PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA-20.11.2020 R.

W piątek 20.11.2020r. w Przedszkolu Samorządowym przy Szkole Podstawowej im Jana Tryby w Węsiorach odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Pasowanie to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Uroczystość ze względu na wprowadzone obostrzenia po raz pierwszy odbyła się bez udziału rodziców – całe wydarzenie zostało nagrane. 

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej w której dzieci pięknie tańczyły, śpiewały i recytowały grupowe wiersze. Następnie przedszkolaki składały przyrzeczenia odczytane przez wychowawcę grupy 2,5-4 latków Panią Izabelę Konieczną- m.in. obiecały bawić się grzecznie i bezpiecznie, dzielić się zabawkami z kolegami, być wesołymi przedszkolakami. Po występach artystycznych Pani Dyrektor Klaudia Jereczek magiczną kredką pasowała każdego na prawdziwego przedszkolaka.

Miłą niespodzianką było także powitanie Maluszków w gronie przedszkolaków przez dzieci z grupy 5, 6-latków, które opowiedziały jak można miło spędzić czas w przedszkolu oraz wręczyły słodki upominek. Na pamiątkę tego dnia każdy przedszkolak otrzymał dyplom z prezentem – dziękujemy rodzicom za pomoc. 

Ponadto  wspaniały prezent – kamizelki odblaskowe na Pasowanie na przedszkolaka sprawił nam Pan Kazimierz Gliniecki Przewodniczący Rady Gminy w Sulęczynie oraz Pan Andrzej Potrac Radny Powiatu Kartuskiego i Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kamizelki odblaskowe będą służyły dzieciom w pieszych wędrówkach po terenie, zwiększając ich bezpieczeństwo – widoczność na drogach i ciągach komunikacyjnych wsi Węsiory. 

qrf

Dyrekcja oraz kadra pedagogiczna wraziła podziękowania za przekazanie kamizelek, które będą ważnym elementem wpływającym na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.