II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „DO HYMNU”- 05.04.2019 R.- przesłuchanie konkursowe

Dnia 5.04.2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyło się przesłuchanie konkursowe w związku z udziałem uczniów naszej placówki w II edycji ogólnopolskiego konkursudla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Konkurs organizowany jest  z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przesłuchanie odbyło się przed komisją  w  skład,  której weszli: pan prof. dr hab. Roman Grucza, oraz pani prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska. Uczniowie naszej szkoły wykonali pod okiem p. Marzeny Olszewskiej a cappella trzy utwory – hymn państwowy, „Rotę” oraz pieśń „Żeby Polska była Polską”.

Tego dnia mieliśmy okazję gościć:

Wójta Gminy Sulęczyno pana Bernarda Gruczę, Przewodniczącego Rady Gminy pana Kazimierza Glinieckiego, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury pana Zbigniewa Zarzyckiego,  prezesa  Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego/o  Sulęczyno pana Jana Gruchałę, Radne Wsi Węsiory panią Marię Łukowicz i panią Wiesławę Myszk, przedstawicieli  Koła Gospodyń Wiejskich z Węsior oraz Rodziców uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie spotkania Dyrektor Szkoły pani Klaudia Jereczek podziękowała wszystkim za przybycie: uczniom, za wspaniałe odśpiewanie utworów hymnicznych, za ich zaangażowanie i czas, który musieli poświęcić na przygotowanie występu; gronu pedagogicznemu za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości; Sołtysowi pani Marii Łukowicz oraz Kołu Gospodyń Wiejskich za słodki poczęstunek.

Udział w konkursie był dla nas wspaniałą okazją do świętowania odzyskania przez Polskę  niepodległości.

Więcej zdjęć:

http://www.szkolawesiory.pl/galeria-2/nggallery/galeria/II-EDYCJA-OG%C3%93LNOPOLSKIEGO-KONKURSU-DLA-SZK%C3%93%C5%81-PODSTAWOWYCH-%E2%80%9EDO-HYMNU%E2%80%9D–05.04.2019-R.–przes%C5%82uchanie-konkursowe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.