Wyniki naboru do IV edycji konkursu Do Hymnu!

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, do którego zakwalifikowała się po raz kolejny nasza Szkoła.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Do tegorocznej, czwartej już edycji konkursu zostało zakwalifikowanych 300 szkół.

Konkurs Do Hymnu jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/konkurs-do-hymnu

  • Przesłuchania konkursowe: 27 września – 22 listopada 2021 r.
  • Ogłoszenie wyników: do 30 listopada 2021 r.

Konkurs Do Hymnu Narodowego Centrum Kultury finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.