ROK MATEMATYKI NA POMORZU I ROK LICZBY π.

Z tej okazji 29 maja 2015 r. XIV Targi Nauki i Kultury w Kartuzach poświęcone były matematyce. Targi rozpoczęły się happeningiem na kartuskim Rynku, tam między innymi wykonano pamiątkowe zdjęcie, na którym uczestnicy zostali ustawieni w kształt litery π . Następnie W Parku Solidarności czekały stoiska szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mogli brać udział w wielu atrakcjach: konkursach, łamigłówkach logicznych, zagadkach, torach przeszkód, układankach, grach dydaktycznych i innych. Można było porozmawiać ze sławnymi matematykami: Einsteinem, Talesem, Banachem, Pitagorasem, obejrzeć występy zespołów tanecznych, posłuchać orkiestry i cieszyć się piękną pogodą. Na targi wybrali się uczniowie klas IV-VI pod opieką p. W. Warmowskiego i p. D. Jaśtak-Wirkus.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.