WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej do Zakopanego. 
Wszyscy zaczęliśmy odliczać dni do wyjazdu, aż w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich 16 kwiecień – dzień wyjazdu. Tego dnia ok. godziny 23.00 przy sklepie Państwa Wolskich odbyła się zbiórka uczestników wycieczki, po pożegnaniu z rodzicami, o godzinie 23.00 wyruszyliśmy w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do celu. Po około 6-7 godzinach dojechaliśmy do Częstochowy, gdzie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, a także wzięliśmy udział w odsłonięciu Cudownego Obrazu o godzinie 6.00 rano.

Z Częstochowy wyruszyliśmy w dalszą drogę kierując się do Wadowic. Około godz. 11.00 byliśmy już w rodzinnym mieście papieża Jana Pawła II. Udaliśmy się na zwiedzanie do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, w którym Karol Wojtyła przyszedł na świat i przeżył 18 lat. Mogliśmy zapoznać się, także z całą drogą życiową św. Jana Pawła II. Po zwiedzaniu przyszedł czas na małe zakupy. Był czas aby kupić pamiątki oraz skosztować słynnych wadowickich kremówek papieskich. Po takich przyjemnościach wyruszyliśmy w dalszą drogę. Do miejscowości położonej niedaleko Zakopanego – Stasikówka dotarliśmy ok. godziny 18.30. Zjedliśmy ciepły posiłek i udaliśmy się na spoczynek, gdyż rano czekały na nas dalsze atrakcje. Następnego dnia po  wczesnym śniadaniu wyruszyliśmy do jednego z najbardziej znanych zabytków, jakim jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Mieliśmy okazję spotkać się, także  z tajemniczym duchem Kopalni Skarbnikiem oraz zjeść ciepły posiłek w położonej głęboko pod ziemią karczmie. Następnego dnia udaliśmy się na Gubałówkę do jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu jest to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Właściwie nie ma chyba turysty, który będąc w Zakopanem nie odwiedził Gubałówki. Jedno jest pewne, widoki jakie rozciągają się z jej szczytu na Tatry są naprawdę niezapominane. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr Polskich i części Słowackich oraz pasma Babiogórskiego. Gubałówka wznosi się na wysokość 1 126 m n.p.m. w Paśmie Gubałowskim położonym w północno – zachodniej części Zakopanego.

Tego dnia nie mogliśmy pominąć oczywiście jednej z najsłynniejszych ulic Zakopanego jaką są Krupówki. Na tym deptaku zrobiliśmy zakupy w licznych sklepach i stoiskach oferujących oryginalne góralskie pamiątki. Ostatni dzień wycieczki  piątek przeznaczyliśmy na zwiedzanie Krakowa.  Zobaczyliśmy m.in.: Kościół Mariacki, Wzgórze wawelskie – dawny ośrodek władzy, Sukiennice, Rynek główny, a także słynne „okno papieskie”. Po tak intensywnym dniu o godzinie 19.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. 

Podczas tej wycieczki wiele się  nauczyliśmy oraz zobaczyliśmy dużo pięknych miejsc. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego i Krakowa. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała nam piękno naszego kraju i uświadomiła,  że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki. Więcej zdjęć TUTAJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.