PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I / UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI I ROCZNICY NADANIA SZKOLE IMIENIA JANA TRYBY/ DZIEŃ NAUCZYCIELA-11.10.2019 R.

Dzień 11 października 2019 roku był dniem wyjątkowym dla naszej społeczności szkolnej, gdyż tego dnia obchodziliśmy I rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Węsiorach imienia Jana Tryby. Uroczystość połączona była z pasowania najmłodszych dzieci na uczniów klasy pierwszej oraz z Dniem Nauczyciela.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu oraz Pieśni Szkolnej. Następnie uczennica klasy ósmej przypomniała nam postać, zasługi i osiągnięcia patrona Jana Tryby, a także wartości którymi kierował się w życiu. Po raz pierwszy obchodziliśmy bowiem Dzień Patrona szkoły. Niemal wszyscy pamiętamy uroczystość nadania imienia naszej szkole. Pamiętamy również, że nasz Patron – dr Jan Tryba wybitny polski naukowiec-matematyk zasłużony dla województwa pomorskiego, gorący patriota, wspaniały nauczyciel i promotor kultury kaszubskiej jest autorytetem i wzorem dla każdego z nas.  Po przypomnieniu tych wzniosłych chwil związanych z nadaniem imienia ze skupieniem wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy program artystyczny, który przedstawili Pierwszoklasiści. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a także taneczne, gdyż występ swój rozpoczęli Polonezem. Najważniejszym jednak momentem dla młodych uczniów było złożenie przez nich uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki przygotowane przez rodziców, dyrekcję szkoły, oraz sołtysa wsi Węsiory p. Marię Łukowicz.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

Po uroczystym pasowaniu Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie stał się świętem nauczycieli i pracowników oświaty, gdyż w podziękowaniu za trud włożony w codzienną pracę, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali tego dnia podziękowania i życzenia od uczniów, a grupa młodych „aktorów” pod okiem wychowawczyni p. Marzeny Gliszczyńskiej podkreśliła uroczystą atmosferę przygotowując przedstawienie. Nie zabrakło akcentów pełnych humoru bowiem żartobliwie pokazano blaski i cienie zawodu nauczyciela.

W tym dniu miło było nam gościć w szkole: syna naszego Patrona pana Jacka Trybę dr matematyki-adiunkta Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, Instytutu Matematyki, Zakładu Funkcji Rzeczywistych; sołtysa wsi Węsiory panią Marię Łukowicz, przewodniczącą Rady Rodziców panią Agnieszkę Mądry, radną Gminy Sulęczyno panią Wiesławę Myszk, emerytowanych pracowników naszej szkoły panią Urszulę Kropidłowską, panią Reginę Gostkowską, pana Ludwika Hinc oraz rodziców uczniów klasy pierwszej.

Po części artystycznej goście, uczniowie, rodzice, nauczyciele, oraz obsługa szkoły udali się na przygotowany poczęstunek.

Tego dnia odbył się także w szkole konkurs wiedzy o patronie. Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat tego, kim był Jan Tryba, jakie były jego główne zainteresowania oraz zasługi, a także wielu innych, ważnych faktów i ciekawostek z życia Patrona.

Po części artystycznej goście, uczniowie, rodzice, nauczyciele, oraz obsługa szkoły udali się na przygotowany poczęstunek. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.