Akcja „Dokarmiamy zwierzęta zimą”

miniaturka

Uczniowie klasy II przynieśli dostępne im smakołyki dla ptaków i leśnych zwierząt, a następnie pod okiem wychowawcy p. Dominiki Kreft 20 stycznia zaopatrzyli w pożywienie karmnik i budki lęgowe na terenie szkoły. Potem udaliśmy się na spacer do lasu, gdzie zanieśli słoninę i inne przysmaki dla ptaków oraz wyłożyli siano i zboże dla leśnej zwierzyny.

Celem tej akcji było przede wszystkim dokarmianie zwierząt zimą, a także zrozumienie znaczenia i potrzeby dokarmiania zwierzyny w okresie zimowym przez uczniów. Uczniowie poznają zwyczaje leśnych przyjaciół, uczą się, jakie zwierzęta zasypiają na zimę, a jakie oczekują naszej pomocy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.