SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI- Wiesławem Drabikiem

Do wyjątkowo udanych należało zorganizowane 10 czerwca przez Gminą Bibliotekę Publiczną w Sulęczynie spotkanie
z autorem książek dla dzieci – Wiesławem Drabikiem, na które nasi uczniowie klas I-III zostali zaproszeni.

Nie jest niczym odkrywczym, że dzieci, to w rozmowach niezwykle wymagający partnerzy, więc tego typu spotkania, są nie lada wyzwaniem dla wielu pisarzy. Jednak pan Wiesław, człowiek posiadający dar wyjątkowo łatwego nawiązywania kontaktów z rozmówcą, bardzo szybko zaangażował do aktywnego udziału w spotkaniu przybyłe na nie dzieci. Zadawał zagadki, za których rozwiązanie oczywiście nagradzał, dlatego też dzieciaki rwały się do odpowiedzi. Recytował też fragmenty swoich książek zachęcając uczniów do odgadywania rymów. Podczas spotkania opowiedział również młodym czytelnikom jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się Jego przygoda z pisaniem. Z pewnością to spotkanie nie byłoby tak wyjątkowe, gdyby nie fakt, iż Pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru a dodając do tego jeszcze niezwykłą umiejętność rymowania wszystkiego i wszędzie, sprawił, że spotkanie było nie tylko ciekawe, ale i zabawne.

Pisane przez Wiesława Drabika rymowane bajeczki, to niezwykle wesołe, lekkie ale i pouczające historie. Nic więc dziwnego, że przywiezione przez Niego książki, rozeszły się jak ciepłe bułeczki, bo taka książeczka, opatrzona na dodatek dedykacją i autografem autora- to wyjątkowa pamiątka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.