UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 30-TEJ ROCZNICY CZĘŚCIOWO WOLNYCH WYBORÓW- 04.06.2019 R.

Dnia 04.06.2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 30 rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu RP. Ten wielki dzień w 1989 roku był rezultatem porozumienia pomiędzy władzą komunistyczną, a częścią opozycji podczas obrad Okrągłego Stołu. Wynik wyborów zmienił układ sił politycznych w Polsce. Za przykładem Polski poszły inne kraje bloku komunistycznego. Był to początek „jesieni ludów” w Europie, której symbolem stał się upadek muru berlińskiego. Cieszymy się, że dzięki tym wydarzeniom możemy żyć w wolnej i demokratycznej Polsce.

O godzinie 12.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, następnie odbył się wykład przygotowany przez nauczyciela historii p. Monikę Wolską na temat upadku komunizmu w Polsce. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.