci zadały Panom Leśniczym wiele zaskakujących często pytań i opowiadały o swych spotkaniach z przyrodą.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Bronk i Panu Mirosławowi Milkowskiemu, a jednocześnie Nadleśnictwu za owocną współpracę i ciekawą lekcję przyrody. My za tą cenną lekcję przyrody odwdzięczyliśmy się laurką oraz dyplomem z podziękowaniami.

10400890_443244639205824_6157136440034559070_n

Wyjazd do teatru w Bytowie

na Baśń Muzyczną pt. W zaczarowanej krainie krasnali.

odbył się 7 marca 2016r.

W wyjeździe uczestniczyły dzieci przedszkolne, „0” oraz klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Węsiorach. Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem.

Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych krasnali to niewątpliwe atuty spektaklu.

Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal.

Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów.

Więcej zdjęć z wyjazdu w Galerii. Zapraszamy!

12794323_440408012822820_2034882202758039947_n

 

REKRUTACJA

2016/2017 

Przedszkole Samorządowe w Węsiorach ogłasza rekrutację

dzieci w wieku 3-6 lat na rok szkolny 2016/2017.

Termin składania wypełnionych kart od 01.02.2016r do 31.03.2016r.

Karty do nabycia w budynku Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej.

MTAyNHg3Njg,11529456_11529452

Bal Karnawałowy

wspólny dla przedszkolaków i „0”

odbędzie się 3 lutego

w budynku przedszkola w Węsiorach.

Prosimy o przygotowanie dzieciom strojów/przebrań

beznazwy

 

Dzień Babci i Dziadka

odbędzie się 20  stycznia 2016r.

w budynku przedszkola o godz. 10.30

Zapraszamy babci i dziadków przedszkolaków i „0”

?????

Spotkanie Wigilijne przedszkolaków oraz „O”

odbędzie się 22 grudnia 2015r. w budynku Przedszkola w Węsiorach

 o godz. 10.30

Zapraszamy wszystkich rodziców!

święty-mikołaj-33501204

 

Zajęliśmy III Miejsce w Powiatowym Konkursie

pt. „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”

w kategorii: Przedszkola

 

ZAJĘCIA OTWARTE W PRZEDSZKOLU !!!

Bardzo ważnym aspektem w prawidłowym funkcjonowaniu przedszkola jest właściwa współpraca pomiędzy rodzicami, a placówką. Jedną z tych form są zajęcia otwarte, które kryją w sobie wiele wartości:
– umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy;
– pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp;
– są bardzo dobrym materiałem do dyskusji z rodzicem na temat sfer działalności dziecka, nad którymi należy popracować;
– dają nauczycielowi możliwość ukazania toku metodycznego opracowywania trudnych dla dzieci i rodziców zagadnień metodycznych;
– zajęcia interaktywne, w których czynny udział biorą rodzice integrują zespół.

ZAPRASZAMY

dnia 16.12.2015r zajęcia w Szkole Podstawowej dla zerówki

oraz w dniach 16 i 17.12.2015r. dla rodziców dzieci przedszkolnych 2,5 – 4 latków.

1387772846

 

KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

1. ORGANIZATOR KONKURSU

Szkoła Podstawowa w Węsiorach ma przyjemność zaprosić dzieci uczęszczające do Przedszkola w Węsiorach oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Węsiorach z klas I-III oraz IV- VI do wzięcia udziału w konkursie „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”, na podstawie niniejszego Regulaminu.

2. CELE KONKURSU:

1. Pogłębienie wiedzy dzieci o tradycji Bożonarodzeniowej.
2. Pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania kartek świątecznych.
3. Kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Bożonarodzeniowego.
4. Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych uczniów.
5. Promowanie twórczości dziecięcej.
6. Integracja dzieci przez sztukę.
7. Prezentacja kartek świątecznych, jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

3. ZASADY OGÓLNE

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat uczęszczających do Przedszkola w Węsiorach oraz uczniów klas I–III, IV-VI Szkoły Podstawowej w Węsiorach.
2. Prace muszą być wykonane samodzielnie przez dzieci, pod kierunkiem rodziców (opiekunów). Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą zgłosić jedną pracę. Prace przyjmowane będą do dnia 17 grudnia 2015 roku.
Prace zgłoszone po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
Każda Praca musi być opisana na rewersie w następujący sposób:
– Imię i nazwisko dziecka;
– Wiek dziecka;
– Nazwa konkursu.
Prace nieopisane w powyższy sposób nie będą brane pod uwagę.
Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.
W sprawach nieobjętych regulaminem decyduje Organizator Konkursu.
3. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną kartkę w dowolnie wybranej technice i dowolnej wielkości.
4. Komisja oceni prace według następujących kryteriów:
– ogólne wrażenie artystyczne
– oryginalność i pomysłowość prac
– opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów
– wkład pracy
– walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki)
– estetyka wykonania
Ocena zostanie dokonana w czterech kategoriach wiekowych:
– kategoria pierwsza i druga – przedszkole:
dzieci 3-4 letnie
dzieci 5-6 letnie
– kategoria trzecia – klasy I-III
– kategoria czwarta – klasy IV – VI
Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorów konkursu.

5. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.
6. Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody.
7. Rozstrzygnięcie konkursu – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas „SPOTKANIA WIGILIJNEGO” 22 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Węsiorach.

4. WYMOGI TECHNICZNE

Format prac: dowolny
Technika wykonanej pracy jest dowolna, jednak temat pracy powinien być zainspirowany Świętami Bożego Narodzenia

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

ORGANIZATORZY:
Dominika Kreft
Monika Wolska

 

Mikołajki

mikolaj-dd

Spotkanie z Mikołajem dla dzieci najmłodszych oraz „0” odbędzie się 4 grudnia 2015r. w budynku przedszkola w Węsiorach.

 

 

12283213_907640629304085_678571107_n

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli pt. ” ZRÓB TO SAM ” organizowanym przez serwis buliba.pl

pod patronatem Ministerstwa Środowiska.

Przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami Izą, Moniką, Małgosią i Agnieszką wykonały w całości ekologiczną pracę

( z odpadów) pt. Wesoły statek dla małych i dużych.

PROSIMY O GŁOSY

Zagłosuj na naszą przedszkolną pracę!!!
26 listopada 2015 r. o godzinie 12.00 zaczyna się głosowanie i będzie trwało do godziny 23.00 dnia 30 listopada 2015r.
Na prace konkursowe może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.
Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną! Do wygrania ponad 100 wspaniałych nagród dla głosujących!
Rejestracja dla głosujących możliwa jest na stronie Buliba.pl w zakładce „Logowanie”. Z każdego komputera mogą codziennie zagłosować 3 osoby.
Po zalogowaniu wpisz WESOŁY STATEK DLA MAŁYCH I DUŻYCH albo WĘSIORY i oddaj głos! Z góry dziękujemy w imieniu dzieci:):):)
http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2015/galeria.html

 

 

 

12250030_409229275940694_2620962510029984371_n

ANDRZEJKI w przedszkolu – 27.11.2015r.

Wspólna zabawa, tańce, konkursy i wróżby.

dzien_pluszowego_misia1

Ogólnopolski Dzień Pluszowego Misia

25.11.2015r.

– przynosimy ulubionego misia

WYNIKI

Gminnego konkursu plastyczno – technicznego pt. „Mieszkańcy lasu”

Dnia 16 listopada 2015 roku w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach odbyły się obrady komisji konkursowej w składzie: pani Maria Łukowicz – sołtys sołectwa Węsiory, pani Zosia Jereczek – radna Gminy Sulęczyno oraz Zbigniew Zarzycki – dyrektor GOK-u w Sulęczynie.

Szczególną uwagę komisja zwróciła na wykorzystanie przez uczestników elementów przyrody.
Spośród nadesłanych 21 prac komisja wyłoniła zwycięzców konkursu:

Kategoria wiekowa 3,4 – latki:

I miejsce ex aequo:
Paweł Mering – Przedszkole w Węsiorach
Fabian Mądry – Przedszkole w Węsiorach

II miejsce ex aequo:
Roksana Stankowska – Przedszkole w Węsiorach
Klaudia Hinc – Przedszkole w Węsiorach

III miejsce ex aequo:
Liwia Konieczna – Przedszkole w Sulęczynie
Mateusz Kotkowski – Przedszkole w Sulęczynie
Szymon Bielawa – Przedszkole w Węsiorach
Fabian Zarach – Przedszkole w Węsiorach
Dawid Cyrzan – Przedszkole w Węsiorach

Kategoria wiekowa 5 – latki

I miejsce ex aequo:
Nikola Bronk – Przedszkole w Węsiorach
Michał Burandt – Przedszkole w Sulęczynie

Mikołaj Kropidłowski – Przedszkole w Węsiorach

II miejsce ex aeguo:
Jakub Gospodarek – Przedszkole w Sulęczynie
Emilia Jelińska – Przedszkole w Sulęczynie

III miejsce ex aeguo:
Emilia Tarasiewicz – Przedszkole w Sulęczynie
Dawid Cichosz – Przedszkole w Węsiorach
Karol Pobłocki – Przedszkole w Węsiorach

Wyróżnienie:
Weronika Jelińska – klasa „O” SP w Sulęczynie
Izabela Niklas – klasa „O” SP w Sulęczynie
Paweł Wilkowski – klasa „O” SP w Sulęczynie
Dawid Kotłowski – klasa „O” SP w Sulęczynie

Gratulujemy!!!
Rozdanie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 19 listopada 2015 roku

o godz. 14:30 w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach.

Prosimy o przybycie dzieci wraz z rodzicami.

