28 MAJA OBCHODZILIŚMY W SZKOLE DZIEŃ SPORTU POŁĄCZONY Z DNIEM DZIECKA I DNIEM MATKI.

Tego dnia odwiedziły nas przedszkolaki z piosenką, odbyły się gry i zabawy na boisku – każda drużyna otrzymała nagrody od pani sołtys i rady rodziców, dzieci piekły kiełbaski na ognisku a mamy z rady rodziców wraz z panią sołtys przygotowały przepyszne gofry z bita śmietaną i truskawkami oraz słodką niespodziankę w postaci lodów. Największą atrakcją okazała się dmuachana zjeżdżalnia, do której dzieci ustawiały się w długiej kolejce. Kolejną atrakcją było przedstawienie pt.: „Książe szuka żony”, które uczniowie klas IV-VI przygotowali dla przedszkolaków, uczniów klas I-III oraz zaproszonych gości – odwiedził nas Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza.

serce-na-dzien-matkiPo południu uczniowie występowali ze spektaklem „Książe szuka żony” po raz drugi, tym razem przed swoimi mamami, które zostały zaproszone z okazji ich święta. Po spektaklu dzieci z klas I-III zaśpiewały piosenki dla swoich mam i recytowały wierszyki o mamie, następnie wręczyły swoim mamom małe własnoręcznie zrobione prezenty. Dodatkowo uczniowie starszych klas zaprezentowały umiejętności aktorskie w spektaklu w języku kaszubskim pt.: „Randka w ciemno”, a mamy zaproszono na słodki poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń, zadowolenia i uśmiechu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.