Wycieczka naukowa do Uniwersytetu Gdańskiego-09.12.2019 r.

Dnia 09 grudnia odbyła się wycieczka naukowa do Uniwersytetu Gdańskiego na wydz. Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz Wydział Biologii. Wycieczka związana była z projektem „CYFRY, ZNAKI I RÓWNANIA WARTE SĄ DZIŚ ZAPOZNANIA”, który finansowany jest przez mBank z programu mPotęga. Program realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach od dnia 02.09.2019 r. i trwać będzie do 31.12.2019 roku.  Wycieczka miała na celu poznanie miejsc związanych z Patronem Szkoły Podstawowej w Węsiorach p. Janem Trybą, a także promowanie nauk ścisłych. Podczas wizyty na uczelni uczniowie zapoznali się z historią Uniwersytetu Gdańskiego, kadrą naukową, ofertą kształcenia, zobaczyli sale wykładowe oraz poznali ścieżkę kształcenia. Ponadto Pan dr Jacek Tryba syn Patrona, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego zapoznał uczniów z ciekawostkami Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG. Na Wydziale Biologii dzieci mogły zobaczyć wystawę bursztynów, wielkie akwarium oraz szkielety różnych zwierząt m.in. żyrafy i hipopotama.
Uczniowie zwiedzili również bibliotekę Uniwersytecką, która jest jedną z najnowocześniejszych i największych bibliotek w Polsce.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.