AKCJA „RAZEM NA ŚWIĘTA”- ZBIERAMY DARY DLA OSÓB CHORYCH I POTRZEBUJĄCYCH 10.12.2019-19.12.2019 R.

Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby oraz Przedszkole w Węsiorach przyłącza się do akcji MEN „Razem na Święta”. Zbieramy dary– głównie artykuły spożywcze (głównie suche) oraz chemiczne dla Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Sulęczynie. Zbiórka trwa od 10.12.2019 do 19.12.2019 r. Zapraszamy wszystkich uczniów,  rodziców, opiekunów jak i lokalnych mieszkańców do przyłączenia się do akcji. Dnia 19 grudnia przedstawiciele samorządu szkolnego wraz z opiekunami Wolontariatu wręczą zebrane dary Podopiecznym Domu Opieki w Sulęczynie. Mamy nadzieję, iż akcja spotka się z aprobatą i przyjaznym odzewem, gdyż szkolny wolontariat to nieocenione korzyści: – uwrażliwia dzieci i młodzież na problemy społeczne,  – uczy realizować potrzeby ludzkie z poszanowaniem drugiego człowieka, – pomaga rozwijać i kształtować osobowość, uczyć żyć według uniwersalnych wartości, – zachęca swoich członków do rzetelnej nauki, a także pomaga w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności, – promuje życie wolne od nałogów i uczy radzić sobie w trudnych sytuacjach, – rozwija w wolontariuszach zmysł estetki dzięki działalności kulturalnej.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i liczymy na życzliwe  jej przyjęcie.  „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.