UROCZYSTOŚĆ SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to czas wyjątkowy. W całym naszym kraju odbyły się liczne uroczystości w związku z tak ważnym  świętem.  W naszej szkole, także świętowaliśmy uroczyście obchody naszego wspólnego święta, święta wszystkich Polaków.

W piątek 9 listopada o godzinie 11.11 we wszystkich placówkach oświatowych – także w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odśpiewany został 4-zwrotkowy hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. W naszej szkole w odśpiewaniu hymnu wzięli udział: przedszkolacy, wszyscy uczniowie szkoły, dyrektor szkoły Pani Klaudia Jereczek, grono pedagogiczne oraz pozostali pracownicy szkoły.  

Uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie pod okiem Pani Moniki Wolskiej wprowadziła wszystkich w klimat refleksji i zadumy, ale i radości z faktu, iż żyjemy w Niepodległej Polsce. Wspólne śpiewanie zarówno hymnu jak i innych pieśni, wysłuchanie uczniowskiej inscenizacji wydarzeń z dziejów naszego państwa, było wspaniałą lekcją historii.  Na zakończenie uroczystości odbył się konkurs Pieśni Patriotycznej, kiedy to mogliśmy wysłuchać licznych utworów lirycznych w wykonaniu poszczególnych klas.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dnia 13.11.2018 roku. Więcej zdjęć z uroczystości tutaj. 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.