PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY-21.03.2022 R.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. 21 marca to dzień radosnej zabawy. Kultywowanie staropolskich zwyczajów, przekazywanych z pokolenia na pokolenie jest potrzebne każdemu z nas. To dzięki nim wpisujemy się w kulturę swojego otoczenia, kształtuje się nasza tożsamość. Jednym z nich to pożegnanie zimy, polegające na rytualnym spaleniu bądź utopieniu kukły symbolizującej Marzannę – boginię zimy. Uczniowie przygotowali Marzannę, którą z radością spalili, wierząc, że zima przez kilka najbliższych miesięcy do nas nie wróci. Starsi uczniowie, jak co roku zajęli miejsce nauczycieli i poprowadzili lekcje ze swoimi koleżankami i kolegami. Były również quizy, zagadki, a także przedstawienie, które przygotowali uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawcą. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.