20151112_094318WYJAZD DO DOLINY JADWIGI koło GOWIDLINA

W dniu 12 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły, w ramach nauki języka kaszubskiego, wybrali się na wycieczkę do zagrody kaszubskiej w Dolinie Jadwigi nieopodal Gowidlina. Wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których zapoznali się z bogatą tradycją regionu kaszubskiego. Dzieci uczestniczyły m.in. w zajęciach kulinarnych (pieczenie bułeczek, przygotowywanie kluseczek do zupy ziemniaczanej), muzycznych (granie na instrumentach muzycznych, śpiewanie pieśni kaszubskich, nauka tradycyjnego tańca kaszubskiego) oraz historycznych (słuchanie legend kaszubskich). Dużą atrakcją było zwiedzanie wiejskiej zagrody oraz przejażdżka agrobusem po górzystych polach i lasach tej uroczej kaszubskiej wsi.