4bh2„Calineczka – reaktywacja” w Internetowym Teatrze TVP

„Internetowy Teatr TVP dla szkół” to kontynuacja rozpoczętej już inicjatywy Telewizji Polskiej, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych. 13 maja 2015 r. nasi uczniowie po raz kolejny mogli obejrzeć bezpośrednią transmisję spektaklu pt. „Calineczka – reaktywacja”.

W tym przedstawieniu na nowo odkrywaliśmy główną bohaterkę i jej przygody. Calineczka nie była miniaturową osóbką, nie spała w skorupie orzecha i nie pływała w talerzu. Była zwykłą dziewczynką, niezauważaną przez zagonionych codziennym życiem rodziców. Ucieczka do bajki wydała jej się najlepszym wyjściem. Okazało się jednak, że życie w ułudzie nie jest takie proste jakby się wydawało. Nawet w świecie, który powinien być wedle naszych wyobrażeń idealny, wdziera się konformizm, obłuda i zwykła zawiść. Tak jak w życiu jest tam też miejsce na proste i prawdziwe odruchy. Na miłość, czytanie bajek, przebywanie we wzajemnym towarzystwie i czerpanie z tego przyjemności. Bajki bardzo często są jak narkotyk, można się w nich zatracić, zagubić i jeśli w porę się nie zorientujemy, że to tylko bajka, niewidzialna brama może się zamknąć, możemy nie wrócić z tego nierealnego świata. O tym właśnie była „Calineczka”.

Spektakl pokazał naszym dzieciom, że bajki nie „służą” tylko do bezmyślnego patrzenia na nie, ale także do przyjemnej nauki myślenia i wyciągania wniosków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.