Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 – 24.06.2022

Po miesiącach wytężonej pracy, w piątek 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Po mszy św. około godziny 10.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  im. Jana Tryby w Węsiorach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.  Na początku spotkania w podniosłej atmosferze miał miejsce ceremoniał przekazania pocztu sztandarowego Szkoły. Następnie pani Dyrektor Klaudia Jereczek przywitała rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, zaproszonych gości: Wójta Gminy Sulęczyno pana Bernarda Gruczę oraz Sekretarz Gminy panią Dorotę Goitowską.

   Następnie uczniowie klasy VII w występie artystycznym, za pomocą wierszy, piosenek wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz żegnali się ze starszymi koleżankami i kolegami z klasy VIII. Dziękowali nauczycielom, głównie wychowawcy za pomoc, wsparcie i trud włożony w nauczanie i wychowanie. Nie zabrakło również drobnych upominków zarówno ze strony kolegów jak i wychowawcy dla absolwentów. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję  i sukcesy osiągnięte w konkursach.  Podziękowania, listy gratulacyjne również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły oraz dbali o wychowanie i rozwój swoich pociech.

   Część oficjalną uroczystości zakończyło przemówienie p. Dyrektor oraz Wójta Gminy Sulęczyno, którzy życzyli uczniom również udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, a także aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

   Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by Ci mogli wręczyć dzieciom świadectwa ukończenia poszczególnych klas oraz we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami i podzielić się wakacyjnymi planami.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.