12219318_407623986101223_8056369653470607310_n

12243137_407624556101166_8831906711985388541_n

500_F_66222839_uLyj4J0Q20DsU0MIpX62PQQBM7jkwVVg

 

 

 

Regulamin konkursu poniżej:

Regulamin konkursu plastyczno-technicznego
„Mieszkańcy lasu”

1. Organizator konkursu

Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Węsiorach ma przyjemność zaprosić dzieci w wieku 3 do 5 lat do wzięcia udziału w gminnym konkursie, na podstawie niniejszego Regulaminu.

2. Cel konkursu

Celem konkursu jest :
– dostrzeganie piękna przyrody i otaczającego świata poprzez wykorzystanie jej elementów w pracy plastycznej;
– pobudzenie twórczej wyobraźni dziecka;
– rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;
– możliwość zaprezentowanie uzdolnionych dzieci na szerszym forum;
– promowanie edukacji plastycznej w placówkach przedszkolnych.

3. Zasady ogólne

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli na terenie Gminy Sulęczyno. Dzieci mogą wziąć udział w konkursie w następujących kategoriach wiekowych:
– 3,4-latki
– 5 latki ( grupa „0”)

4. Wymogi techniczne

Technika wykonania pracy – dowolna, płaska lub przestrzenna, z wykorzystaniem elementów przyrody.

5. Wymogi formalne

Prace muszą być wykonanie samodzielnie przez dzieci, pod kierunkiem rodziców (opiekunów). Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą zgłosić jedna pracę. Dozwolone są wyłącznie zgłoszenia indywidualne – zgłoszenia grupowe nie będą rozpatrywane. Prace przyjmowane będą do dnia 16 listopada 2015r. Prace zgłoszone po terminie nie będą brane pod uwagę.
Każda praca musi być opisana w następujący sposób:
– Imię i nazwisko dziecka;
– Wiek dziecka;
– Nazwa i adres placówki;
– Imię, nazwisko i numer kontaktowy do rodzica (opiekuna).
Prace nieopisane w powyższy sposób nie będą brane pod uwagę.
Prace należy dostarczyć na adres:

Przedszkole Samorządowe w Węsiorach
Węsiory 48
83-320 Sulęczyno

Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.
W sprawach nie objętych regulaminem decyduje Organizator konkursu.

6. Kryteria oceny prac

Do udziału w konkursie, każda placówka może zgłosić maksymalnie 3 prace do każdej kategorii wiekowej.
Prace będą oceniane pod względem:
– zgodności z tematem;
– interpretacji własnej tematu;
– walorów artystycznych;
– pomysłowości;
– oryginalności prac;
– kompozycji;
– wykorzystania elementów przyrody.

7. Jury – wyłonienie zwycięzców.

Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatorów. Jej decyzje są ostateczne i nieodwołalne.
Wszyscy autorzy dostarczonych prac otrzymają dyplomy uczestnictwa.
Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody.
Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie, bądź osobiście, zgodnie z danymi kontaktowymi podanymi na metryczce.
Dokładna lista laureatów zostanie zawieszona na tablicy informacyjnej Przedszkola Samorządowego w Węsiorach oraz na stronie internetowej:

Przedszkole

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 17 listopada 2015 roku, a rozdanie nagród nastąpi 19 listopada 2015 roku w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach.
Termin konkursu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora, o czym zobowiązuje się powiadomić uczestników konkursu.
8. Przetwarzanie danych osobowych
Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób oraz ich opiekunów. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie prac przez organizatora konkursu. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne ze szczegółowym zapoznaniem się z Regulaminem Konkursu i zaakceptowaniem jego warunków.

Koordynator: mgr Izabela Konieczna
tel. kom.: 6616156431
e-mail: izabela.meczykowska@op.pl

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka odbędzie się 24 października 2015r.

w budynku Przedszkola w Węsiorach

o godz. 11.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

przedszkolaki

 

 

 

Nasza placówka pełni funkcję pierwszego szczebla edukacji , staramy się poprzez liczne zajęcia przygotować dzieci do lepszego startu w szkole podstawowej.

 

Ramowy rozkład dnia

7.45 – 8.40 – schodzenie się dzieci, zabawy dowolne,
zajęcia indywidualne i wyrównawcze;
8.40 – 8.50 – czynności porządkowe;
8.50 – 9.20 – gimnastyka poranna; słuchanie bajek
9.20 – 9.30 – czynności higieniczne;
9.30 – 9.50 – śniadanie;
9.50 – 10.00 – mycie ząbków;
10.00 – 10.30 – zajęcia dydaktyczne planowane;
10.30 – 10.40 – zabawa ruchowa;
10.40 – 11.00 – zajęcia dydaktyczne (dzieci starsze)
swobodne zabawy, czytanie bajek (dzieci młodsze);
11.00 – 12.20 – wyjście na świeże powietrze; stwarzanie sytuacji do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dzieci;
12.20 – 12.40 – gry i zabawy stolikowe,
12.40 – 13.00 – prace porządkowe w sali; rozchodzenie się do domu.