WYJAZD DO LGR KASZUBY W CHMIELNIE NA POKAZ „ZOSTAŃ RYBAKIEM”

1W związku z obchodami przez LGR (Lokalna Grupa Rybacka) Kaszuby Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniu 12.05.2016 r. z przygotowanej oferty Centrum Promocji i Edukacji w Chmielnie skorzystali uczniowie klas IV-VI z naszej szkoły. Uczniowie wybrali się na pokaz „ Zostań rybakiem”, którego celem była prezentacja  i przybliżenie dzieciom ginącego zawodu rybaka. W ramach zajęć uczniowie brali udział w interesujących zabawach edukacyjnych: „wędzarnia”, „wyścig czółen” oraz „łowienie na wędkę”, a także seanse przyrodniczych filmów 3D oraz zajęcia w sali multimedialnej, które przybliżyły im wyobrażenie o autentycznych sprzętach rybackich i sposobie ich wykorzystania przez rybaków.

.