WYSTĘP UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA TRYBY W WĘSIORACH W KONKURSIE „DO HYMNU”-18.10.2021 R.

Dnia 18.10.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyło się przesłuchanie konkursowe do IV edycji konkursu ogólnopolskiego dla szkół podstawowych Do Hymnu!, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, do którego zakwalifikowała się po raz kolejny nasza Szkoła. Uczniowie pod okiem pani Marzeny Olszewskiej, która przez ostatnie trzy tygodnie przygotowywała swoich podopiecznych, odśpiewali Hymn Państwowy oraz dwie wybrane pieśni hymniczne. W tym dniu również zaszczycili nas swoją obecnością szczególni goście: dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski, jego asystentka p. Justyny Roszuk, ogólnopolski koordynator konkursu p. Krzysztof Kozłowski. W jury zasiedli: prof. Aleksandra Grucza-Rogalska i prof. Roman Grucza. Pojawił się także wicestarosta kartuski Piotr Fikus, wójt Gminy Sulęczyno p. Bernard Grucza, przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki. Ponadto przybyli przedstawiciele służb mundurowych Nadleśnictwa, radnych gminy, jednostek kulturalnych, członkinie KGW w Węsiorach.

Ogłoszenie wyników: do 30 listopada 2021 r.

Więcej zdjęć z uroczystości: https://drive.google.com/drive/folders/1_04VqYChOl3kc_Oe7txGRb77iHZpda84?usp=sharing